Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pamięci Lipskich

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

stela

Znalazłam kiedyś jakiś miesięcznik w piwnicach biblioteki - chyba "ZNAK" - ale nie mam pewności. Był tam artykuł JJL gdzie pisał: (cyt. z pamięci)
"położenie Polski między Rosją a Niemcami; po raz pierwszy w historii; może nie być przekleństwem, ale błogosławieństwem".

Napisał to w latach 70-tych ub. wieku. Miał na myśli gospodarkę. On już 50 lat temu to wiedział; a dzisiejsze polityki popieprzone tego nie widzą.

Wielki człowiek z mojego regionu. Mason z Loży Kopernik. Dlatego, że mason Kościół Katolicki ostro go atakował, choć był w ekipie Wałęsy; gdy były wybory - ale wygrał z kościelnym kandydatem J. Pająkiem.

-------------

Mimo to uważam; że tej tablicy nie powinno być. Pieniądze wszak można było wydać na tablicę ku pamięci największego polskiego kajakarza i turysty; i poety; i obrońcy pedofilów i faszystów, i dyktatora Pinocheta.... wybitnego dramaturga niejakiego (....).
Taka jest teraz moda...

A nie na jakiegoś masona i socjalistę... i pewnie Żyda....

--------------

***
Cześć pamięci wspaniałego człowieka! Jana Józefa Lipskiego!
***

autor: abangel666, data nadania: 2018-06-15 05:38:47, suma postów tego autora: 411

poprawka

to chyba był miesięcznik "Więź", a nie: "Znak"... ale mimo przemyśleń głębokich; analitycznych; dogłębnych i analitycznych; nie mam pewności... ale to w sumie nieistotne.
:)

autor: abangel666, data nadania: 2018-06-15 11:49:50, suma postów tego autora: 411

Dodaj komentarz