Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Partia Razem zostanie zdelegalizowana?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

ciekawe byłoby poznać motyw...

A w jaki sposób prokuratura uzasadnia tak wielkie zainteresowanie akurat komunizmem (marksizmem?) i co właściwie ma do zarzucenia tej ogólnoludzkiej, postępowej - choć być może nierealnej dziś - IDEI? Może przy okazji prokuratura zainteresuje się pewnym Żydem, niejakim Joszuą z Nazaretu, propagującym idee bardzo podobne a nawet często tożsame z komunizmem?

autor: hania.buzia, data nadania: 2018-03-10 15:25:05, suma postów tego autora: 110

konserwatywno-liberalna

skrajna prawica znów w natarciu, dla nich wszystko co na "lewo od nich" to komunizm.

autor: guevarysta, data nadania: 2018-03-10 15:46:28, suma postów tego autora: 771

Hania.buzia...

Koleżanko z Lewicy
Sprawdź, bo pewnie nie wiesz, że była i jest też lewica chrześcijańska w Europie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica_chrze%C5%9Bcija%C5%84ska
...
No może nie jest nas dużo :( ale jesteśmy :)

Nie jestem z tym środowiskiem związany, ale może ... Nie wykluczam

http://magazynkontakt.pl/wszyscy-jestesmy-przybyszami.html

Przeszkadza ci Chrystus i Chrześcijanie
a może też "wolny strzelec" marksista chrześcijański ?

autor: JJC, data nadania: 2018-03-10 23:00:38, suma postów tego autora: 1582

Pozdrowienia dla tych pań i panów z SLD, którzy uważali za właściwe "uwiarygodnić się"

drogą przyzwalania na rozmaite prawicowe aberracje w rodzaju IPN, gloryfikowania powojennych band, rehabilitacji amerykańskich szpiegów itp.

autor: west, data nadania: 2018-03-10 23:21:19, suma postów tego autora: 6708

ciekawe artykuły z Kontaktu

a) http://magazynkontakt.pl/krzyk-ziemi-krzyk-ubogich-po-co-nam-dzis-teologia-wyzwolenia.html

b) http://magazynkontakt.pl/a-wiory-leca.html

c) http://magazynkontakt.pl/annett-wybor-ekonomiczny-jest-wyborem-moralnym.html

d) http://magazynkontakt.pl/o-laknacych-sprawiedliwosci.html

itd...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-11 00:22:09, suma postów tego autora: 1582

Chyba tylko postraszą Razem

Postraszą, żeby czasem wspomogli ich (pis), zamiast być w kontrze. Tak władza kontroluje opozycję, zwłaszcza tę pozaparlamentarną, która może mniej. Co Razem może w tej sprawie ? Głośno mówić, że jest prześladowana. I to Razem robi. Dzięki temu ludzie pamiętają, że taka partia jest. Bo niestety dotacje z budżetu im ograniczono

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-03-11 12:37:37, suma postów tego autora: 1703

To ciekawe że to co w Polsce jest uważane za

skrajną lewicę, komunizm w Europie jest postrzegane jako centrolewica,socjaldemokracja a to co w Polsce jest uważane za centroprawicę w Europie jest skrajną prawicą. Partia Razem partia socjaldemokratyczna z odrobiną demokratycznego socjalizmu ścigana za komunizm. Ale co się dziwić gdy podczas protestów pod adresem PO,Nowoczesnej, Tuska, Balcerowicza wznosi się okrzyki przecz z komuną, lewacy. Gdy pod adresem środowisk centroprawicowych ich byli pobratymcy z prawicy i ultraprawicy wznoszą okrzyki a na drzewach....... . Po prostu tragifarsa i paranoja.

autor: czerwony93, data nadania: 2018-03-11 15:02:40, suma postów tego autora: 2702

ścigać Razem za komunizm

to tylko w Polsce takie dziwactwa

autor: polak17, data nadania: 2018-03-11 17:02:25, suma postów tego autora: 1296

To tylko zrobi im reklame

To zmniejszy im elektorat jak beda sie tlumaczyc ze sa antykomunistyczni

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2018-03-13 22:42:43, suma postów tego autora: 569

...ejtam...

..nie ma w tym tzw drugiego dna, bo w tym jest zwykła kalkulacja.Ostatnie wybory dały PIS absolutne rządy ale pomimo to zagrożenie jest realne bo im mniej "wrogich "foteli" a Parlamencie tym większa szansa na powtórkę. Razem jest jednak realnym zagrożeniem , bo Ich program jest oczywiście lewicowy a nie lewico podobny jak SLD-owski czy właśnie PIS-owski który ma parę skopiowanych z PRL pro ludzkich odruchów a porzuconych przez bojaźliwą lewicę ale zrealizowane przez skrajną prawicę. Jest to typowy dla młodej demokracji galimatias poznawczy.. wszystko co się źle kojarzy "Ludowi" to komuna a co fajne to bogobojna prawica... 1989 rok to triumf głupoty mądrze wykorzystanej dla własnych korzyści przez politycznych cwaniaków. Zdelegalizowanie każdego hipotetycznego Posła "nie z PIS" daje szansę na triumf i 100letnie rządy...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-14 15:24:30, suma postów tego autora: 1835

w którym miejscu lewicowy jest program Razem

W tym, że odcina się od PRL i historii Lewicy w RP



to Ad vocem
***
Razem jest jednak realnym zagrożeniem , bo Ich program jest oczywiście lewicowy a nie lewico podobny jak SLD-owski
*** cytat z postu bambosz0

autor: JJC, data nadania: 2018-03-14 23:02:02, suma postów tego autora: 1582

To jest nadużycie na korzyść Razem a przeciw SLD

***a nie lewico podobny jak SLD-owski *** bambosz0

Są założenia programowe - kieruję do żółtej książecki na stronie SLD

a program się jeszcze wykrystalizuje.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-14 23:18:25, suma postów tego autora: 1582

JJC

Czy czytałeś program Razem? http://partiarazem.pl/program/
Jest w nim 9 rozdziałów, ale nie zauważyłem rozdziału dotyczącego stosunku do PRL. Mnie również niezbyt podobają mi się wypowiedzi członków Razem ostro odcinające się od PRL, ale nie traktowałbym tego jako wyznacznika lewicowości. Nie wszystko w czasach PRL było przecież lewicowe: strzelanie do robotników czy choćby Marzec'68.

Mówisz, że program SLD od lat 90. nie zdążył się jeszcze wykrystalizować? Powoli Wam to idzie ;) Mogliśmy jednak obserwować SLD przez lata u władzy. Co takiego było lewicowego w ich rządach?

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-15 16:01:13, suma postów tego autora: 500

Tia...bambosz0

Tia...bambosz0

może masz rację... program SLD będzie
antylewicowy Buahaha
skoro założenia do programu są antylewicowe...
Kieruję więc do "żółtej książeczki"

Najlepiej sprawdźcie sami...kto chce przeczyta a nie będzie nam przyklejać ikony partii prawicowej :)

http://www.sld.org.pl/images/dokumenty/SLD_program_Przywrocimy_Normalnosc.pdf

oraz ostatnie wiadomości sld.org.pl :

http://www.sld.org.pl/aktualnosci/2157-pierwsze-czytanie-obywatelskiego-projektu-ustawy-cofajacej-represyjne-przepisy-o-emeryturach-mundurowych-odbedzie-sie-22-marca-2018-r-2

http://www.sld.org.pl/aktualnosci/2152-czarzasty-nie-dla-odpowiedzialnosci-zbiorowej-lajza-jest-lajza-a-porzadny-czlowiek-jest-porzadnym-czlowiekiem

http://www.sld.org.pl/aktualnosci/2132-jaruzelska-nie-chce-juz-bronic-ojca

autor: JJC, data nadania: 2018-03-15 16:12:06, suma postów tego autora: 1582

myślenie o kraju jako całości

Walka o akcesję do UE i sama akcesja
co kosztowało nas ustępstwa na rzecz Kościoła Katolickiego instytuacjonalnego i głaskania wyborców nie lewicowych.
Także


Przypomnę dane z WIKI którą trudno podejrzewać o lewicowość

SLD


*** cytat

Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) – polska partia polityczna, założona 15 kwietnia 1999 (zarejestrowana sądownie 17 maja 1999) przez działaczy większości organizacji wchodzących w skład koalicji SLD. Koalicja ta była skupiona wokół partii Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej i zawiązana została w 1991. W latach 1993–1997 tworzyła rząd większościowy z Polskim Stronnictwem Ludowym, a premierami z jej ramienia byli Józef Oleksy (1995–1996) i Włodzimierz Cimoszewicz (1996–1997). Partia SLD tworzyła rząd w latach 2001–2005 (do 2003 większościowy, koalicyjny z PSL i Unią Pracy; od 2003 rząd mniejszościowy wraz z niektórymi ugrupowaniami lewicowymi). Premierami z nadania partii byli Leszek Miller (2001–2004) i Marek Belka (2004–2005). Od 2005 SLD znajduje się w opozycji (do 2015 parlamentarnej, następnie pozaparlamentarnej). Sojusz Lewicy Demokratycznej jest członkiem Międzynarodówki Socjalistycznej. W Parlamencie Europejskim należy do Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Ideologia partii wywodzi się z nurtu socjaldemokratycznego***



o UNII
***
Formalnie proces rozszerzenia UE został zainaugurowany podczas posiedzenia Rady do Spraw ogólnych 30 marca 1998 roku. Polska zadeklarowała wówczas datę 31 grudnia 2002 jaką datę gotowości do członkostwa w Unii Europejskiej. Negocjacje w formie badania zgodności prawa państw kandydujących z prawem UE rozpoczęły się 31 marca 1998 roku w Brukseli. Po zakończeniu badania, faktyczne negocjacje podjęte zostały na wniosek państw kandydujących równocześnie, chociaż oddzielnie z każdym z kandydatów, 10 listopada 1998 roku. Od 16 kwietnia 1999 roku zaczęły odbywać się regularne spotkania dyrektorów politycznych i korespondentów europejskich krajów stowarzyszonych i państw członkowskich UE w ramach dialogu politycznego. Dla potrzeb negocjacji powołano 37 podzespołów zadaniowych, które odpowiadały za opracowanie stanowisk w poszczególnych obszarach. Przewodniczącymi Polskiego Zespołu Negocjacyjnego (PZN) byli kolejno: Jacek Saryusz-Wolski (1997-2001) i Danuta Hübner (2001-2004).
***

oraz
***

W październiku 1990 roku podjęto decyzję o połączeniu stolic państw stowarzyszonych z Sekretariatem Rady UE za pomocą specjalnie przygotowanej sieci łączności elektronicznej. Do 2000 roku Polska zdążyła zakończyć rozmowy w 25 spośród 30 obszarów negocjacyjnych. W przypadku 9 z nich uzgodniono okresy przejściowe. Pozostałe 5 obszarów rozpatrywano w latach 2001-2002. Finał negocjacji Polski z UE nastąpił 13 grudnia 2002 roku podczas szczytu UE w Kopenhadze.
***

autor: JJC, data nadania: 2018-03-15 16:30:19, suma postów tego autora: 1582

Dla przypomnienia też

Skład Rządów w III RP:

1.Rząd Tadeusza Mazowieckiego 24 sierpnia 1989-25 listopada 1990

Solidarność – ZSL – PZPR - SD


2.Rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego 12 stycznia 1991 - 5 grudnia
1991

KLD – ZChN – PC – SD


3.Rząd Jana Olszewskiego 23 grudnia 1991 - 10 lipca 1992

PC – ZChN – PSL-PL


4.Rząd Hanny Suchockiej 11 lipca 1992 - 18 października 1993

UD – KLD – ZChN – PChD – PPPP – PSL-PL


5.Drugi rząd Waldemara Pawlaka 26 października 1993 - 1 marca 1995

SLD – PSL – BBWR.

6.Rząd Józefa Oleksego 6 marca 1995-26 stycznia 1996

SLD – PSL

7.Rząd Włodzimierza Cimoszewicza 2 lutego 1996-17 października
1997

SLD – PSL

8.Rząd Jerzego Buzka 31 października 1997- 19 października 2001

AWS – UW

9.Rząd Leszka Millera 19 października 2001 - 2 maja 2004

SLD – UP – PSL

10.Pierwszy rząd Marka Belki 2 maja 2004 - 19 maja 2004

SLD – UP

11.Drugi rząd Marka Belki 11 czerwca 2004 - 19 października 2005

SLD – UP

12.Rząd Kazimierza Marcinkiewicza 31 października 2005 - 10 lipca
2006

PiS – Samoobrona – LPR

13.Rząd Jarosława Kaczyńskiego 14 lipca 2006 - 5 listopada
2007

PiS – Samoobrona – LPR

14.Pierwszy rząd Donalda Tuska 16 listopada 2007 - 18 listopada
2011

PO - PSL

15.Drugi rząd Donalda Tuska 18 listopada 2011 - 11 września
2014

PO – PSL

16.Rząd Ewy Kopacz 22 września 2014 - 16 listopada 2015

PO – PSL

17.Rząd Beaty Szydło 11 grudnia 2017 - 11 grudnia 2017

PiS

18.Rząd Mateusza Morawieckiego 11 grudnia 2017-urzęduje

PiS


Koledzy lewicowcy zestawienia rządów tworzyłem a następnie kopiowałem z MS Word.
Nie wiem jak się zachowa ten wpis na stronie komentarza czy nie będzie jakiś dodatkowych znaczków :(.
Podsumowując jednak mój wpis na 18 rządów w III RP 6 razy byliśmy - uczestniczyliśmy w rządzie niestety nigdy samodzielnie
i aż 4 krotnie z trudnym koalicjantem PSL :(.

Poniżej moje zdanie, ale niekoniecznie SLD.
PSL, jako partia można zauważyć przyklejał się do różnych koalicji tak jak NIE STAŁA dziewczyna zmieniająca partnerów wielokrotnie :)

autor: JJC, data nadania: 2018-03-16 03:38:59, suma postów tego autora: 1582

Dlaczego w zestawieniu rządów

Jest 2 rząd W.Pawlaka ?

ponieważ od upadku rządu Jana Olszewskiego od 5 czerwca 1992 Radą Ministrów kierował Waldemar Pawlak

autor: JJC, data nadania: 2018-03-16 12:42:52, suma postów tego autora: 1582

kto jaki ma program partyjny,

..czy bardziej , czy mniej lewicowy, to do mnie puki co należy ocena. Mama prawo wybrać to co chcę i epistolarne połajanki po moim grzbiecie spływają jak wodolejstwo "panajackowe". Partia Razem napisała jasno przejrzyście co zrobi.. A czy zrobi- no to może sie okaże gdy porządzi ale to odległy cel.. A SLD już sobie porządziło i zawsze wychodziło im to rządzenie mało lewicowe prawdopodobnie z powodów podanych przez JJC.. ALE.. jak mawiała moja Mama " jak spaść to tylko z dobrego konia"... Charakterystyczna dla tej Partii była zazwyczaj sanacja finansów Państwa ale ludowi roboczemu jakoś tak nie wiodło się lepiej..a nawet lekko wnerwiał się gdy "bogatym" odpuścili progresję podatkową...a KK któremu Kwaśniewski obiecał "brak" apanaży i normalne traktowanie jak wszystkie instytucje, zrobił coś wręcz przeciwnego...za co zresztą nie dostał mojego głosu w następnych wyborach. Po czynach ich poznacie..? prawda? a czyny z roku na rok zaprzeczały temu co obiecywali. Jeśli nie możecie to MÓWCIE PRAWDĘ że wolicie kunktatorstwo i nie chcecie stracić sejmowych stołków. Tan LUD wam przestał wierzyć że wreszcie zrobicie coś dla niego ,a ni tylko z powodu utrzymania miejsc w fotelikach . Trzeba było wrzeszczeć, żądać , dostawać po głowie od przeciwników czyli walczyć... tak jak kiedyś walczono "o sprawiedliwość społeczną" .. Partia to nie towarzystwo wzajemnej adoracji czy imieniny u cioci gdzie wszyscy miło ze sobą rozmawiają o pi....ołach . ps. zanim napisałam o lewicowym progr. Razem , przeczytałam też wasz.. i nic w nim nie ma czego nie znam sprzed 26 lat.. a wykonanie było jakie było ...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-17 23:26:50, suma postów tego autora: 1835

Tia..bezpieczeństwo wszystkich Obywateli nie jest ważne

Tia..bezpieczeństwo wszystkich Obywateli nie jest ważne

Przyszło rządzić SLD, gdy to było najważniejsze...

Bombosz0 nie czepiaj się mnie ad personam i nie dokuczaj tym "pajackiem"
bo mnie wówczas w partii nie było ja jestem członkiem od 1.04.2012.


I raz wziąłem udział metodą Internetową na w powszechnych wyborach na Przewodniczącego Partii SLD.
Wybrano wówczas na przewodniczącego L. Millera.
Uprawnionych do głosowania było ponad 36 tysięcy działaczy SLD. Frekwencja wyborcza wyniosła 60,5 proc. Sojusz zastosował taką metodę wyboru przewodniczącego po raz pierwszy w historii.




Przypominam, że to E. Gierek zadbał o dobre stosunki z Obecnymi Niemcami a L. Miler, czego by mu nie zarzucać
Zadbał o przyjęcie nas do UE, co z wcześniejszymi zabiegami akcesji do NATO zabezpieczyło nie tylko Wolną Polskę, ale i bezpieczną.

Tych 2 Ludzi zabezpieczyło nam dobre stosunki z Niemcami w UE.
Co niestety próbuje zepsuć PIS...



W kapitalizmie trudno budować socjalizm...Być może koledzy z SLD, gdy rządzili za mało się starali, ale

Przypomnę...Lewicę parlamentarną w III RP skubano aż się jej pozbyto z Sejmu :(.

a) najpierw rokosz w postaci grupy M. Borowskiego

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Borowski

26 marca 2004 wraz z liczącą około 30 osób grupą dotychczasowych działaczy i parlamentarzystów Sojuszu Lewicy Demokratycznej (m.in. Izabella Sierakowska, Jolanta Banach, Andrzej Celiński) oraz Unii Pracy (m.in. Tomasz Nałęcz), niezadowolonych z działania rządu Leszka Millera i partii koalicyjnych, utworzył nową lewicową formację polityczną o nazwie Socjaldemokracja Polska. W wyborach parlamentarnych w 2005 nie uzyskał mandatu poselskiego, gdyż SDPL nie przekroczyła progu wyborczego.

***

b) potem grupa Palikota założyła 1 czerwca 2011 Ruch Palikota
co ograniczyło możliwości wyborcze SLD


*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Palikota
Ruch Palikota (Ruch PL, RP) – polska lewicowo-liberalna partia polityczna założona przez Janusza Palikota, zarejestrowana 1 czerwca 2011 (po tym, jak zarejestrowanej 22 października 2010 partii założonej przez tego polityka Ruch Poparcia zagroziło wykreślenie z ewidencji). Ugrupowanie posiadało klub poselski w Sejmie VII kadencji. Partia wydawała gazetę „Po Prostu Polska”.
W ugrupowaniu działali w większości osoby niezaangażowane dotychczas w działalność polityczną, jak również działacze związani wcześniej z innymi partiami (głównie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Platformą Obywatelską i Socjaldemokracją Polską). Przy partii działały stowarzyszenie Ruch Kapitału Społecznego (zarejestrowane 18 października 2010, do 29 czerwca 2012 działające pod nazwą „Ruch Poparcia Palikota”), Ruch Młodych, Ruch Kobiet oraz think tank „Plan Zmian”. Na kongresie w dniach 5–6 października 2013 Ruch Palikota przekształcił się w Twój Ruch. 5 marca 2015, po rozpadzie klubu poselskiego tej partii, posłowie TR powołali koło poselskie pod dawną nazwą „Ruch Palikota” (istniało ono do końca kadencji – 11 listopada 2015).
Partia była określana jako ugrupowanie antyklerykalne i populistyczne.
***




c) Wreszcie z inicjatywy Młodych Socjalistów oraz byłych działaczy Parti Zielonych została założona w maju 2015, a zarejestrowana w lipcu tego samego roku Partia Razem.

Uważam też , że Partia Razem powstała z błogosławieństwem PO oraz Gazety Wyborczej :)

*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Razem
Partia Razem powstała w odpowiedzi na apel środowisk lewicowych o wspólny start lewicy społecznej w wyborach parlamentarnych. Inicjatorzy apelu byli niezadowoleni z sytuacji na polskiej scenie politycznej i – jak twierdzili – z braku lewicowej reprezentacji w parlamencie. Ugrupowanie założyli między innymi działacze Młodych Socjalistów oraz byli działacze Zielonych.
***


Po tym 3 krotnym skubaniu Lewicy Parlamentarnej w Sejmie
SLD udało się wypchnąć Prawicy z sejmu :( .
Po też ewidentnych błędach L. Millera polegających między innym na zaangażowaniu się w wybór Magdaleny Ogórek na prezydenta RP.


Macie to chcieliście Prawica i Prawdziwa Lewica ...
Sorry oraz Ty też bambosz0...


Macie prawdziwie Lewicową aż do bólu partię PIS u władzy ...
W efekcie
Hegemonię skrajnej Prawicy w RP, na co najmniej II kadencje Sejmu RP.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 18:56:52, suma postów tego autora: 1582

Razem gdyby było lewicowe ...

to dogadałoby się z nami SLD...by odsunąć PIS od władzy,
bo na lewicy nie ma wrogów.
Tak uważa członek SLD .

Próba zastąpienia SLD przez Razem...

To usunięcie Lewicy Parlamentarnej z Sejmu, na co najmniej III kadencje, bo Razem nie ma i nie chce mieć korzeni Lewicowych sięgających PRL a my SLD mamy korzenie w PRL

JJC

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 19:07:48, suma postów tego autora: 1582

Dzięki bambosz0

za

*** Twoje
jak wodolejstwo "panajackowe"
***

Ja nie leję wody a
piszę jak myślę oraz serce mi dyktuje
i zauważ nie zawsze pieję o SLD :).

Sam mnie prosiłaś...by o SLD poza Parlamentem pisać.

By o SLD dziś pisać...

Tia ...ciekawostka, że na blogu http://lewica.pl/blog/cyganski/
w lewica.pl przez jego zmknięcie mi to uniemożliwiono.

Tia ciekawostka ...

W Redakcji Lewica.pl są założyciele i chyba członkowie Partii
Razem... Zielonych...
ponoć na Lewicy nie ma wrogów...

Dlatego może trzeba sympatyzować z PIS :) Buahaha

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 19:32:33, suma postów tego autora: 1582

JJC

Po co wklejasz tu całe akapity z Wikipedii? Każdy ma do niej dostęp. Nie jest mniej lewicowa niż polskie społeczeństwo. SLD jest lewicowe, bo za jego rządów Polska weszła do UE? PSL i inni tak zdominowali SLD, że nie mogli realizować lewicowego programu?

A w SLD wszyscy tak kochają Razemowców? Czy raczej nie cierpią ich za rzekome zagrodzenie drogi do diet i przywilejów poselskich?

Czy starzy polityczni wyjadacze z "korzeniami w PRL-u" będą kiedykolwiek traktować 40-, 30-latków, a nawet młodszych polityków, jak równoprawnych partnerów? Ale rozumiem, że jako chrześcijański lewicowiec wierzysz w cuda ;)

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-18 19:47:41, suma postów tego autora: 500

Tu nie chodzi o młodych lewicowiec...

Tu nie chodzi o młodych lewicowiec...
Oni są bardzo ważni

a dla nas SLD może najważniejsi.

Chodziło mi o tworzenie zjawiska przez różne partyjki prawdopodobnie też lewicowe - możliwości skubania siły politycznej SLD .
Utrudnianie tym sposobem możliwości politycznych by Lewica wróciła do parlamentu.

To jest możliwe na razie przez SLD - Nasze umiejętności, nasza wiedza, nasze Kadry i nasze zaplecze polityczne to umożliwiają oraz gwarantują.

Przepraszam lewicowiec.
RAZEM nie ma potrzebnego elektoratu a poza tym wypina się na
PRL i historię Lewicy w od II RP.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 20:31:05, suma postów tego autora: 1582

Po co wklejam cytaty ?

By pisać w oparciu o jakieś fakty historyczne.

WIKI to nie książka historii, ale na razie, jako takie nie lewicowe źródło wiedzy o najnowszej historii.


Przepraszam
mogę stosować też linki ale niektórym młodym nie chce się wiele czytać poza Facebookiem ... Wyraźnie zaznaczam niektórym.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 20:38:34, suma postów tego autora: 1582

U nas są też młodzi

U nas w Gdańsku w SLD są też młodzi
Nie wierzycie, ale są u nas młodzi i traktujemy ich poważnie jak równoprawnych partnerów przynajmniej ja .


Bardzo poważnie traktujemy młodych jak partnerów w dyskusji i nie tylko.


autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 20:53:25, suma postów tego autora: 1582

Errata JJC

Przypominam, że to E. Gierek zadbał o dobre stosunki z Obecnymi Niemcami
a L. Miller, czego by mu nie zarzucać
zadbał o przyjęcie nas do UE, co z wcześniejszymi zabiegami akcesji do NATO zabezpieczyło nie tylko Wolną Polskę, ale i bezpieczną.

Tych 2 Ludzi zabezpieczyło nam też dobre stosunki z Niemcami w UE.
Dobre stosunki z Niemcami niestety próbuje zepsuć PIS...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 21:02:53, suma postów tego autora: 1582

Tu są też komentarze o ataku Prawicy na Razem

Krótko napiszę

W walce o to by istniała w RP Razem też będziemy razem z innym walczącymi.

Kieruję niewierzących w moje intencje kieruję

http://lewica.pl/blog/cyganski/30861/

autor: JJC, data nadania: 2018-03-18 21:09:31, suma postów tego autora: 1582

JJC

Jacku, czy SLD na Pomorzu jeszcze istnieje czy może przeszło do podziemia? Na stronie pomorskiego SLD ostatnie wydarzenie miało miejsce 28.06.2017, a gdańskiego - w 2015...

http://www.pomorskie.sld.org.pl/
http://www.gdansk.sld.org.pl/

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-18 23:37:58, suma postów tego autora: 500

Istnieje

Choć nas mało, bo w Partii poza Parlamentem

Zostają głownie Ideowcy a kto w realnym kapitalizmie wyżyje
z Idei :).

Po prostu strona SLD.org.pl to obecnie głównie strona warszawska
często niestety celebrycka.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-19 00:46:36, suma postów tego autora: 1582

Kolego lewicowiec

Centrala majstruje przy stronie...
SLD.org.pl i niestety majstruje przy tubie w jedną stronę.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-19 00:50:02, suma postów tego autora: 1582

jest nas tylku 100 na miasto Gdańsk

W terenie tzn. Województwie Pomorskim jest nas więcej.

W końcu SLD w RP to jeszcze okolo 20 000 członków
My jeśli odchodzimy to na wieczną wahtę.


Zadam wam Koledzy Lewicowcy na Lewica.pl pytanie.

Czy pod Troją było wielu Greków ?

a zatrzymali Persów...

Fakt mamy problem w SLD z główną stroną ... wymaga to poważnej dyskusji w naszych strukturach z naszą RK.

No pasaran...

autor: JJC, data nadania: 2018-03-19 00:59:09, suma postów tego autora: 1582

SLD nie ma szans

gdy zamiast prezentować swoją Partię jako walczącą "o LUDZI PRACY i ICH prawa " ograniczane przez prawie 30 lat próbuje tej samej sztuczki na której "poległa PO" wyklinanie przeciwnika . Same błędy innych to za mało by wygrać ...to nie ring gdzie kto lepiej bije ten lepszy.SLD od lat kurczy się bo skostniałe kierownictwo potrafiło tylko trwać. Zeszło PRAKTYCZNIE z lewicowej drogi i powoli odpadały te frakcje bardziej zniesmaczone "komfortem" trwania niż ideały które z tą polityką się kłóciły.Gdzie byli przywódcy i wybierający "władze Partyjne" gdy SLD samo sie z tej LUDOWEJ PARTII wycofywało przyklejając się do liberałów? Kto miał tych waszych przedstawicieli wybierać za was? JA?...

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-19 08:16:52, suma postów tego autora: 1835

a co Ty zrobiłaś lewicowego bambosz0

poza stukaniem w klawiaturę... Chcesz zmieniać Polskę to zmieniaj.
Ja przynajmniej próbuję…

Krytykować to każdy Polak nawet Prawdziwy Polak potrafi.

Zatem zapisz się do Razem czy do SLD i działaj...zmieniaj je.


Mam sporo doświadczenia i nosa, które mówią mi, że to skubanie SLD było i jest zaplanowane przez Skrajną Prawicę.
Chachają się z takich postów jak Twój...

Poczytaj moje pisaniny na blogu...a zobaczysz, że mam rację.

Nie widzisz , że Prawica psuje Państwo...wypycha nas z Unii na peryferia Europy.
To bardzo niebezpieczne bo malutka Polska między potężnym państwami
czy blokami nie ma szans...
Zaś budowanie socjalizmu w kapitalizmie jest bardzo trudne, jeśli nie Syzyfowe,…więc nie bzdurz bo

„założenia programowe” są – „żółta książeczka” trzeba tylko ustalić kolejność realizacji i wagę punktów ustalić i do dzieła zawalczyć o władzę.
Jeśli tacy sympatycy lewicy jak TY będą rzucać nam kłody pod nogi to łatwo nie będzie

No pasran…

autor: JJC, data nadania: 2018-03-19 23:33:03, suma postów tego autora: 1582

bambosz0

Skoro tak zawierzyłaś Razem do zapisz się do niej - działaj i walcz

a
może razem SLD z Razem i PO...odsuną PIS od władzy.

Mamy takie same cele to może bambosz0 zadziałaj razem z Razem skoro z SLD i PO Ci nie po drodze.


Bo PIS to nie jest recepta na Nowoczesną Polskę.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-20 00:04:37, suma postów tego autora: 1582

co było do popsucia to już jest popsute

nie brałam w tym udziału bo nie widziałam powodu by popierać PO ani Palikota. Jeśli już to bardziej lewicowy był A.Lepper pomimo kościelnych insygniów które u "Chłopów" były naturalnym dziedzictwem jak i w mniejszym stopniu wśród miejskich robotniczych inteligentów. Pewnie że SLD łatwo nie miało ale samo zaprzepaściło swoje szanse gdy koniecznie chciało wejść na salony... Dlaczego Razem ma wpraszać sie do SLD a nie przyjąć gorące zaproszenie do obrania wspólnej strategii i wyboru kierunku wspólnej drogi na "PO WYBORACH aby razem pracować?

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-20 01:23:22, suma postów tego autora: 1835

w przeciwieństwie do Ciebie ja do od 2012 działam

w SLD.
Moimi Kolegami Partyjnymi są ludzie którzy zostawili kawał dobrej roboty w Gdańsku a także dla Gdańska. Nadal swą wierni Lewicy w Gdańsku.
Jeden to były prezydent miasta Gdańska a drugi to były wojewoda gdański z ramienia SLD.

Zaś co działaczy Młodych Socjalistów czy Redaktorów Lewica.pl znałem osobiście i to z działalności politycznej w Gdańsku.
Młodzi Socjaliści wystawili mnie kiedyś w Gdańsku jak tzw. "zająca politycznego".Bezwzględnie zostawili samego czyli utopili.
Ja wówczas należałem do UP a potem współpracowałem z KPEiR.

Przeczytaj kto stworzył Razem ze zrozumieniem.
Mam więc prawo być ostrożny wobec Razem.
Jednak nadal dobrze im życzę choć nie dowierzam.

zapraszam też pod link tam jest podany mój stosunek do Razem
http://lewica.pl/blog/cyganski/30861/

autor: JJC, data nadania: 2018-03-20 12:26:36, suma postów tego autora: 1582

czytajcie koledzy z Lewicy uważnie to nie jest agitacja

przykre ale Razem nie ma stałego elektoratu - "żelaznego"
a sondaże wyborcze jak na razie to potwierdzają .

Głosowanie na Razem w najbliższych wyborach samorządowych a później wyborach parlamentarnych może być choć nie musi stratą głosów w głosowaniu na Lewicę w RP.

Radzę dobrze i to nie dlatego, że obecnie jestem w SLD bo tak naprawdę

jestem a właściwie się czuję marksistą chrześcijańskim z nielicznej lewicy chrześcijańskiej w RP.

Po prostu uważam, że głosowanie obecnie na PO, Kukiz, Nowoczesną , PSL czy PIS to następne dla Lewicy stracone 4 lata dla RP.
Pisałem też, że pozbycie się niekochanego przez Prawdziwą Lewicę SLD z parlamentu RP to hegemonia Skrajnej Prawicy w RP.
Być hegemonia ta będzie trwać może i dwie kadencje Sejmu tzn. 8 lat.
Opóźnia to rozwój RP w ramach UE a a nawet grozi znalezieniem się za burtą UE.

Nie miałem racji Kolężanki i Koledzy ?
... są wpisy na blogu a one nie kłamią
http://lewica.pl/blog/cyganski/

autor: JJC, data nadania: 2018-03-20 12:56:22, suma postów tego autora: 1582

Jacku

Czyli osobiste żale do Razem? :( A w SLD czy w KPEiR nikt Cię przez te wszystkie lata nie "wystawił"?

Tak się składa, że poznałem ludzi z dawnego UP, MS i Razem nie gorzej od Ciebie, Jacku.

Na 11 ludzi z obecnego składu Zarządu Krajowego Razem raptem 3 były kiedyś w MS.

Zdradzę Ci jeszcze po znajomości, że osoby, które mogłeś być może poznać na Pomorzu od lat nie są już aktywne w redakcji lewica.pl. Udzielają się na innych niwach.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-03-20 13:00:37, suma postów tego autora: 500

przepraszam

W przeciwieństwie do Ciebie bambosz0 ja od 2012 działam w SLD w Gdańsku

a wcześniej
w UP

https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Pracy

i KPEiR

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Partia_Emeryt%C3%B3w_i_Rencist%C3%B3w

czy krótko Centrolewicy RP

https://pl.wikipedia.org/wiki/Centrolewica_Rzeczypospolitej_Polskiej

czy też króciutko w UL

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87_i_R%C3%B3wno%C5%9B%C4%87


autor: JJC, data nadania: 2018-03-20 13:09:12, suma postów tego autora: 1582

lewicowiec tu nie chodzi o mnie i klakę dla mnie

Ja po prostu ich znałem...

Co do zaś KPEiR to startowałem z ich listy do Rady Miasta Gdańska
ale nie o to mi chodziło a moją działalność na Lewicy.

Jak napisałem blisko mi jest ideowo do lewicy chrześcijańskiej
a po prostu jak kogoś znałeś i się zawiodłeś to dmuchasz ....

Poza tym gdyby mi zależało na karierze politycznej to byłbym:

a) w SDRP od początku ( byłem na ich zebraniu założycielskim w Gdańsku)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjaldemokracja_Rzeczypospolitej_Polskiej

b)
Czy SLD w Gdańsku, gdy sobie liczyło "2000 szabel" a nie "100" jak dzisiaj.

Zresztą jestem stały w uczuciach, bo będę np. dzisiaj na zebraniu mojego Koła SLD w Gdańsku :)


autor: JJC, data nadania: 2018-03-20 13:24:59, suma postów tego autora: 1582

jjc nie wiem

czy wojenne roczniki to akurat najbardziej pożądani "działacze w tym towarzystwie które pozostało przy SLD ..Widziałam i uczestniczyłam ( jako obserwator i nie tylko)przy okazji tworzenia się tej nowej formacji po 89 roku gdy to lewicy mniej było wolno. Wiedziałam ze to proces na lata i szacowałam to na około 10 lat i wiele się nie pomyliłam bo ludzie już mieli dosyć nowobogakich liberałów i wizji nowych niewolników bez prawa do tego co sami wypracowali a co im zabrano i sprzedano po "uważaniu".Niestety bojaźliwi przywódcy bardziej dbali o wizerunek niż o elektorat i powoli stawali się celebrytami a nie organizatorami życia Polskich pracowników. Jak to wyglądało sam wiesz i żadne zaklęcia nie pomogą jeśli stara "gwardia lawirantów" będzie rządzić tą Partią. Zmienicie władze partyjne, to może wam program "wypali" jeśli nie będzie radykalnej zmiany w myśleniu o służebności Partii i jej władz POLSCE to upadek murowany.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-20 22:04:58, suma postów tego autora: 1835

to za mało

trzeba jeszcze zdelegalizować inne relikty komunizmu np:
- Kościół katolicki bo używa komunikantów
- a już na pewno jeden z nich - czyli Komunię Św.
- trzeba też zabronić mediom używania komunikatów
- i obowiązkowo zlikwidować Przedsiębiorstwa Komunalne
- także komunikację
- i komunardów
- zabronić ludziom gadać komunały
- zakazać używania słów: komukolwiek, komu, nikomu itp.
A najlepiej niczym Linda zlikwidować wszystko na literę "K"... mój błąd! o Kurcze - o K***** przesadziłam z rozpędu! - Bogusiu Lindo! schowaj broń; przecież takie jedno ptasie, kurduplowate straszydło, też jest na literą "K"...
:)

autor: abangel666, data nadania: 2018-03-20 22:33:53, suma postów tego autora: 411

masz rację bambosz0


***
Jak to wyglądało sam wiesz i żadne zaklęcia nie pomogą jeśli stara "gwardia lawirantów" będzie rządzić tą Partią. Zmienicie władze partyjne, to może wam program "wypali" jeśli nie będzie radykalnej zmiany w myśleniu o służebności Partii i jej władz POLSCE to upadek murowany.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-20 22:04:58, suma postów tego autora: 1499
***



ale cóż zrobić?
Została garstka i aby przetrwać i każda "szabla" cenna...

Zmienić Tia ... nie tak od razu :(
Nie wiesz ... jak to budować partię od nowa, czy zmieniać :(.
Ja to wiem i widziałem też porażki budowania.

Problem dostrzegam w czym innym ...Część działaczy szczególnie tych medialnych, czy tych z wysokiej półki z czasów władzy nie zaznała biedy, nędzy czy ubóstwa a mało, który otarł się o bezrobocie czy był bezrobotny.
Jeszcze gorzej jest z Razem bo to na razie partia młodych ale raczej nie bezrobotnych z rozmytym kierownictwem namaszczonych przez GW ( jestem tu podejrzliwy – wobec Pana Zandberga).
Ja jestem niezasobnym człowiekiem a o bezrobocie się otarłem a moja żona była jakiś czas bezrobotną i mam też bezrobotne dzieci.
Jak mówię o tym Kolegom to słyszę… nie możliwe, praca jest, czeka, bezrobocia nie ma…
Tfu …cholera mnie bierze, gdy słyszę Kolegów … jest bezrobocie, ale to 3-5% procent w dużych miastach.

Tak bym chciał zawołać, biedni, bezrobotni, skrzywdzeni przez los, wykluczeni przez system przyjdźcie do nas i pomóżcie budować lewicowo wrażliwą strukturę.
Przepraszam, ale gdybyś mieszkała w Gdańsku to prosiłbym … przyjdź do mojej organizacji i pomóż ją lewicowo wrażliwie budować.
Zresztą apel taki ogłaszam tu i teraz kierując go do podobnych lewoskrętnych i wrażliwych na biedę, krzywdę i nędzę jak Koleżanka bambosz0 ale mieszkających w Gdańsku…
Kontakt mailowy jest na zamkniętym blogu…każda para rąk się liczy – bądź militarnie każda szabla się liczy.

autor: JJC, data nadania: 2018-03-21 00:11:44, suma postów tego autora: 1582

JJc do partii...

zapisują się nieliczni zwolennicy którzy wybierając swoich przedstawicieli, CHCA by ICH reprezentowali. A jak to wyglądało z SLD? jak tylko dostali komusze "łatki" zaczęli wstydzić się swego pochodzenia... Teraz Ja wstydzę się za nich. Właśnie dlatego że pokładałam złudne nadzieję na ICH - czyli moją walkę o byt społeczeństwa tego najszerszego . Mnie nie było tak źle ale czułam się bezsilna przy takim pogromie niszczącym to co budowano także moim kosztem. Nie mam za sobą traumy pokoleń prawie niewolników pracy zaniedbanych i niedocenianych. Ale chyba w każdym z nas jest niezgoda na zło wyrządzane bliźnim . Religia przyjęła to jako Sumienie i to sumienie człowiekowi z Matką Boską w Klapie pozwoliło na "odmowiedź" protestującym robotnikom..: "to ja jestem Prezydent" czyli ja tu teraz panem. I temu panu ze zgrają nowobogackich z namaszczenia solidarności zaczęła powoli służyć LEWICA. Rozumiem Twoje JJC zabiegi o powrót SLD na łono swego pewnie byłego już elektoratu, ale myślę że pomimo wszystko będzie to mało realne. Może spróbujcie dogadać się z resztą lewicowych partii, nawet tych kanapowych, ale (to taka moja rada) nie z przywódcami ale ze zwykłymi szeregowymi członkami. Dlaczego taka rada" bo "najważniejszym przywódcą " może być tylko jeden, a nikt z tego tronu dobrowolnie nie chce zejść a tylko w ilości siła czyli poprawnie w liczbie członków partii i jej poparciu przez zwolenników.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-24 09:31:07, suma postów tego autora: 1835

Delegalizacja za komunizm?

Może jestem w błędzie, ale chyba nie można za samo głoszenie poglądów komunistycznych zostać zdelegalizowanym. W konstytucji jest napisane:
(Art 13) "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do TOTALITARNYCH METOD I PRAKTYK działania (...) KOMUNIZMU (...)"
Co oznacza, że samo głoszenie wzniosłych ideałów komunistycznych nie jest zakazane.

autor: Obywatel Świata, data nadania: 2018-04-22 22:40:54, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz