Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Noam Chomsky: Sprawy, które przemilczają Romney i Obama

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Cóż znów tematy zastępcze .....

Czy efekt cieplarniany stanowi rzeczywiście problem ......
trudno dociec......

Jestem z wykształcenia fizykiem i co mi wiadomo to Ziemia
nie ma atmosfery Wenus, i wtedy to byłby problem dla naszej planety.

Są fakt przepychanki między:
ekologami a astrofizykami o wpływ na ocieplenie klimatu na Ziemi.
Ekolodzy uważają, że za ocieplenie odpowiada, CO2 a astrofizycy, że aktywność Słońca, która jest zjawiskiem
cyklicznym a Słońce weszło obecnie w lata wzmożonej aktywności.

Słyszy się też, że pojawiają próby handlu ograniczeniami
w produkcji, CO2 przez kraje bogate, które próbują
utworzyć z tego dźwignię dla swego rozwoju a dla krajów biednych czy rozwijających się przeszkodę w rozwoju konkurencji ze strony państw goniących czołówkę przemysłową Świata.
Po prostu co do wpływu, CO2 na ocieplanie klimatu nie mamy wiarygodnych danych .......

Bomba jądrowa stała się straszakiem XX i XXI poza zbrodni dokonaną na Japonii i wątpię, że władze państw rządzonych przez normalnych ludzi a nie wariatów.
zdecydują się użyć atomu na polu walki ......


jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-05 16:44:51, suma postów tego autora: 3088

...Powtórka z rozrywki...

Jest bomba, czy nie ma bomby... głosujemy...Nic nie wiemy, nie mamy dowodów, ale podejrzewamy, .. Musimy sie bronić, bo nas nie lubią,a jak nie lubią, to nas zaatakują, a żeby zaatakować, to MUSZĄ mieć bombę, a wiec jeszcze raz głosujemy : nic nie wiemy, ale ATAKUJEMY, BO NA PEWNO BOMBĘ ZRZUCĄ.. USA są wielkie i zawsze maja rację (swoje)......p.s. Irak, też NA PEWNO miał bron biologiczną i chemiczną,tylko dobrze ukrytą i myśmy jej nie znalezli, ale w Iranie ją znajdziemy, nawet gdyby jej nie było...

autor: bambosz0, data nadania: 2012-11-05 17:29:49, suma postów tego autora: 1835

zmiany klimatyczne

"Jestem z wykształcenia fizykiem i co mi wiadomo to..."

To nie jestes fizykiem, tylko masz takie wykszalcenie.
Tu, http://doskonaleszare.blox.pl/html w temacie zmian klimatycznych, wypowiadaja sie fizycy.

autor: loki, data nadania: 2012-11-05 19:40:59, suma postów tego autora: 10

Chomsky też mnie zawiódł...

Bo przemilczał jednoklasowość tych wyborów.

autor: steff, data nadania: 2012-11-05 20:24:09, suma postów tego autora: 6626

loki

On z wyksztalcenia jest fizykiem ale o specjalnosci mechanika - praworeczny ruch posuwisto-zwrotny

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-05 21:35:01, suma postów tego autora: 3910

cytat, a właściwie dwa

>Każdemu z nas potrzebna jest cała Ziemia - to dziś oczywiste. Ale przecież i każdy z nas potrzebny jest całej Ziemi! I kiedy te dwie wzajemnie przenikające się potrzeby zostaną spełnione, wtedy dopiero zacznie się liczenie lat nowej epoki dziejów, 'w której sami ludzie, a wraz z nimi wszystkie dziedziny ich działalności (...) osiągną rozwój, który zaćmi wszystko co było dotąd'. A ludzie nie owładani już żądzą chciwości, przypomną sobie to, o czym zapomniało tak wielu nam współczesnych: jedyne, co rzeczywiście ważne w życiu, to te nieuchwytne rzeczy - piękno i mądrość, śmiech i miłość.

autor: Czarek, data nadania: 2012-11-05 23:04:39, suma postów tego autora: 306

mniej niż zero

"Katastrofa ekologiczna i wojna nuklearna"? Kapitalizm zdemaskowany. Poraża poziom intelektualnego infantylizmu współczesnego anarchizmu.

autor: mlm, data nadania: 2012-11-06 08:34:12, suma postów tego autora: 4284

Globalne ocieplenie - globalny szwindel !!!

Cytat pochodzi z artykułu zamieszczonego na stronie Forum Banków Polskich i dotyczącego kolejnej banki spekulacyjnej czyli spekulacji CO2 - artykuł ten bardzo szybko znikł ze strony Forum ale ja zachowałem go przezornie na dysku o to fragment:

Nowy rynek kredytów węglowych jest dokładną powtórką bańki, którą Goldman nadmuchał niegdyś na rynku towarowym. Tyle że ma jeszcze jedną smakowitą cechę: jeśli plan będzie realizowany zgodnie z harmonogramem, podwyżki cen będą miały mandat rządowy. Goldman nie będzie musiał niczego podkręcać i oszukiwać w grze. Gra będzie oszukana od początku.
Oto jak to działa: jeśli ustawa przejdzie, dla kopalń, fabryk, dystrybutorów gazu ziemnego i innych gałęzi przemysłu zostaną ustalone limity na ilość gazów cieplarnianych, jakie mogą wypuścić do atmosfery w ciągu roku. Jeśli przekroczą swój limit, będą mogły kupić prawa do emisji od innych firm, którym uda się wyprodukować mniej gazów, niż wynosi ich limit. Prezydent Obama ostrożnie szacuje, że w ciągu pierwszych siedmiu lat obowiązywania planu nabywcy kupią prawa do emisji o wartości około 646 miliardów dolarów. Jeden z jego najlepszych doradców ekonomicznych spekuluje, że prawdziwa kwota może być dwa lub nawet trzy razy wyższa.
Przyszłość tego planu, bardzo atrakcyjnego dla spekulantów, jest taka, że limity emisji będą nieustannie zmniejszane przez rząd, co znaczy, że kredyty węglowe każdego roku będzie coraz trudniej dostać. To z kolei oznacza, że powstanie całkowicie nowy rynek, z gwarancją, że cena głównego towaru może tylko rosnąć. Wartość tego nowego rynku wyniesie ponad bilion dolarów rocznie; dla porównania: roczne połączone dochody wszystkich dostawców prądu w USA wynoszą 320 miliardów.
Goldman chce tej ustawy. Plan zakłada więc, że lobbyści banku doprowadzą do jej uchwalenia w wersji najbardziej dla niego korzystnej, upewniając się, czy przypadający mu kawałek tortu jest wystarczająco duży. Goldman naciska na wprowadzenie planu ograniczenia emisji, ale sprawa ruszyła z kopyta dopiero od zeszłego roku, gdy Goldman wydał na klimatyczny lobbing 3,5 miliona dolarów. Jednym z ich lobbystów był wtedy nie kto inny jak Patterson. W 2005 roku, kiedy Hank Paulson był szefem Goldmana, osobiście zaangażował się w pisanie bankowego raportu na temat regulacji w zakresie ochrony środowiska. Dokument zawiera kilka zaskakujących elementów jak na firmę, która we wszystkich innych dziedzinach konsekwentnie sprzeciwiała się jakimkolwiek rządowym regulacjom. Raport Paulsona dowodził, że "wyłącznie dobrowolne działania nie rozwiążą problemu klimatu". Kilka lat później szef departamentu banku do spraw emisji dwutlenku węgla Ken Newcombe przekonywał, że samo ograniczenie emisji nie wystarczy do rozwiązania problemu klimatu, i wezwał do dalszych publicznych inwestycji w badania i rozwój technologii. Co jest wygodne, biorąc pod uwagę, że Goldman poczynił wczesne inwestycje w energię wiatrową (kupił firmę Horizon Wind Energy), odnawialnego diesla (jest inwestorem w firmie o nazwie Changing World Technologies) i energię słoneczną (jest partnerem w BP So-lar). Jeśli rząd zmusi użytkowników prądu do używania czystszej energii, Goldman zarobi kolejne miliardy. Paulson powiedział wtedy: "Nie po to czynimy te inwestycje, żeby stracić pieniądze".

autor: Cud2, data nadania: 2012-11-06 08:46:11, suma postów tego autora: 3207

Ekolodzy nas oszukują !!!

http://www.rp.pl/artykul/395886_Ekolodzy_nas_oszukuja__.html

autor: Cud2, data nadania: 2012-11-06 08:47:41, suma postów tego autora: 3207

cudak

stary news podajesz, juz dawno wyjaśniono, że cała ta heca z oszukiwaniem była oparta na dwóch przekręconych mejlach

dwa zdania wycięte z tysięcy wykradzionych danych były oparciem całej kampanii oszczerstw przeciwko rzetelnym badaniom nad klimatem

autor: nikyty, data nadania: 2012-11-06 16:05:43, suma postów tego autora: 3572

wróbelku Rebelku2 mylisz się jak zwykle ......

Ja swe wykształcenie używałem i używam nadal ...... :)
w przeciwieństwie do Ciebie bo wydaje mi się, że Ty
nie używasz go bądź Ci go ....... po prostu brak :(.
Według powiedzenia nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera ....... ewentualnie jankesa czy komentatora w stylu rebel2.

Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-06 16:49:03, suma postów tego autora: 3088

bimberek

Uwierz mi.
Jak zwykle tylko ci sie wydaje
:)))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-07 00:52:43, suma postów tego autora: 3910

wierzyć rebelku2 turkawko teksańska ......

mogę

PANU

czy też ludziom do których mam szacunek
za ich: mądrość, dokonania życiowe i uczynność drugim - działalność pro publico bono.

Wierzyć zaś przechrztom na jankesizm nie mogę i nie chcę :).

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

Ps.Rebelku2 wróbelku kalifornijski udowodnij, że Tobie można wierzyć :)

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-07 12:41:55, suma postów tego autora: 3088

Nie chcem ale muszem ?

To po co wogole dyskutujesz ze mna?
Po co odpowiadasz na posty ktorych wcale nie kieruje do ciebie?
Delirium cie do tego zmusza?

Ciekawe co by powiedzieli twoi uczniowie i ich rodzice po przeczytaniu kilku twoich postow?
:)))))))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-07 15:23:34, suma postów tego autora: 3910

Forum Banksterów, Łżepopolita...

To już lepiej, Niecudzie, cytuj Der Sturmera i Prawdę. Ewentualnie Żołnierza Wolności.

autor: szczupak, data nadania: 2012-11-07 15:46:17, suma postów tego autora: 3747

Rebelku2 pszczółko teksańska

głupoty to Ty ...... ale, żeby uważać naszą wymianę poglądów
za dyskusję to szczyt zarozumialstwa ćwierćinteligenta
którego ukarano umiejętnością składania liter w posty reklamujące prawicową głupotę ......

Nie bój się nie potrafisz mnie obrazić, bo musiałbyś
zaszczytować intelektualnie a to wybacz jeszcze Ci się na tym portalu nie zdarzyło :) ......

Masz jednak farta wygrał Obama a on ma za miękkie serce by wysyłać takich jak Ty do domu ...... powtórzę jednak Go Home, Go Home wróbelku Rebelku2 ......


Pozdrawiam.

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

Ps. Dlaczego tak nawołuję Cię Rebelku2 do powrotu bo gorzej już być nie może w RP a z takimi jak Ty to przynajmniej będzie śmieszniej :)
......

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-09 00:06:18, suma postów tego autora: 3088

Panie profesorze od fizyki

Czy Pan jako wychowawca mlodziezy umaialby nas nauczyc czegos wiecej niz prostackich i chamskich odzywek?

Mlodziez polska

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-09 01:12:52, suma postów tego autora: 3910

gratulacje dla Bartlomieja Przybylskiego

za swietne tlumaczenie tekstu.
szczegolnie koncowka zgrabna.

autor: matos, data nadania: 2012-11-09 17:12:28, suma postów tego autora: 15

Rebelku2 wróbelku teksański ..... słoneczko kalifornijskie

Po pierwsze Odzywki chamskie to TY ...... i nie tylko do mnie je stosujesz ale do większości swoich rodaków w Ojczyźnie :(

Po drugie nie podszywaj się pod młodzież bo nie jesteś w jej stylu ...... a reprezentujesz styl zgorzchniałego dziadka emigranta na obczyźnie :(


Po trzecie zajmujesz zbędnie miejsca w obszarze postów a dajesz jedynie w zamian prawicowe nie najwyższych lotów agitki.


Łyknij se Lemoniadowy Joe ...... Coca coli i wyluzuj :).

Pozdrawiam.
jacekx marksista chrześcijański
członek SLD



autor: jacekx, data nadania: 2012-11-09 18:40:34, suma postów tego autora: 3088

Fizyczny wychowawco polskiej mlodziezy

Chyba dobrze mowie bo przeciez sam sie chwaliles fizycznym wyksztalcenie.
Zdradz mi drogi ornitologu z zamilowanie o co chodzi w
"Łyknij se Lemoniadowy Joe ...... Coca coli i wyluzuj :)."
Ja jestem calkowicie wyluzowanu ale dlaczego po raz kolejny tym razem mnie polecasz jakas Coca Cole.
Czy jest to jakas wasza regionalna kultowa ambrozja?

Wiele lat temu pewne prymitywne jelopy z kRaju myslaly ze najwieksza obraza powinno byc dla mnie jezeli pozycza mi "zjedz se hamburgera i popij cola"
Az nie chce uwierzyc aby pan profesor z fizycznym wyksztalceniem i ornitologicznym hobby nalezal do tej samej grupy
Prosze odpowiedz :)

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-12 01:05:03, suma postów tego autora: 3910

Prymitywowi który zachwaszcza komentarze na lewica.pl

...... nic nie muszę wyjaśniać tym bardziej, że ten ćwierć inteligent odpowiedział sam sobie ...... :)

cytuję >>>>>>>>>>>> ćwierć inteligenta spod budki MacDonalda

Wiele lat temu pewne ...... prymitywne jelopy z kRaju ......

myslaly ze najwieksza obraza powinno byc dla mnie jezeli pozycza mi "zjedz se hamburgera i popij cola"
>>>>>>>>>> koniec cytatu

Po cholerę temu durakowi pozwalacie tu pisać Panowie Redaktorzy pisać ...... służyłem kiedyś na Śląsku w LWP i w mojej jednostce był tak. trochę prze żołnierzy nieładnie określany tzw. pluton Bezmózgów i wygląda na to, że Rebel2 z niego zdezerterował ......

jacekx marksista chrześcijański

Ps. Panowie Admini to nie ja głupoty piszę a ten dziwny człowiek nie mający ojczyzny niszczy jakość tego portalu
Pytam się więc ...... jak długo taki stan rzeczy będziecie tolerować :(

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-12 23:03:16, suma postów tego autora: 3088

Fizyczny wychowawco polskiej mlodziezy

denerwujesz sie?
nerwy puszczaja?
a za chwile moze zwieracze?
wyluzuj sie, napij sie wody
:)))))

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-13 01:16:04, suma postów tego autora: 3910

Rebelku wróbelku co mi puszcza to mi puszcza ..... :)

a Tobie szwy twego mózgowia, że ino H2O, H2O ....... itd. :),

a o Lemoniadowym Joe to film se obejrzyj bardzo on edukacyjny dla Ciebie ......Tak, tak ja wiem , że kino to dla Ciebie za wysoka półka kulturalna :)

Był taki czeski film to parodia lub jak wolisz pastisz filmów dzikiego zachodu do którego Ty i twoje posty pasują jak ulał :).

wyjaśnienie dla Rebelka wróbelka

>>>>>>>>>

Pastisz (z fr. pastiche – utwór naśladowczy) – odmiana stylizacji; utwór naśladujący istotne cechy jakiegoś dzieła lub stylu, zagęszczający je i uwydatniający. Może pełnić rolę żartobliwą jako zabawa literacka lub też stanowić świadectwo sprawności warsztatowej jego twórcy. W przeciwieństwie do parodii nie pełni funkcji satyrycznej i uprawiany może być w celu pochwały stylu, maniery danego pisarza lub gatunku, nie w celu jego krytyki

>>>>>>>>>>>>>>>>>> koniec cytatu


jacekx marksista chrześcijański
członek SLD

autor: jacekx, data nadania: 2012-11-13 15:39:51, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz