Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lech Kańtoch: USA - przed starciem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Nie jestem republikaninem

ale czytam ten tekst i ktoś upośledzony to chyba pisał:

>>>Nie byłem tym zdziwiony, bo od wielu lat jestem na liście >>mailowej AFL – CIO, więc i tym razem ten mail nie był >>zaskoczeniem.

Ufff, a już myślałem że dostał tego maila przez zaskoczenie i wyraził głębokie zdziwienie. Autor widać rodem z kreskówki, pewnie mimika pracuje.

>>Amerykańskie wybory śledzę od dawna. Mają one swoją >>dramaturgię, nigdy nie było też podobnych.

Wszystkie są na jedno kopyto właśnie. Jest zawsze dwóch liczących się kandydatów, jeden demokrata i jeden republikanin i idą łeb w łeb. Skoro śledzi od dawna to powinien to zauważyć...

>>Dopiero spojrzenie na całokształt pokazuje, z jakim >>zjawiskiem mamy do czynienia.

Z jakim znowu zjawiskiem?

>>Najważniejszy jest wybór prezydenta USA i o to toczy się >>główny spór.

Spór na temat wyboru prezydenta? Prezydenta wybiera się w USA co 4 lata przez demokratyczne wybory, i panuje co do tego całkowita zgoda. Jaki spór?

>>W ostatniej fazie kampanii wyborczej wszystko jest już
>>niemal znane. Poprawa sytuacji gospodarczej i spadek
>>bezrobocia. Programy rywali, ich wyniki w debatach
>>telewizyjnych, szacunkowe dane, kto może zwyciężyć.

Wszystko jest już _niemal_ znane, czyli nic nie jest znane na pewno. Nie bardzo wiem po co ta egzystencjalna oczywistość nagle, ale okay, pewnie autor niedawno doszedł...

>>Nie da się ukryć, że nie jestem neutralnym obserwatorem
>>tych wyborów.

No nie da się ukryć, szczególnie że nie istnieją ludzie bez poglądów politycznych.

>>Republikanie to zazwyczaj ludzie bogaci i wielki kapitał, >>zwolennicy obniżek podatkowych dla najbogatszych
[...]
>>podtrzymanie obniżek podatkowych dla osób najbogatszych

Nie istnieje coś takiego ani w USA ani w Europie jak podatek od bogactwa, więc nie bardzo wiadomo co się tutaj autorowi przyśniło. Jest za to progresywny podatek dochodowy do szmacenia klasy średniej, dzięki któremu w ostatnich dekadach wzrosły nierówności społeczne, bo bogaci nie płacą żadnych podatków używając międzynarodowej optymalizacji podatkowej.

>>Kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan to zagorzały katolik, >>którego własny Kościół skrytykował za zdradę ludzi >>uboższych i bezbronnych.

A rzekł pierwszy wielki komunista, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty do piekła. I tak nastało 1000 lat średniowiecza.

>>Mitta Romneya, że 47 procent Amerykanów to nieudacznicy,
>>którzy nie płacą podatków, są uzależnieni od rządu, a >>średnie zarobki w USA wynoszą 250 tysięcy dolarów.

Kto płaci podatki w USA:
http://www.ntu.org/tax-basics/who-pays-income-taxes.html
50% ludzi w USA składa się razem na 2.25% wpływów z podatku dochodowego, czyli nic. To o nich mówi Romney. Tymczasem 1% najlepiej zarabiających finansuje ponad 36% tych wpływów.

>>Opracował też program „naprawy” Social Security, dzięki
>>któremu kiedyś kończył studia

Paul Ryan otrzymywał pomiędzy 16 a 18 rokiem życia zapomogę z Social Security z tytułu śmierci ojca, którą skrzętnie odłożył na studia. Czyli ojciec płacił horrendalne podatki i składki na ubezpieczenie (które inaczej mógłby odłożyć na studia syna), aby Paul Ryan dostał parę dolarów ochłapu przez 2 lata... I to całe "szczęście" że ojciec umarł, inaczej nie byłoby go nawet na studia stać - sympatyczne cechy systemu socjalnych ubezpieczeń, czyli systemu ŚMIERCI, i to tylko jak masz "szczęście".

>>tak radykalny, że prezydent George W. Bush wzdragał się >>przed jego przyjęciem

Ten sam Bush podczas którego rządów wydatki państwa rosły szybciej niż za Clintona? No to chyba nie dziwne? Haloooo?

>>Zarobki klasy średniej kształtują się na poziomie 20
>>tysięcy dolarów.

Mediana dla _całych_ (włącznie z najbiedniejszymi którzy NIE są klasą średnią) USA to ok 26 tysięcy dolarów.

>>utrzymaniem ulg podatkowych[...]przyczyną
>>niesłychanie szybkiego deficytu budżetowego

Autor pewnie nie słyszał o czymś takim jak wydatki państwa.

>>Sytuacji, gdzie sekretarka płaci większy podatek niż jej >>szef – milioner.

Jeżeli szef jest milionerem to nie płaci rzeczywiście żadnego podatku z tego tytułu bo znowu, nie ma czegoś takiego jak podatek od bogactwa. Ale to przecież wasz system, sami go wprowadziliście, i jeszcze się cieszycie im bardziej jest niesprawiedliwy. Weźmy choćby Szwecję, parę arystokratycznych rodzin posiadających wszystkie koncerny z tłem etatowców szaraczków płacących całe podatki dochodowe.

>>Dziennikarz Steven Greenhouse z „New York Times” nie ukrywa

Ten dalej z tym swoim "ukrywaniem". New York Times każdy wie że jest lewicowy, więc takie właśnie opinie prezentuje, co tu jest do nie "ukrywania".

autor: jliber, data nadania: 2012-11-03 17:42:24, suma postów tego autora: 4329

jliber ......

strzel se Coca - coli i odwiedź WC
a nie bełkocz neoliberalnie :).

Twój zaś post jest tyle wart merytorycznie co pachnący papier :).

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-03 19:33:55, suma postów tego autora: 3088

jliber

Przeczytaj ostatnia linijke ,ktora wyjasni ci wszystko:

"Artykuł pochodzi z "Przeglądu Socjalistycznego".

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-03 23:35:25, suma postów tego autora: 3910

Cóż rebelku2 cukiereczku jankesowski ......

Go Home !!!

Już niedługo się spotkamy kiedy to prawdziwi Amerykanie
dojdą do władzy i takie polonijne wróbelki jak Ty odeślą do Faterlandu (fonetycznie, bo brak mi niemieckiej czcionki :()


Go Home, Go Home ...... !!!
Rebelku2 wróbelku już niedługo będziemy razem......

Przywitamy cię z radością i
rózgami za to, że psułeś dobre imię Polaka i Polski
na stepach Arizony :( plując na swe gniazdo w ponad 900 postach na lewica.pl


jacek marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-05 17:06:04, suma postów tego autora: 3088

bialoruski bimberku

specjalnie dla ciebie

http://www.youtube.com/watch?v=ouTNIhX4oYA

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-05 18:13:35, suma postów tego autora: 3910

Jak powiedzial tow. Lenin

Predzej flaszka zostanie abstynentem niz Rebel wroci na lono Ojszczyzny
:)))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-06 01:07:50, suma postów tego autora: 3910

rerbelku2 stanózko alaskańska .....

Ty se gęby W.I.Leninem nie wycieraj bo mógłbyś robić za szmatkę po jego pantoflami nocnymi.
Co innego gdyby to był Musolini czy i inny Pimochet :).

Jak twój Ronney dojdzie do władzy oj się będzie działo z takimi farbowańcami na jankesa jak ty...... oj się będzie działo.

Pomódl się pajączku z Bachama by wygrał Obama :).

Go Home Rebelku2, Go Home Rebelku2 ......

jacekx marksista chrześcijański

członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-07 12:55:48, suma postów tego autora: 3088

errata jackax

rerbelku2 stonóżko alaskańska .....

Ty se gęby W.I.Leninem nie wycieraj bo mógłbyś robić za szmatkę pod jego pantoflami nocnymi.

(ale, ale ...... podtrzymuję poniższą frazę bo mi się udała :) )
Co innego gdyby to był Musolini czy i inny Pimochet :).

jacekx marksista chrześcijański


autor: jacekx, data nadania: 2012-11-09 00:55:07, suma postów tego autora: 3088

bimberku krolu errat

A nie moglbys tak przeczytac tego co sam napisales zanim wyslesz?
No czyba ze instynkt do wyslania wiadomosci jest wiekszy niz szybkosc twojego zdegenerowanego nauczycielskiego mozgu
(_!_)

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-09 13:58:02, suma postów tego autora: 3910

Rebleku pawiu kalifornijski ......

co ci jest słoneczko zachodzące z horyzont Pacyfiku.?

Ja do ciebie z sercem a ty z kijem na chrześcijanina a fe ..... :(

Czyżbyś tylko w policzki umiał uderzać ......
jeśli tak to nadstawiam drugi :) ...... i co ulżyło :( ?

Wyluzuj człowieku i pokochaj bliźnich tak ja siebie samego :).

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-09 19:06:51, suma postów tego autora: 3088

chrzescijanski bimberku

Mowisz ze nadstawiasz drugi zeby cie w niego walnac, a jednoczesnie placzesz do redakcji zeby mnie zabanowali bo cie zbyt mocno po pysku wale
:)))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-09 20:14:09, suma postów tego autora: 3910

ja nie płaczę tylko przypominam ...... szanownej Redakcji

, że jesteś prawicowym nienajwyższej próby śmietkiem na lewicowym polu i puszczanie twych postów jest stratą miejsca konkretnie w bajtach na lewicowej stronie ....... :)
a Ty złociutki nie walsz tylko bredzisz a jakiś flaszkach, bimbrach czyli masz delirki .......

jacekx marksista chrześcijański

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-09 22:43:13, suma postów tego autora: 3088

oczywiscie

ty tylko PRZYPOMINASZ redakcji szczegolnie jak wezmiesz wieksze lanie. Nie wiem jak dzisiaj ale dawniej takich "przypominaczy" nazywano: kapusiami , donosicielami , kablami.
Ale nie przejmuj sie nie ty pierwszy i nie ty ostatni. POd tym wzgledem nie jestes wyjatkiem tylko zwyklym sredniakiem
:)))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-11 00:45:19, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz