Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Kuligowski: Socjaliści z Armii Krajowej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Autor zwrócił

uwagę na fakty pomijane przez dzisiejszą prawicową polityke "historyczną" np. IPN

autor: czerwony93, data nadania: 2014-09-16 10:46:46, suma postów tego autora: 2702

@

A po co ich szukać z lupą w AK skoro tworzyli PPR.

autor: mlm, data nadania: 2014-09-16 21:13:23, suma postów tego autora: 4284

cenckiewicze, żaryny i reszta hołoty z Ministerstwa Prawdy Narodowej

nie będzie dobrze spać tej nocy.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-16 22:14:39, suma postów tego autora: 3747

wynika z tego

że Zwiazek Radziecki dokonał napaści na socjalistyczny i lewicowy kraj, a następnie tropił, wiezil i mordował oficerów i żołnierzy lewicowej armii krajowej. Polska lewica powinna więc go potępić i wychwalać armię krajową. Czemu tak sie nie dzieje?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-16 22:19:00, suma postów tego autora: 2714

Szanowny Złodzieju P.

odkup swój mózg na alledrogo, wsadź na miejsce - i automatycznie nie będziesz zdawał głupich pytań, o jeszcze głupszym generalizowaniu nie wspominając.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-16 22:50:07, suma postów tego autora: 3747

a propos AK

dziś rocznica agresji Zwiazku Radzieckiego na Polskę. Nic na ten temat pewnie na lewica.pl sie nie pojawi.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-17 15:21:46, suma postów tego autora: 2714

pytanie oczywiście jest głupiutkie i naiwne z natury

wiadomo że polska lewica charakteryzuje sie zerową integralnością intelektualną, uwielbia za to dwójmyślenie.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-17 22:11:38, suma postów tego autora: 2714

Aha, nie wiedziałem że AKowcy walczyli z Sowietami we wrześniu 39'

Jak to człowiek uczy się całe życie. Także tego, że są osobnicy w rodzaju Złodzieja P., którym inteligencja wypławka białego nie przeszkadza korzystać z WWW. Cuda, panie, cuda. O rocznicach inwazji Teutonów, Madziarów, Tatarów, Szwedów, Czechów, Austriaków, Sasów, etc. etc. (przez milenium trochę się tego zebrało) nasz wypławek, mam nadzieję, też przypomni. Bo historię szanować trzeba.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-18 09:47:22, suma postów tego autora: 3747

Post DP z 2014-09-17 15:21:46

jest symptomatyczny dla tego komentatora. Ma do dyspozycji co najmniej kilkadziesiąt stron które wspomniały o rocznicy, która go tak fascynuje, a jemu przeszkadza, że jedna niszowa strona nie zamieściła nic na ten temat. Tak bardzo nie jest w stanie pojąć, że ktoś może nie podzielać jego fascynacji, mówiąc bardziej ogólnie - że może mieć inne zdanie niż on. Bo jak ma inne zdanie, niewątpliwie jest płatnym agentem Putina (vide komentarze DP o internautach wypowiadających się o Ukrainie)!
Pomijam już kwestię, czemu uparł się komentować na takiej nieprawomyślnej stronie, mogąc przebierać jak w ulegałkach w bardziej dla niego odpowiednich, ale to już zagadnienie raczej dla specjalistów.

autor: bolo, data nadania: 2014-09-18 12:09:00, suma postów tego autora: 4522

co szczupaczku, szczypie w oczka jak ktoś wytknie dwójmyślenie?

>Aha, nie wiedziałem że AKowcy walczyli z Sowietami we wrześniu 39'

Aha, czyli Polacy przed 39 masowo byli lewicowcami, i AKowcy też byli lewicowcami, a wosjko polskie IIRP to jacyś zupełnie inny zbiór ludzi, pewnie same prawaki i naziole.

I nie wiem o po co ta ironia- o rocznicy powstania warszawskiego jakoś pamietacie bez pudła co roku i zawsze jest zalew artyulików o tym, a w końcu to był ten sam okres. Po co mieszać do tego teutonów?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-18 12:13:07, suma postów tego autora: 2714

DP

kompromituje się tylko, ale próżno mu tłumaczyć jaki wpływ na większość społeczeństwa miał wielki kryzys, jak wielka fala niepokojów społecznych 1936-37 radykalizowała społecznie masy ludowe.

Co do AK to DP nie słyszał pewnie o akcji scaleniowej i o tym że AK była tak naprawdę zlepkiem wielu organizacji.

autor: czerwony93, data nadania: 2014-09-18 18:01:07, suma postów tego autora: 2702

Zarzut dwójmyslenia w ustach osobnika (Złodzieja P.)

pozbawionego zdolności myślenia w ogóle, co udowadnia każdym wpisem, nadaje się na dowcip roku. Dobre, dobre, tak dalej, w Pomrocznej humor na wagę złota.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-18 21:22:09, suma postów tego autora: 3747

@ Czerwony - no proszę ciebie

spotkałeś kiedykolwiek prawakretyna, który miałby jakiekolwiek pojęcie o historii poza swoimi urojeniami?

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-18 21:24:47, suma postów tego autora: 3747

@

A może po prostu upadek bękarta traktatu wersalskiego był lokalnym epizodem pozbawionym znaczenia powszechnodziejowego.

autor: mlm, data nadania: 2014-09-18 21:32:52, suma postów tego autora: 4284

@czerwony

>kompromituje się tylko, ale próżno mu tłumaczyć jaki wpływ na większość społeczeństwa miał wielki kryzys, jak wielka fala niepokojów społecznych 1936-37 radykalizowała społecznie masy ludowe.

ależ ja temu nie zaprzeczam! jestem gotów przyjąć tezy autora- IIRP była państwem po brzegi wypełnionym socjalistami i lewakami, a lewicowe poglady dominowały w armii, sądownictwie, sejmie, kolejach państwowych i przetwórstiwe rybnym.

>>Co do AK to DP nie słyszał pewnie o akcji scaleniowej i o tym że AK była tak naprawdę zlepkiem wielu organizacji.

ale co to ma do rzeczy? Skoro IIRP była w zasadzie socjalistyczna, AK była w zasadzie socjalistyczna, to chyba nie bedzie chybionym stwierdzenie że Związek radziecki zaatakował socjalistyczne państwo ręka w rękę z nazistami?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-18 21:55:16, suma postów tego autora: 2714

Złodziej P. usiłuje nieudolnie być ironiczny

ale mimowolnie, jak to "donkey", udowadnia, ile były warte rządy prawactwa (1918-39), które wiadomo jak się zakończyły. Żeromski między wierszami to przewidział. Paradoksalnie, może faktycznie Zynio Drugi ma rację i należało paktować z Hitlerem against Sowietom? Skoro Inglezi i Francoisy uznawali go do 1939 za oświeconego i kulturalnego dyktatora, a niejaki Wyszyński piał na jego cześć wręcz peany... Ach ta wodnista dyplomacja Becka, no drugi Sikorski (Radek) po prostu.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-19 10:06:21, suma postów tego autora: 3747

@szczupaku

ale my o jednym, Ty o drugim. Swoją droga lewicowiec ganiacy polityków za brak sojuszu z Hitlerem. Tak, polska lewica potrafi mnie zadziwić kiedy myślałem ze to już niemożliwe

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2014-09-22 15:31:18, suma postów tego autora: 2714

D.P.

Nie sądzisz, że szczupak napisał to ironicznie? Swoją drogą Beck od 1934 aż do kwietnia 1939r. był częstym i oczekiwanym bywalcem na berlińskich salonach.

autor: V.C., data nadania: 2014-09-22 16:35:22, suma postów tego autora: 1123

Owszem, to była podwójna ironia

Nie sądziłem bowiem, że Zynio Drugi jest już wśród prawactwa persona non grata. A taki był wierny, antysocjalistyczny... szkoda.

autor: szczupak, data nadania: 2014-09-22 21:08:05, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz