Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

O Europie socjalnej we Wrocławiu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

socjalizm w Europie?już był- przynajmniej w części

..dobre pytanie po 30-tu latach od jej dla nas bardzo bolesnego upadku. Tak jakoś dziwnie dla mnie brzmią pytania o to czy jest taka Europa możliwa. Moim zdaniem już nie. Obrzydziliście młodszym pokoleniom ten socjalizm za to wpoiliście kult pieniądza . Pieniądze są celem a ten który ich ma niewiele to nieudacznik i "patologia". To od młodych dowiaduję się że jestem darmozjadem bo mnie utrzymują. Oczywiście to moja wina że nadal żyję a powinnam pożegnać sie ze światem natychmiast po przejściu na emeryturę. Jakoś nikomu ze sprzedawców prawie wszystkiego co wybudowano i odtworzono w zrujnowanej powojennej Polsce nie przyszło do głowy by ten podobno nic nie wart majątek przekazać w ręce tych budowniczych-partaczy by tylko z tego się utrzymywali . Reszta ci wojownicy o kapitalistyczną wolność bez socjalizmu i oczywiście z pakietem genialnych pomysłów na szybkie wzbogacenie się bez tego socjalistycznego balastu i z własnych (? )pieniędzy powinna stworzyć to na co tylko mieli ochotę. Zapomniałam jednak o tym wielkim gierkowskim długu..ale ten dług obarczał by tylko tych socjalistycznych nieudaczników. W końcu zachodnie banki umorzyły jego części a nowi geniusze potrafili by też zaciągnąć nowe czego dowodem są wszystkie lata deficytu budżetowego. Tak zupełnie na marginesie.. kto i kiedy wreszcie zajmie się największym przekrętem stulecia tzw. NFI ?...Pewnie czekają aż wymrze pokolenie pamiętające prawdę o tej Polsce która zniknęła nawet z historii zastąpiona bajką o strasznym Mordorze.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-04-14 12:05:19, suma postów tego autora: 1835

Europa socjalna ?

największym obciążeniem dla budżetów kapitalisty jest "Homosowietikus" z jeszcze dobrą pamięcią ale będzie dobrze bo już o to postara się by dostęp do lecznictwa był dla nich jeszcze "lepszy"...

autor: bambosz0, data nadania: 2019-04-14 12:13:35, suma postów tego autora: 1835

Więcej demokracji? Na pewno?

„Czy bardziej demokratyczna i solidarna Europa jest możliwa ?”

To według organizatorów, Macron, Merkel, May zostali wybrani niedemokratycznie? Przeciw to lud pracujący Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii w demokratycznych i nieskrępowanych wyborach wyznaczył powyższe persony oraz siły polityczne za nimi stojące, do władzy.

autor: lemski, data nadania: 2019-04-14 14:21:38, suma postów tego autora: 368

Niech się zdecydują ?

Czy socjalna czy demokratyczna ? Bo jednego z drugim nie da się dziś połączyć. Chcemy socjalizmu, czy nawet więcej socjalu, to szykujmy się bardziej na rewoltę niż na wybory. A po rewolcie, nie ma co z powrotem wprowadzać demokracji, bo mityczny lud może z powrotem wybrać do władzy "prześladowaną" kapitalistyczną mniejszość. Jeśli już demokracja, to bardzo podstępna, taka dla nas, ale nie dla "nich"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-04-16 09:02:11, suma postów tego autora: 1703

Dodaj komentarz