Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Demonstracja pierwszomajowa w Warszawie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pozdrawiam,

Uczestniczki i Uczestników, całą Lewicę i Ludzi Pracy!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2017-05-04 16:29:27, suma postów tego autora: 2743

***

może wreszcie odrzucą: Millerów, Kwaśniewskich, Oleksych, Napieralskich, Kaliszów... i zrobią - zjednoczoną, polską, prawdziwą lewicę.
Niestety ja już się wypaliłam... więc nie wezmę w tym udziału - ja swoje, już zrobiłam.

autor: abangel666, data nadania: 2017-05-05 04:20:49, suma postów tego autora: 411

Jak co roku przez kraj przetoczyły się burzliwe demonstracje

Klasa robotnicza przejęła władzę na ulicach miast od Bałtyku, po Tatry. Policja gdzieś schowała się w krzakach. Widać, jak z roku na rok wzbiera fala robotniczego buntu. Rewolucja jest kwestią czasu. Coraz bardziej masowe demonstracje, coraz radykalniejsze hasła. Dni burżuazji są policzone. A burżuazja beztrosko bawi się w grilla. Widać, że już stracili kontakt z rzeczywistością.

autor: Bartek, data nadania: 2017-05-05 11:41:47, suma postów tego autora: 2550

marsz pierwszomajowy OPZZ

Tak dla równowagi warto wspomnieć również o marszu OPZZ, Choć może mniej kolorowy, bardziej oficjalny i "sztywny", to jednak organizowany przez jedną z dwóch największych centrali związkowych w Polsce. Choć nie jest to związek radykalny, warto wspomnieć, że jest to związek, który do lewicy się przyznaje, w przeciwieństwie do "S", która tej łatki i w praktyce, i w teorii, unika, mając swój program konserwatywno-nacjonalistyczny

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-05-05 13:00:57, suma postów tego autora: 1703

Bartek

to nie chodzi o to kto griluje teraz a kto nie. Dobrze, ze takie pochody, incjatywy są, bo przyznaj kolego, że źle nie gadali. Przyda się trochę rozumnej gadki w tym głupim kraju, a to że klasa robotnicza ma to w dupie to inna sprawa. Jej z resztą już nie ma, może się odrodzi dzięki właśnie takiminicjatywom jak ta manifestacja.

autor: Wilkinson, data nadania: 2017-05-05 23:33:58, suma postów tego autora: 457

Pamięć i przyszłość

Dobrze, że pomimo obecnej brunatnej fali są ludzie, którzy pamiętają o przeszłości. Dzień 1 maja to jednak przede wszystkim walka o przyszłość, o godne warunki pracy i życia, o czym się teraz coraz częściej zapomina. Nasuwa się też refleksja, że Piotr Ikonowicz, jest unikalnym politykiem. Głoszone hasła niewątpliwie lokują go w nurcie romantyzmu rewolucyjnego.

autor: wasyl, data nadania: 2017-05-07 09:17:37, suma postów tego autora: 62

bartek

a ta klasa robotnicza to chociaz o tym wie? moze ty te swoje teksty drukuj jako ulotki i rozpowszechniaj?

autor: nikyty, data nadania: 2017-05-10 05:27:09, suma postów tego autora: 3572

Dodaj komentarz