Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Faszyzacja - mistyfikacja czy realne zagrożenie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dziś mamy

ultraprawicę neokonserwatywną, przed tym rządziła ultraprawica neoliberalna, a ci którzy mienili się "lewicą" wybierali przyszłość, trzecią drogę umizgi do gw

autor: czerwony93, data nadania: 2018-01-22 12:27:26, suma postów tego autora: 2700

Ideologia polocentryzmu

Na nowym portalu sila-lewicy.pl autorzy formułuja tezy, że PiS tworzy nowa forme totalitaryzmu będąca mieszanka mistycyzmu i szowinizmu
ciekaw. Polecam.

http://sila-lewicy.pl/info-dnia/40-co-i-kto-po-j-kaczynskim

autor: ppaleczny, data nadania: 2018-01-23 01:13:14, suma postów tego autora: 1

Jeszcze jeden antypisowski paszkwil.

*Faszyzacja - mistyfikacja czy realne zagrożenie*
niby zastanawia się autor chociaż odpowiedź już dawno gotowa:).
Autor pisze:
>W naszym kraju postępuje wyraźnie faszyzacja narracji publicznej. Chodzi o język, stygmatyzację inaczej myślących, poniżanie publiczne osób nie zgadzających się z powszechnie przyjętymi kanonami i zasadami opisu świata i ludzi, obrzucanie ich inwektywami itd.<
Nie powiedziałbym, że to akurat *faszyzacja* ten język ma też wiele wspólnego z bolszewizmem, ogólniej można powiedzieć z totalizmem.

A dalej to już znany schemat wskazywania palcem winnych. Winni są Kaczyński, *biznesmen Rydzyk* i chociaż nie pada to nazwisko to i Macierewicz też umaczany (bo maczał palce w kulcie smoleńskim :).
Autor stara się podbudować swoją tezę o faszyzacji narracji publicznej za pomocą sporadycznych błachych wybryków nielicznych półgłówków, którzy nie mają żadnego (albo nawet ujemne) znaczenia dla wzrostu zachowań ksenofobicznych, myląc skutki z przyczynami. Te ostatnie to sposób zachowania tych *innych*.

Autor pisze dalej:
> Słowa Jarosława Kaczyńskiego o uchodźcach niosących choroby, zarazki, będących niczym insekty, padły na podatny grunt.<
Słowa Kaczyńskiego o uchodźcach z innego kręgu kulturowego, to żadna nowość, ludzie bowiem słyszeli, czytali i pamiętają wydarzenia o których codziennie donoszą media zagraniczne i krajowe, o zachowaniu *obcych*, w tym i w Polsce np. gdy facet z Afryki celowo zarażał kobiety HIV.
To właśnie Kaczyński pokazał się jako osoba troszcząca się o Polaków mając *gdzieś* polityczną poprawność.

I uzupełnia:
>Są one kompatybilne z nastrojami jakie tliły się podskórnie niemal powszechnie od dawna w Polsce, a które są wrogie wszystkiemu co INNE wedle nadwiślańskiego, fundamentalistycznie katolickiego, ultraprawicowo-tradycjonalistycznego spojrzeniu na świat, na Polskę, Polaka i kulturę.<
W tym kraju katolickim egzystowały także inne religie, nie było wojen religijnych, które szalały w Europie, nie było masowych mordów jak we Francji w nocy św. Bartłomieja. Polacy przyjmowali wielu uchodźców i przyjmują masowo także dzisiaj i nie muszą się wstydzić tak jak chcą ich nauczyć autor i jemu podobni.
Polska ma piękne historyczne tradycje tolerancji wobec obcych w tym innowierców sięgające XIVw, są także karty historii niechlubne. Kto mówi tylko o tych drugich ten kłamie, albo manipuluje przeciwko Polsce.

>Prawo i Sprawiedliwość nie jest na jednak partią faszystowską.<
!? Coś podobnego:)

>Jest jednak PiS partią ultraprawicową, hipertradycjonalistyczną i narodowo-socjalistyczną (w swym programie gospodarczym). <
Nie kijem go tylko pałą :).
Przewrotność tego stwierdzenia polega na tym, że autor używa tutaj słów *narodowo socjalistyczny*, które ludziom kojarzą się jednoznacznie z tradycjami niemieckiej NSDAP. Odbieram to jako jawny antypisowski przekręt.
Antypisizm opisałem w swoich postach tutaj:
http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31748

>Polaryzacja społeczeństwa nadwiślańskiego poprzez podsycanie nienawiści do obcych, nieprawdziwych Polaków jest namacalnym faktem.<
*Polaryzacja społeczeństwa nadwiślańskiego* nastąpiła i pogłębia się głównie wskutek polityki antypisizmu uprawianej przez środowiska demoliberalne od 2005, ale także już wcześniej przez propagowanie Polakom kosmopolityzmu, a właściwie antypatriotyzmu.

Drogi autorze, strzela pan śmieciami bez prochu, to i skutek będzie odwrotny do zamierzonego, ale przynajmniej pośmiać się można.
A puentą może być przysłowie:
Nie pomogą szczere chęci z g... bata nie ukręci.
:)
Pozdrawiam

autor: Adrem63, data nadania: 2018-01-25 09:58:00, suma postów tego autora: 2307

Kolego Adrem

Sorry, ale Ty też tak bata nie ukręcisz na
krytykę PIS

cytuję ***
...
A puentą może być przysłowie:
Nie pomogą szczere chęci z g... bata nie ukręci.
:)
Pozdrawiam
autor: Adrem63, data nadania: 2018-01-25 09:58:00, suma postów tego autora: 1772

*** koniec cytatu

Fakt zakochałeś się Adrem63 uczuciem głębokim acz nie odwzajemnionym w PIS
Tak rozumiem Twój afekt do PIS.

Wybaczam Ci jednak, bo miłość bywa ślepą :)

autor: JJC, data nadania: 2018-01-25 13:14:29, suma postów tego autora: 1582

Boję się...

Boję się...

Bo spirala nienawiści...
przez rządzących jest ciągle nakręcana.
Dzisiejsze wystąpienie w TVP Rządowej jednego z przedstawicieli władzy &#8230;

Boję się tego Człowieka oraz Pani w Lokach
i ludzi, którzy porównują Stalinizm z Hitleryzmem jednym tchem.

Jeszcze trochę a dowiem się, że lewica = hitleryzm

Kto więc zawiesił sztandary na gruzach III Rzeszy?
Zapytam się rozsądnie
czy aby nie Rosja Radziecka z jej przywódcą J. I .Stalinem&#8230;

Józef Stalin https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin

Jakiś obłęd &#8230; :(



Pociesza mnie to, że nie tylko ja się boję...
I dlatego trochę mniej się boję

Cytat Jednego z tych co według mnie też się boją.

http://muzyka.onet.pl/alternatywa/robert-brylewski-kochaj-blizniego-jak-siebie-samego-kogo-to-dzisiaj-obchodzi-wywiad/lndeke
***

...
Musiałeś się bić?

Wystarczyło, że widzieli ten młotek i moje szaleństwo w oczach. Uderzyłbym oczywiście, bez wahania, ale miałem plan, żeby najpierw celować w stopę. Nikt by się tego nie spodziewał, a ja mógłbym uniknąć odsiadki. Zdarzało się, że Vivian dzwoniła ze sklepu: "wyjdź po mnie, bo stoją, boję się...". Dlatego z bólem przysłuchuje się takim wypowiedziom jak pana Kaczyńskiego i z bólem słucham o wszystkich rasistowskich incydentach

A jak słyszysz, że żyjemy już w dyktaturze, to co sobie myślisz?

System, który stworzył pan Kaczyński, to jest pewien rodzaj dyktatury. Bardzo nowoczesnej, wprowadzanej innymi metodami niż dawniej, ale jednak. Wiele spraw mi się nie podoba. Mam wizję, że orzeł polski zwija skrzydła. Kiedyś leciał dumny, wyprostowany i niósł innym narodom wolność. Od 1989 roku, w zasadzie od '80... Cały czas ogromnie żal mi tej szansy, którą mieliśmy. Dawaliśmy piękny przykład tego, jak walczyć o samostanowienie, prawa człowieka. Kiedyś miałem marzenia, dziś patrzę na przyszłość z niepokojem.

Jakie marzenia?

Miałem taki plan, że Polska najpierw poniesie sztandar wolności, a później zacznie pomagać Afryce. Widziałem tu naszą dużą rolę do odegrania.

Brzmi, jakbyś dostrzegał w Polsce naród wybrany.

Bez przesady. (śmiech) Wszystkie narody są narodami wybranymi. Uprzedzę twoje pytanie, Mesjaszem narodów też nie jesteśmy.

To kim moglibyśmy być?

W sensie?

Mickiewicz widział w nas Mesjasza, a ty?

Może przyjacielem? "Polska przyjacielem narodów" brzmiałoby dumnie. Tylko że w międzyczasie wszystko nam się rozjechało.

"Grupa nazioli dopięła swego. Wzięła swoje sztandary i bez skrępowania przemaszerowała po Warszawie"

W listopadzie ulicami Warszawy przeszła grupa ludzi, która niosła sztandary z hasłami nazistowskimi.

Najgorsze demony faszyzmu i nacjonalizmu budzą się właśnie w ten sposób. Ciągle mam w głowie historię z wojny, gdy przyjechali tu słowaccy nacjonaliści... To bardzo zła wróżba dla Europy. Mam nadzieję, że więcej nie pójdziemy tą drogą.

koniec cytatu***

Polecam cały artykuł razem z komentarzami :(
One wiele mówią o nas Polakach i Obywatelach RP

:(

autor: JJC, data nadania: 2018-01-25 22:21:39, suma postów tego autora: 1582

ktoś kto uważa się za lewicowca

nie powinien się włóczyć w ogonie, za t...... prawicy.

Na prawdę jest źle jeśli lewicowcy podczepiają się pod jeden z obozów prawicy.Niezależnie czy to obóz konserwatywny, narodowo-solidarystyczny czy obóz liberalno-neoliberalny

autor: czerwony93, data nadania: 2018-01-26 13:16:07, suma postów tego autora: 2700

czerwony93

>ktoś kto uważa się za lewicowca nie powinien się włóczyć w ogonie, za t...... prawicy.<
Pełna zgoda, widok działaczy lewicowych drepczących w pochodach razem z neoliberalną PO i jeszczegorszą N. przyprawia mnie o mdłości. Szczególnie przykre wrazenie robi na mnie Barbara Nowacka, którą miałem za nadzieję lewicy, ale i wielu innych lewicowców, którzy nie wymyślili nic ciekawego na legitymizację lewicy w Polsce tylko jak barany przyłączają się do ruchu antypisu.
To szkodliwe dla Polski, bo pogłębia podział społeczeństwa i szkodliwe dla lewicy.
Warto przeczytać na ten temat artykuł pt. *Leworucja* w tygodniku Polityka:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1732226,1,czy-polska-lewica-sie-zjednoczy.read

Trochę bardziej pragmatycznie zdaje się myśleć Czarzasty w tym swoim jajecznym sweterku (mam taki sam:) i L.Miller (jeśli dobrze słyszałem).

>...jest źle jeśli lewicowcy podczepiają się pod jeden z obozów prawicy. Niezależnie czy to obóz konserwatywny, narodowo-solidarystyczny czy obóz liberalno-neoliberalny<
Oczywiście, ale patrzmy też na ten problem z wyższej półki, podział na lewicę i prawicę jest dzisiaj podziałem drugorzędnym.

Widać wyraźnie, że bardziej istotnym jest podział na tych którzy swoją nadzieję na lepszą przyszłość wiążą z budową suwerennej, silnej i solidarnej Polski, a tymi dla których Polska i Polacy (zwłaszcza duża większość niezamożnych obywateli) to pieśń przebrzmiała (ch...d...i kamieni kupa.). Ci chętnie przehandlują Polskę w ręce Merkel i jakiegoś pajaca u jej boku w zamian za dobre synekury w UE, albo w kraju. I to jest dylemat i podstawa rzeczywistego podziału.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-01-28 09:14:45, suma postów tego autora: 2307

sorry Adrem63

sorry Adrem63
Myślę, że Barbara Nowacka to nie lewica
No, co najwyżej może lewica liberalna, ale to wszystko.


Kiedyś Barbara Nowacka była współprzewodniczącą partii Twój Ruch czyli opcja Pana Palikota...

Tak w ogóle próbuje robić karierę polityczną przy Lewicy, ale dla mnie to nie jest człowiek lewicy...

cytat z Wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Nowacka

Barbara Anna Nowacka (ur. 10 maja 1975 w Warszawie) &#8211; polska polityk i działaczka feministyczna, z wykształcenia informatyk, w latach 2015&#8211;2017 współprzewodnicząca partii Twój Ruch. W 2016 znalazła się na corocznej liście FP Top 100 Global Thinkers czasopisma &#8222;Foreign Policy&#8221;.

Tak uważa Homo Sovieticus sierota po PRL obecnie członek SLD.


Troszkę przypomina mi Kandydatkę na prezydenta Magdalenę Ogórek
Tak uważa Homo Sovieticus sierota po PRL członek SLD.

Pani Nowacka nie jest członkiem SLD.

W 2005 była współzałożycielką Młodych Socjalistów. Zasiadła wówczas też w radzie krajowej założonej przez jej matkę partii Unia Lewicy III RP a byłem z nimi kiedyś nawet blisko.
Mama Pani Nowackiej jednak nas którzy w nią wierzyli zdradziła.
W grudniu 2005 wystąpiła z Unii Lewicy.
Potwierdziła mi publicznie, że nie było sensu być w Unii Lewicy na spotkaniu kiedyś klubu WMP, gdy zadałem takie pytanie.
Dlaczego Pani Jaruga Nowacka odeszła z Unii Lewicy?
Moje zdanie jest takie ale to moje zdanie - Unia Lewicy nie promowała do Sejmu&#8230;
Jako ciekawostkę podam też, że byłem jakiś czas w UP i Pani Nowacka Mama była moją koleżankę klubową też jakiś czas.


Barbara Nowacka jest bardzo podobna do Mamy szuka kontaktu z Lewicą by się wybić...Dla mnie to za mało bo brak jej lewicowej duszy co też się zdarza niektórym niestety :( moim Kolegom Partyjnym szczególnie dawnym celebrytom SLD.

autor: JJC, data nadania: 2018-01-28 23:48:48, suma postów tego autora: 1582

Nie... krótko

***
Cytat z Adrem63

Oczywiście, ale patrzmy też na ten problem z wyższej półki, podział na lewicę i prawicę jest dzisiaj podziałem drugorzędnym.
***
Podział na Lewicę, Prawicę i Centrum

Nigdy nie był podziałem drugorzędnym i nie będzie, bo jest to podział polityczny zasadniczy.


Kolega Adrem63 to obecnie dla mnie, co najwyżej błądzący, ale fałszywy lewicowy Prorok.

No pasaran

autor: JJC, data nadania: 2018-01-28 23:57:47, suma postów tego autora: 1582

co nie znaczy

że należy się włóczyć w ogonie PiS !

autor: czerwony93, data nadania: 2018-01-29 10:03:33, suma postów tego autora: 2700

przepraszam Wszystkich

Za moje czasami nieporadne , emocjonalne posty...takie jak te np. o Pani Nowackiej

Martwi mnie i wkurza od lat fakt, że pod flagą Lewicy idą w politykę
Ludzie, którym ideowo Lewica jest obca...
Piękni, młodzi celebryci... gdy tych z ideą, zaangażowaniem emocjonalnym, kochających bliźniego bezinteresownie jak na lekarstwo&#8230;

autor: JJC, data nadania: 2018-01-29 23:34:44, suma postów tego autora: 1582

Kolego Adrem

Cytuję

***
Widać wyraźnie, że bardziej istotnym jest podział na tych którzy swoją nadzieję na lepszą przyszłość wiążą z budową suwerennej, silnej i solidarnej Polski, a tymi dla których Polska i Polacy (zwłaszcza duża większość niezamożnych obywateli) to pieśń przebrzmiała (ch...d...i kamieni kupa.).
***

Kolego to nie te czasy...Dzisiaj budowa suwerennej, silnej i solidarnej Polski

w czasach globalizmu

Czasach Korporacji Finansowych; Korporacji Przemysłowych czy Korporacji Religijnych ( Wielkie Instytucjonalne Kościoły)


Jest to działaniem szalonym, naiwnym i syzyfowym oraz działaniem skazanym na porażkę

Jedynie droga Polski przez coraz ściślejszą integrację członków UE ma sens im szanse powodzenia.

Patriotyzmy graniczące z szowinizmem to zły pomysł na Europę i Świat.
Dobrym pomysłem jest jedynie budowa nowego Rzymu, który powiódłby Narody Europy w przyszłość.
Napiszę - naiwnie w drogę do Gwiazd.
Droga do Gwiazd to przyszłość Europy, Świata i Ziemi oraz jej Mieszkańców - Ludzi

autor: JJC, data nadania: 2018-01-29 23:56:39, suma postów tego autora: 1582

Szansą na Przyszłość jest dla nas bycie Obywatelami UE

Może to i naiwne, ale...

Jedynie droga Polski przez coraz ściślejszą integrację członków UE ma sens i szanse powodzenia.

By zrealizować kiedyś zapoczątkowane Hasło

Aby Polska rosła w siłę a Ludzie żyli dostatnio

Potrzebna jest nam Wspólna Europa, czyli Nowy Rzym.

autor: JJC, data nadania: 2018-01-30 00:16:39, suma postów tego autora: 1582

Translacja ostatniego postu - Szansa na przyszłość &#8230;

Jedynie droga Polski przez coraz ściślejszą integrację członków UE ma sens i szanse powodzenia.
By zrealizować kiedyś zapoczątkowane Hasło
&#8222;Aby Polska rosła w siłę a Ludzie żyli dostatnio&#8221;

Potrzebna jest nam Wspólna Europa, czyli Nowy Rzym.

Translation to Polish the above post &#8230;

Only way Polish by getting closer integration of the EU members makes sense and the chances of success. To redeem once initiated Password To Poland grew in strength and the people lived comfortably we need Europe, meaning New Rome.


autor: JJC, data nadania: 2018-01-30 17:16:48, suma postów tego autora: 1582

Cytat z JJC

Patriotyzm graniczący z szowinizmem to zły pomysł na Europę i Świat.
Dobrym pomysłem jest jedynie budowa nowego Rzymu, który powiódłby Narody Europy w przyszłość.
Napiszę - naiwnie w drogę do Gwiazd.
Droga do Gwiazd to przyszłość Europy, Świata i Ziemi oraz jej Mieszkańców - Ludzi
autor: JJC, data nadania: 2018-01-29 23:56:39, suma postów tego autora: 709

Quote JJC

Patriotism bordering sexism within is a bad idea for Europe and the World.
It is a good idea to only the construction of the New Rome, which powiódłby the peoples of Europe in the future. Write-naively in the way to the stars. Road to the stars is the future of Europe, the world and the Earth and its inhabitants-the people
author: JJC, date of posting: 2018-01-29 23:56:39, the sum of the posts by this author: 709

autor: JJC, data nadania: 2018-01-30 17:31:03, suma postów tego autora: 1582

Faszyzm

Obecny jest w czterech stronnictwach w różnym stopniu: w PiS, u korwinistów, u kukistów i wśród tzw (przeważnie kibolstwem) narodowców

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-01-31 22:33:27, suma postów tego autora: 1703

Oh Translation MS Word

Translator Edytora chyba nie zawsze działa OK bo mi przetłumaczył

polski text
***Patriotyzm graniczący z szowinizmem to zły pomysł na Europę i Świat.

***
Translation amerykański text

***
Patriotism bordering sexism within is a bad idea for Europe and the World.
***

Translator przetłumaczył chyba mu się coś się pomyliło :(

szowinizm -> na sexism

dobrze powinien

szowinizm -> chauvinism


Czyli według mnie powinno być ... Patriotism bordering chauvinism within is a bad idea for Europe and the World.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-16 21:25:55, suma postów tego autora: 1582

Sorry bad Translation / Ok yes The text below

Patriotism bordering chauvinism within is a bad idea for Europe and the World.

autor: JJC, data nadania: 2018-02-16 21:31:12, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz