Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Forecki: Legenda o Wandzie, co zastąpiła Niemca

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dzięki za tę recenzję

Nie obejrzałem jeszcze Idy, ale w nawale zachwytu nad filmem z każdej strony, zastanawiałem się, gdzie znowu tkwi haczyk. Idealnie Pawlikowski wpisał się więc w coraz popularniejszą teorię, która wyłazi z każdego zakamarka internetu. Wszystkiemu winni są obcy, czytaj Żydzi, bo Polak Polakowi nie wyrządzi krzywdy. Żydowscy politycy niszczą Polskę, żydowscy biznesmeni eksploatują polskiego pracownika, żydowskie pretensje mocarstwowe są zagrożeniem dla naszych interesów na świecie. Do tego dochodzą teraz żydowscy komuniści. A nasz dumny naród pozostaje czysty i nieskalany relatywizmem.

autor: TomHilde, data nadania: 2013-11-16 19:27:45, suma postów tego autora: 14

...

Z filmu można dowiedzieć się, że:
1. Podczas II wojny światowej nie było w Polsce Niemców, więc za wszelkie zbrodnie odpowiadają inni. Największymi mordercami byli polscy chłopi. Niemcy w ogóle nie zaczęli wojny i nie było u nas niemieckiej okupacji.
2. Trauma, jakiej doświadczyła narodowość żydowska, spowodowała, iż jej przedstawiciele (którym akurat udało się przeżyć) stali się złem wcielonym, czyli komunistami.

PS W mojej najbliższej okolicy (mazowiecka wieś), podczas wojny zamordowanych zostało przez Niemców kilka całych rodzin za ukrywanie Żydów. Nigdzie nie było przypadków występowania przeciwko nim chłopów. Trudno jest mi uwierzyć w obraz przedstawiony w filmie...
A na temat ratowania Żydów przed nazistowskimi siepaczami w Warszawie i w ogóle na Mazowszu polecam książkę "Obowiązek silniejszy od śmierci".

autor: Intellector, data nadania: 2013-12-01 14:11:56, suma postów tego autora: 234

Dodaj komentarz