Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Adrian Zandberg: Ludzie mają już dość Polski tylko dla bogatych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Świetne podsumowanie

całego tego szaleństwa prawicy POPIS wyzywającej się od komuny i lewaków, co za cyrk i skansen

autor: guevarysta, data nadania: 2018-08-31 10:56:19, suma postów tego autora: 773

Bez rewelacji.

*Adrian Zandberg: Ludzie mają już dość Polski tylko dla bogatych.*

Nic nowego, do takiego wniosku doszedł także Jarosław Kaczyński, tylko że już ładnych kilka lat temu lat temu, a jego drużyna znalazła sposób na dobrą zmianę (poważny wzrost transferu na cele socjalne) znajdując pieniądze na ten cel.
Ale to nie tylko przepaść pomiędzy bogatymi i biednym powodowała, że ci ostatni wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu pracy za rozsądne pieniądze i sprzyjających, warunków socjalnych. To *cała Polska na sprzedaż*, to samodzierżawie *całkiem nadzwyczajnej kasty* prawniczej, to bezradność wymiaru (nie)sprawiedliwości wobec upowszechniającego się oszustwa od wyłudzaczy *na wnuczka* poprzez oszukańcze firmy typu Amber Gold aż do mafii oszustów vatowskich i wyłudzaczy nieruchomości oszukujących w sumie na wiele miliardow zł.
Postawię tezę, że Polakom w większości nie podoba się państwo teoretyczne, które zamiast reagować na zjawiska patologii społecznej zazwyczaj przyjmowało postawę pobłażliwego obserwatora lub w najlepszym razie doradcy. *Nie dajcie się oszukiwać*, powiedział kiedyś Tusk z tamtej strony ekranu TV i to była nie tylko rada dla oszukiwanych, ale zapewne także dla ówczesnego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Obywatel, który płaci podatki i uczestniczy w życiu społecznym państwa chce mieć na ogół poczucie bezpieczeństwa i opieki ze strony państwa.
Teoretyczność państwa widać wyraźnie w dziedzinie ochrony zdrowia, sytuacji mieszkaniowej, sytuacji w rolnictwie, gdzie nic nie chce się samo naprawić. Tutaj PIS czekają wielkie zadania, a ich realizacja wpłynie na wyniki wyborów do Sejmu.
Adrian Zandberg niewiele ma do zaproponowania grupie młodych i średnich wiekiem wyborców do których się podsuwa. Fajnie wygląda, niezły gawędziarz jak wynika z tej rozmowy, w której jednak nie było trudnych pytań. Niełatwo zarobić na wiarygodność, a to właśnie się liczy w walce wyborczej. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że konflikt między PIS a POiN. zdominował dyskurs publiczny, a to nie wróży nic dobrego dla mniejszych ugrupowań.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-09-01 09:38:23, suma postów tego autora: 2307

Partia Razem ma duży problem

Partia głosi Polskę dla biednych, chce ograniczyć przywileje bogatych, a dostaje poparcie głównie od dość zamożnych młodych. Biedny zaś elektorat będąc podatny na demagogiczny (głównie dziś o proweniencji prawicowej) język kompletnie ją nie bierze pod uwagę w swoich wyborach. Zresztą ten elektorat najczęściej po prostu nie głosuje ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-09-01 17:58:33, suma postów tego autora: 1704

RAZEM jest przegrane

Szkoda, ale RAZEM jest przegrane. Zarówno w wyborach samorzadowych jak i parlamentarnych. Nie osiagna nawet 3%. Nie idac w szerokiej koalicji tylko z fotelikami (RAZEM to kanapa) zmarnuja ludzi i ich zapał

autor: Krzysztof Mróź, data nadania: 2018-09-01 20:25:56, suma postów tego autora: 569

@ Krzysztof Mróz

Zapewniam Cię, że Razem to nie kanapa. Kanapa nie byłaby w stanie np. wystawiać kandydatów we wszystkich okręgach kraju.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-09-01 22:42:18, suma postów tego autora: 500

Ile Ci za to płacą... Adrem63 ?

Ile Ci za to płacą... Adrem63
Za te kłamliwe komentarze gloryfikujące PIS_EDEN nie podejrzewam Ciebie o głupotę?

PIS w życiu nie był i nie będzie lewicą czy będzie realizował interesów ubogich .

Bracia zaś chcieli a jeden to nawet nadal chce zawłaszczyć Polskę dla siebie tak jak w filmie Jacek i Placek z Zapiecka chcieli zawłaszczyć Księżyc.

https://www.youtube.com/watch?v=hIk387jlklU

PIS Ma jedynie swój interes i realizuje też interesy grup jego wspierających

a) Interesem PIS jest utrzymanie jak najdłużej władzy tu o nic innego nie chodzi o
jak many money, many money ... Jak śpiewała Liza Minnelli
https://pl.wikipedia.org/wiki/Liza_Minnelli

dla grupki obywateli no może kilka tysięcy i ciut dla PIS Ludu a reszta czerwonej hołoty niech walczy o życie...

https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
czy zespół ABBA
https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

Film Kabaret fantastycznie też przedstawia czasy faszyzacji Europy z czasów Republiki Weimarskiej faszyzacji z którą też mamy i obecnie do czynienia.



b) instrumentalne wykorzystywanie katolicyzmu i to katolicyzmu tego „najgorszego sortu” opartego na "złotym cielcu" patrz Ojciec Dyrektor by też realizować punkt a)

autor: JJC, data nadania: 2018-09-01 22:53:43, suma postów tego autora: 1582

Razem...

Razem...

Tak to obecnie widzę…
Powstało w celu wywalenia Lewicy z Sejmu i zdanie to udało się wykonać...
więc matce chrzestnej Gazecie Wyborczej nie jest też już potrzebne.

Pan Adrian Zandberg dla mnie to piąta kolumna ... Przekonuje mnie o tym jego ciągłe nie będziemy dogadywać się z SLD.

Gdyby miał na myśli sukces Lewicy to nie odżegnywał by się od pójścia szerokim lewicowym frontem w sojuszu z SLD do wyborów...
Chcecie czy nie chcecie ale SLD nadal jest rozpoznawalne wśród Polaków jako kontynuacja post PRL Lewicy...

Cóż Pan Zandberg z hołotą komuchową do wyborów nie pójdzie...Bo nie o lewicę mu chodzi, ale o swój interes zaistnienia w Polityce na stałe, jako "prawdziwa lewica".

*** cytat i nawiązanie do dyskusji http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31929

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

Koalicja lewicy? SLD: Wchodzimy w to! Biedroń: Jest potencjał. Razem: Z SLD nie ma mowy!
W sondażu OKO.press hipotetyczna koalicja lewicy dostała 16 proc.

CZARZASTY: Wchodzę w to, na
partnerskich zasadach. Nie wierzycie? Sprawdźcie mnie!

BIEDROŃ: Dwa bloki biorą więcej.

RAZEM: Z
Biedroniem możemy, ale z SLD nigdy.

NOWACKA: jest nadzieja, ale w wyborach samorządowych nam
się nie udało.

ZIELONI, STRAJK KOBIET i ŚPIEWAK raczej na tak.

***

Zandberg pójdzie w koalicji owszem ale z takimi siłami które nie pozwalają na sukces koalicji Lewicy.


Po prostu on miał inne zadanie i je wykonał zaś szeroki front Lewicy nie leży w jego interesie i zadaniu.

Pozdrawiam

autor: JJC, data nadania: 2018-09-01 23:26:27, suma postów tego autora: 1582

@lewicowiec

Razem to nie kanapa, ale jeśli obecne trendy w partii się nie zmienią, to wkrótce się nią stanie. Wewnętrzne podziały i zwalczanie się frakcji zaczęły się już dawno temu, a od kilku miesięcy trwa odpływ ludzi. Ostatnio partii nie udało się zebrać 100 tys. podpisów pod projektem ustawy o 35-godzinnym tygodniu pracy. Jeśli w wyborach samorządowych Razem nie odniesie żadnych sukcesów (przez co rozumiem wprowadzenie radnych w jakimkolwiek mieście) albo chociaż nie przekroczy 5% w pojedynczych województwach, to wg mnie możliwa jest taka zapaść struktur, że zebranie podpisów na wybory do Parlamentu Europejskiego będzie problemem.

autor: Mandark, data nadania: 2018-09-02 17:31:35, suma postów tego autora: 731

JJC

>Ile Ci za to płacą... Adrem63<
Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach, ale Ty na pewno za darmo robisz tutaj za trolla?
Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby płacić za takie śmieci.
:)

>PIS w życiu nie był i nie będzie lewicą czy będzie realizował interesów ubogich.<
PIS jak to obiecał realizuje interesy ubogich (ich jest najwięcej) w tym także lewicowców. Mnie zwisa, zwisem luźnym i ozdobnym, jak kto siebie nazywa i czy nosi czerwony krawat i skarpetki, a to że w nazwie ma lewicę g. znaczy, O wartości ludzi stanowi to co robią dla społeczeństwa, dla wspólnego dobra. Podkreślam CO ROBIĄ, a nie to co gadają,
a PIS zrobił przez te trzy lata o wiele więcej dobrego niż pozostali przez cały okres po 1989.

>Bracia zaś chcieli a jeden to nawet nadal chce zawłaszczyć Polskę dla siebie tak jak w filmie Jacek i Placek z Zapiecka chcieli zawłaszczyć Księżyc.<
Dobrze się czujesz?

>PIS Ma jedynie swój interes i realizuje też interesy grup jego wspierających<
Każdy ma swój interes, rzecz w tym by uwzględniać także przyzwoite interesy innych i o to chodzi.

>Film Kabaret fantastycznie też przedstawia czasy faszyzacji Europy z czasów Republiki Weimarskiej faszyzacji z którą też mamy i obecnie do czynienia.<
Mylisz historię z rzeczywistością. Rzeczywistość to nie kabaret, chociaż zachowanie totalniactwa w Sejmie kabaret przypomina. Totalna szumowina liczy na to że PIS po faszystowsku skończy z tym cyrkiem, ale ten nie ma ochoty robić im tej przysługi. Więc na *faszyzm* raczej nie liczcie :)

autor: Adrem63, data nadania: 2018-09-03 19:10:41, suma postów tego autora: 2307

Hola, hola Adrem63 przesadziłeś Kolego

Hola, hola Adrem63 przesadziłeś Kolego

Trollem nie byłem, nie jestem i nie będę
ale Ty już niedługo nim zostaniesz... gdy po raz 1000 napiszesz PIS to schowana lewica

***

>Ile Ci za to płacą... Adrem63<
Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach, ale Ty na pewno za darmo robisz tutaj za trolla?
Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby płacić za takie śmieci.
:).

***
Śmieciowe zaś coraz bardziej stają się tu Twoje wpisy na lewica.pl
Podkreślam wpisy...
W przeciwieństwie do Ciebie jestem rzeczywistym członkiem SLD i możesz mnie znaleźć w Gdańsku
jako ten gorszy sort &#61514;

Nie jestem fanem PIS jak TY&#8230;
Bo z Ciebie nie PIS członek, nie wydra, ale coś w postaci ... nie lewoskrętnego świdra

autor: JJC, data nadania: 2018-09-03 23:06:50, suma postów tego autora: 1582

pozdrowienia z manilii na filipinach.

zgodnie z zapowiedziami sprzed jakiegos miesiaa albo dwoch walnalem ma tropiki. ale najpierw na manile. potem dalej jakarta kulala itd. w manili oczywisvie begowac sie nie da. wrecz odwrotnie tu kazdy probuje ode mnie cos wyciagnac. moze w kl bedzie lepiej a raczej na pewno w sing i hgk (tam mialem transfer). sama manilia jak na razie super. kein wunder filipiny to il nostro mondo cattolico. pada znienacka schronilem sie tedy w internet cafe. jutro zakupy do upadlego w gigantycznym robisson shoping mall czy jak mu tam (jest tu obok).

autor: motyl, data nadania: 2018-09-07 11:24:23, suma postów tego autora: 2165

autor: motyl, data nadania: 2018-09-07 11:24:23

autor: motyl, data nadania: 2018-09-07 11:24:23

Pozdrowienia z Trojmiasta jeszcze nie PISlandu
jest nadzieja...wybory już w toku.

autor: JJC, data nadania: 2018-09-07 20:49:16, suma postów tego autora: 1582

baracopoli

Hi,przejechałem się dzisiaj po baracopoli di manila. ci ludzie zdają się nie być specjalnie nieszczęśliwi.

autor: motyl, data nadania: 2018-09-12 15:23:49, suma postów tego autora: 2165

JJC,

Sojusz Liberalnych Degeneratów to nie jest lewica, więc nie wiem, o jakiej "szerokiej koalicji lewicy" pod egidą tego ugrupowania mówisz.

W ostatnim czasie do PO przeszło dwóch prominentnych polityków związanych z $LD: Grzegorz Napieralski, który swojego czasu był przewodniczącym tej partii, oraz Barbara Nowacka. Tylko to wystarczy, aby uświadomić sobie, że $LD ma tyle wspólnego z lewicą, co świnka morska z morzem.

A $LD z parlamentu wystrzeliło się samo, przede wszystkim przez kretyńską decyzję o starcie w koalicji, która dodała max. 1% poparcia, a podniosła poprzeczkę o 3%.

Wynik partii Razem nie miał absolutnie nic wspólnego z klęską $LD, bo elektoraty tych dwóch partii absolutnie się nie pokrywają i aby to "odkryć" wystarczy poczytać analizy wyborcze, czego Ty, oczywiście, nie zrobisz, bo mogłoby to zrujnować Twój urojony świat, w którym SLD to lewica, Razem to antylewicowa agentura Michnika, a Zandberg to reptilianin.

autor: fancom, data nadania: 2018-10-07 21:27:59, suma postów tego autora: 1424

Fancom

Możesz se pisać, co chcesz, ale na Polskiej scenie politycznej SLD to lewica marksistowska .


Chyba, że jak Adrem63 uważasz, iż PIS to lewica :).

Natomiast tzw. prawdziwa lewica to moim zdaniem plankton i wiele kanap :(
Ja rozumiem, że Ty z tej prawdziwej lewicy.

Gdybyś ciut poczytał ze zrozumieniem to, co piszę To byś zrozumiał.
Ja jestem przedstawiciel marksizmu chrześcijańskiego bliski współczesnej Kato-Lewicy lub jak wolisz polskiej ścieżki Teologii Wyzwolenia a SLD jest jedyną partią, do której mogę należeć bez obrzydzenia.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 01:33:47, suma postów tego autora: 1582

A tak przy okazji...

to Barbara Nowacka nigdy nie była w szeregach SLD a jedynie w UP
*** była
od 2000 wiceprzewodniczącą młodzieżówki Unii Pracy (Federacji Młodych UP)
*** https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Nowacka

Zaś Kolega Napieralski to renegat który wysiadł z czerwonego autobusu SLD

na przystanku rzeczywista władza czy blisko rzeczywistej władzy :)

autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 01:39:21, suma postów tego autora: 1582

JCC,

czy Napieralski to dla Was renegat, czy nie, to już nie mi oceniać. Wasza sprawa, jak go sobie tam w Waszych szeregach określacie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby PO była dla niego partią ideowo odległą, to nigdy by do niej nie przeszedł.

I nie, Eselduchu, nie wykręcisz się tak łatwo, wmawiając nam, że Napieralski był wyjątkiem od reguły, gdyż z klubu SLD do PO przechodzili do tej pory chociażby:

- Bartosz Arłukowicz,
- Grzegorz Pisalski.

A mówię tutaj TYLKO o prominentnych politykach $LD, czyli takich w randze przynajmniej posła. Ile było takich "wyjątków" gdzieś na szczeblu samorządowym albo wśród całkowicie szeregowych członków partii, nie piastujących żadnego urzędu?

Ale generalnie gratuluję Ci dobrego samopoczucia, jeśli $LD to jedyna partia, do której "bez obrzydzenia" możesz należeć (zwłaszcza deklarując się jako chrześcijański marksista), bo to najbardziej zbrodnicza, neoliberalna, skorumpowana i antyspołeczna partia po 1989 r. Dlatego wolę sobie nie wyobrażać, co ma w głowie człowiek, który bez obrzydzenia może do niej należeć.

Podsumuję to krótko:

> jestem ideowym lewicowcem,
> należę do $LD.

Wybierz jedno.

autor: fancom, data nadania: 2018-10-12 00:33:53, suma postów tego autora: 1424

jestem realistą drogi Kolego z prawdziwej lewicy w RP



Wskaż mi obecnie partię w RP do której realista i lewicowiec
mógłbym należeć bez obrzydzenia i wątpliwości na obecnej scenie politycznej?

***
Podsumuję to krótko:

> jestem ideowym lewicowcem,
> należę do $LD.

Wybierz jedno.

autor: fancom, data nadania: 2018-10-12 00:33:53, suma postów tego autora: 1410
*** cytat z fancoma

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 00:39:46, suma postów tego autora: 1582

Pudło co do Arłukowicza...nie był członkiem SLD

*** cytat z WIKI

W 2002 uzyskał mandat radnego Szczecina, startując z listy koalicji Sojusz Lewicy Demokratycznej &#8211; Unia Pracy jako bezpartyjny kandydat rekomendowany przez SLD. Przewodniczył Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej. W 2004 przystąpił do Socjaldemokracji Polskiej, z której kandydował bezskutecznie do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2005. Pełnił funkcję przewodniczącego SDPL w województwie zachodniopomorskim. Podczas wyborów samorządowych w 2006 był szefem sztabu wyborczego Jacka Piechoty, kandydata LiD na stanowisko prezydenta Szczecina.

W 2006 otrzymał Order Uśmiechu, jest także laureatem nagrody &#8222;Brzdąc&#8221; za pomoc dzieciom w Szczecinie.

W wyborach parlamentarnych z 21 października 2007 kandydował z 3. miejsca listy LiD w okręgu szczecińskim. Uzyskał mandat poselski z drugim wynikiem, zdobywając 21 543 głosów. W kwietniu 2008 wstąpił do Koła Poselskiego SDPL-Nowa Lewica. W grudniu tego samego roku odszedł z partii i z koła wraz z dwoma innymi posłami, motywując to polityką SDPL ukierunkowaną, ich zdaniem, przeciwko SLD. W marcu 2009 został członkiem klubu poselskiego Lewica (we wrześniu 2010 przekształconego w KP SLD). W czerwcu 2009 złożył deklarację wstąpienia do Unii Pracy, jednak w przeciwieństwie do przewodniczącego UP twierdzi, że ostatecznie nie został członkiem tej partii...

*** koniec cytatu https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Ar%C5%82ukowicz

Sprawdź także w

***

Lekarz, ukończył Pomorską Akademię Medyczną. W 1997 r. rozpoczął pracę w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii Dziecięcej w PAM w Szczecinie, prowadził własną praktykę lekarską. W l. 1997-2000 lekarz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W l. 2002-2006 radny Szczecina. W 2004 r. wstąpił do SDPL, był przewodniczącym tej partii w woj. zachodniopomorskim. Od 2013 r. członek PO. W 2011 r. premier Donald Tusk powołał go na sekretarza stanu, pełnomocnika premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. W l. 2011-2015 Minister Zdrowia, najpierw w rządzie Tuska, a potem Ewy Kopacz. Poseł 2007-2016 (VI-VIII kad.), wybierany z listy LiD, następnie PO. Obecnie jest wiceprzewodniczącym regionu zachodniopomorskiego PO. Od grudnia 2017 r. członek Rady Krajowej partii. Zasiadał w komisjach: zdrowia; gospodarki, spraw zagranicznych, ds. kontroli państwowej. W Sejmie VIII kad. pracuje w komisji zdrowia, której jest przewodniczącym.
*** https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/2155_bartosz_arlukowicz/biografia

Arłukowicz fakt był co najwyżej posłem z ramienia SLD

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-sld-dlugo-nie-mialem-dziewczyny/2g1t3q8#slajd-1

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 00:51:24, suma postów tego autora: 1582

przepraszam ale - nie JCC

a JJC :)

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 00:52:35, suma postów tego autora: 1582

Czy Grzegorz Pisalski był członkiem SLD?

Nie wiem ale

zapraszam

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Pisalski

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 00:57:01, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz