Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Dean Baker: Dlaczego Obama nie broni Ubezpieczenia Społecznego?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Finisz

No to rozpoczol sie finisz. Obawiam sie ze z niewielka przewaga ale zawsze przewaga wygra Obama.
Amerykanska droga w kierunku Grecji bedzie jeszcze szybsza niz w ciagu pierwszej kadencji
Mitt nie wykorzystal okazji aby w trzeciej debacie zeby rozjechac Obame za Libie, bo chcial byc grzeczny i myslal ze przewaga jaka mial bedzie wystarczajaca.
Nie przewidzial ze przyjdzie huragan i wszyskie inne sprawy pojda w odstawke. Media zrobily Obamie doskonaly wizerunek jako dbajacego o ludzi przywodce narodu a Chris Christie wystapil w roli Konia Trojanskiego sciskajac sie z Obama
Gdyby wybory odbywaly sie za tydzien lub dwa Romney mialby szanse odrobic straty
No ale wybory sa dzisiaj :(

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-06 16:53:14, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Ja tam nie wierzę republikanom. Za Reagana obniżki podatków były kosmetyczne a za Busha wydatki państwa rosły szybciej niż za Clintona. To kompletnie bez różnicy który wygra. Żaden prawicowy prezydent nigdy nigdzie jeszcze nie zdemontował żadnej "zdobyczy" lewicy. Może nawet lepiej jak jest Obama, przynajmniej zawstydza pseudointektualną lewicę w Europie gdzie czarny prezydent dalej byłby nie do pomyślenia.

autor: jliber, data nadania: 2012-11-06 17:52:47, suma postów tego autora: 4329

co się stało z lewica.pl?

od tygodnia jedynymi komentatorami są pieprzone prawicowe trolle!

autor: deadbastard, data nadania: 2012-11-08 01:25:25, suma postów tego autora: 500

"gdzie czarny prezydent dalej byłby nie do pomyślenia"

A gdzież on w Europie miałby być? Wnioskując w ten sposób dajesz dowód niedostrzegania jednej z elementarnych różnic między Europą a Nowym Światem. Poducz się więc choćby trochę historii (właściwie na poziomie dawnej podstawówki), bo bazując na ekonomii czy innych tym podobnych "naukach" często można dochodzić po płytkich, pobieżnych, infantylnych i po prostu dość absurdalnych opinii.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-08 11:33:09, suma postów tego autora: 5751

deadbastard

A co ty masz do powiedzenia oprocz jojczenia?

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-08 14:15:04, suma postów tego autora: 3910

Wszędzie, Bury, wszędzie. Niestety rasizm w Europie

trzyma się mocno (choć w Polsce przybiera raczej postać antysemityzmu).

autor: west, data nadania: 2012-11-09 10:18:51, suma postów tego autora: 6710

@west 2012-11-09 10:18:51

Co wszędzie? Prezydentem np. Italii miałby być "Murzyn"? Czyli najczęściej obcy obywatel, jakiegoś powiedzmy Senegalu albo innej Rwandy. A może twoim zdaniem naród włoski jest mieszanką rasową jak USA, co? Praktycznie jedynym państwem Europy, gdzie coś podobnego może mogłoby się zdarzyć jest Wielka Brytania (tylko czy to aby jeszcze Europa?). No, ewentualnie jeszcze może Francja. Choć raczej bardzo mało prawdopodobne i to ze względu na czynniki obiektywne, nie żaden rasizm.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-09 15:13:29, suma postów tego autora: 5751

Bury, a dlaczego nie Niemcy czy Hiszpania?

Oczywiście, problem jest - w rasizmie europejskich społeczeństw. Ale jak uczy nas doświadczenie USA czy ZSRR - ten problem można i należy przezwyciężać.

autor: west, data nadania: 2012-11-09 20:30:53, suma postów tego autora: 6710

@west

Ano dlatego, że państwa europejskie nie są tworami imigracyjnymi (w rozumieniu np. USA), a NARODY EUROPY - niemiecki, polski, włoski, łotewski itd. nie składają się z wielorasowych komponentów (USA) ani tym bardziej nie są przemieszane rasowo (Brazylia). Wszystko to sprawia, że pozycja "Murzynów" jest w Europie inna niż w państwach zamorskich i jako taka raczej wyklucza wyłonienie spośród nich kandydata na najwyższy urząd w państwie (abstrahuję tu oczywiście od mediów, te są w stanie każdego wylansować, nawet ciebie). Czy się bowiem to komuś podoba, czy nie, państwa europejskie to jednak państwa narodowe. Różnie co prawda można ten naród definiować (ale znów nie aż tak różnie jak niektórzy by sobie życzyli), w niczym nie zmienia to jednak powyższego. Przynajmniej na chwilę obecną.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-10 13:32:00, suma postów tego autora: 5751

uzup.

A ZSRR owszem, rozwiązał ten "problem" dokonując w Białowieży samorozwiązania.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-10 13:47:59, suma postów tego autora: 5751

Chciałoby się, Bury, państwa rasistowskiego, co?

Na szczęście, coraz dalej odchodzimy od tego ponurego tworu dziewiętnastowiecznych europejskich nacjonalizmów pn. "państwo narodowe". Oczywiście, to nie są procesy na jeden dzień, zwłaszcza jeżeli mówimy o świadomości społecznej. Do dzisiaj antysemityzm jest np. w Polsce żywy (choć nie wiem ile w tym kompleksu winy za Holocaust, a ile autentycznych poglądów). Ale skoro dzisiaj mamy już np. ciemnoskórych posłów, a stara Europa i ministrów, to nie zdziwiłbym się widząc pierwszego ciemnoskórego prezydenta w Europie w perspektywie kilku-kilkunastu lat.

autor: west, data nadania: 2012-11-10 14:20:40, suma postów tego autora: 6710

BTW, serio uważasz, Bury, Rosję za państwo monoetniczne?

.

autor: west, data nadania: 2012-11-10 14:21:28, suma postów tego autora: 6710

.

"Chciałoby się państwa rasistowskiego, co?"

Bez obrazy west, ale inteligentniejsi od ciebie próbowali mi na tym forum przypisywać rasizm. Bez skutku, bo ja rasistą nie jestem. Wręcz odwrotnie - nie tylko nie mam nic przeciw obecności np. "Murzynów" lub "Żółtych" w Polsce lub Europie, ale nawet uważam to za zjawisko pozytywne, bo najdobitniej świadczące o uniwersalności cywilizacji europejskiej.

----
"nie zdziwiłbym się widząc pierwszego ciemnoskórego prezydenta w Europie w perspektywie kilku-kilkunastu lat"

Jw. Nie mam nic przeciw, jakkolwiek wydaje mi się to mało prawdopodobne. Pożyjemy-zobaczymy.

----
"serio uważasz Rosję za państwo monoetniczne?"

??? Do... czego ty to mówisz? Nic tak poniekąd absurdalnego nie uważam. Poza tym zmartwię cię - w odróżnieniu od ciebie Rosja w ogóle rzadko kiedy stanowi przedmiot mych rozważań.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-10 16:48:05, suma postów tego autora: 5751

Biorąc pod uwagę że rasizm jest obecny w co drugiej Twojej wypowiedzi

pozwolę sobie nie uwierzyć w zapewnienia. Rasizm to nie tylko zapita morda pisowca na faszystowskim marszu - to także pseudointelektualne rozważania o "uniwersalności cywilizacji europejskiej" w której oczywiście miejsce dla "Murzynów" lub "Żółtych" znajduje się tak długo jak długo są oni chętni do niskopłatnych prac, ale już nie wtedy kiedy wyciągają rękę po jakieś "prawa".
Na szczęście, urodziłeś się jakieś sto lat za późno :-)

autor: west, data nadania: 2012-11-10 19:33:46, suma postów tego autora: 6710

"pseudointelektualne rozważania o "uniwersalności cywilizacji europejskiej"

No nie wiem, czy takie znowu pseudointelektualne, wziąłem to z Imperium Kapuścińskiego (Czytelnik 1993, s. 38), które parę dni temu z lekka sobie odświeżyłem.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-10 20:37:19, suma postów tego autora: 5751

Czy chodzi Ci o ten fragment:

"Większość ludzi spytana, co uważa za centrum świata — Paryż czy Meksyk, odpowie: Paryż" i tak dalej?
Myślę, że ludzi którzy odpowiedzą "Mekka" (to tylko przykład) będzie więcej niż tych którzy powiedzą "Paryż". Kapuściński niestety, przy całym swoim talencie, nigdy nie wyzbył się pewnego eurocentryzmu, co czasem prowadzi go na manowce.

autor: west, data nadania: 2012-11-10 20:58:29, suma postów tego autora: 6710

tak, o ten

.

autor: Bury, data nadania: 2012-11-11 09:47:31, suma postów tego autora: 5751

"ile w tym kompleksu winy za Holocaust"

Opinie o "winie Polaków za holocaust" powinny być tak samo traktowane jak opowieści negacjonistów o tym, że żadnych hitlerowskich, niemieckich obozów koncentracyjnych nigdy nie było.

autor: Getzz, data nadania: 2012-11-12 13:07:24, suma postów tego autora: 3554

Getzz

Jezeli ktos za przyklad "polskiego holokaustu" poda Jedwabne co mu odpowiesz?
Ze to wroga propaganda?
Antysemityzm w Polsce trzyma sie bardzo dobrze nawet i dzisiaj
Temat jest wyjatkowo sliski

autor: Rebel2, data nadania: 2012-11-13 01:48:23, suma postów tego autora: 3910

o rety szczygiełek noworlański Rebelek2 ma coś do .....

powiedzenia ...... Ha ha !!! ......itd.

Przecież on w kółko jak zepsuta katarynka
powtarza:

a)kocham USA, kocham USA, kocham USA ......* 100,*1000, *1000000 itd.

b) wstydzę się, że urodziłem się Polakiem,wstydzę się że urodziłem się Polakiem ......*100, *1000, *1000000

jacekx marksista chrześcijański
członek SLD


autor: jacekx, data nadania: 2012-11-13 15:55:05, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz