Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Stopa bezrobocia spadła do 5,6%

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Czyli

trza głosować na pisiorów.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-05-29 06:25:01, suma postów tego autora: 152

Zawsze mnie zadziwiała ta magiczna wiara w sprawczą moc państwa

No ale widocznie ludzie tak mają. Jak już nie za bardzo wierzą że ich życie zależy od Zeusa czy Jezusa to muszą sobei znaleźć na ich miejsce - jako sprawcę życiowych sukcesów albo porażek - jakiegoś Piłsudskiego, Gierka czy innego Kaczyńskiego.

autor: west, data nadania: 2019-05-29 11:24:56, suma postów tego autora: 6709

Kiedy widzę takie niusy,

w których analizuje się bezrobocie w Pcimiu Dolnym i robocie w Stolycy, to mi się niedobrze robi...
Ten portal zdycha.
Kilka lat temu (chyba 2016) syn mi mówi: "mamuś, twój idol, Szumlewicz, będzie w "ficnerce". Się ogarnęłam, wyfiokowałam i pędzę. Pod willą Fitznera stoi czerwona wypucowana bryka na warszawskich numerach. Taka fura na prowincji to szok. Już mnie tknęło. Lewicowiec przecie jeździ "maluchem" (*_*), no nie?
Piotr stał obok pachnącej kawusi i ciasteczek na tacuszkach uśmiechając się promiennie. Na kawę się załapałam, na ciastka już nie, zżarły je inne uczestniczki.
Przegląd sali: dwóch facetów około sześćdziesiątki, dwie trzydziestoletnie małolaty i kobity ok. 50, 60, 70,... no i ja. O czym był "wykład"? Chyba o "krzywdzie kobiet" i ich prawach. Głosy z sali? Znana siemianowicka wariatka pytała o parytety. Piotr wybrnął.
Dlaczego o tym piszę? Bo tak wygląda polska lewica. Fury, komóry i rower... Są "wykładowcy" objeżdżający kraj oraz wolontariusze kładący kwiotki pod kamieniami i tabliczkami, odśpiewując "międzynarodówkę".
Gdzie jest internetowa telewizja??? Blogi, vlogi, lewicowe bajania, itp.
Ni ma. Jest portal dla Cygańskiego, garstki malkontentów i innych oszołomów lewicowych.
Pora na zmiany...
.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-05-29 13:02:40, suma postów tego autora: 152

hyjdla vel hyjdelka:

1. taka fura na prowincji to szok.

Rzeczywiście? Masz może jakieś jej zdjęcie? Łatwiej byłoby ocenić. Swoją drogą przeglądalem kiedyś Szumiegi FB profil i o ile pamiętam żadnej tam fury nie mam widziane.

2. na warszawskich numerach.

No, a na jakich ma być? Blachy idą po adresie zameldowania (firmowe też). W przypadku Szumiego bądź jakich tam organizacji społecznych on działa w nich jest to zdaje się Warszawa. Jaka ma tedy być ta blacha? Wysokie Mazowieckie, Tomaszów Mazowiecki, Skarżysko-Kamienna, Trybunalski Piotrków, Gdansk, Bielsko-Biała, Lubin, Lublin, Lubliniec, Katowice?

3. pachnąca kawusia.

I znów. A jaka ma być jak nie pachnąca? Kawą.

Resume. Bez przesady.

autor: motyl, data nadania: 2019-05-29 17:45:20, suma postów tego autora: 2165

Hyjdelka ponoć narodówką zostałaś

:) a o mnie się nie martw... u Ciebie smog a u mnie wiatr od morza.


Jeszcze troszku może do 100 dociągnę... Pierniczysz baje ten portal nigdy nie był dla mnie a często był przeciw - dzięki Tobie ...ale cóż norodówki tak mają, łżą jak najęte :) a Hyjdle są wzorem erudycji oraz języka.

autor: JJC, data nadania: 2019-05-29 19:14:44, suma postów tego autora: 1582

Troszku?

Ty jesteś "słoik" czy inny regionalista?

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-05-29 21:18:45, suma postów tego autora: 152

Bezrobocie już prawie nie spada

Nie ma z czego. Albo płace nie kuszą, relatywnie, choć co roku są podwyższane. Albo inne stanowiska dostali już cudzoziemcy np. Ukraińcy. Poza tym im szybciej rośnie płaca minimalna, tym więcej osób ją dostaje. Efekt, coraz mniej bezrobotnych chce pracować za minimalną, jeśli przed bezrobociem zarabiali więcej niż minimalna

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-05-30 15:24:32, suma postów tego autora: 1704

Hyjdla

ja to określenie troszku ( gdzieś tak spotkałem) tak troszku lubię :)

Chyba to było...

Autor: Brzechwa Jan
Tytuł: Baśnie i poematy
Lata powstania: 1945-1948
JAN BRZECHWA


...

Raz, gdy uj­rzał mu­zy­ku­sa,
Dał przez cały ry­nek susa
I do warg przy­tknąw­szy dło­nie
Grał jak gdy­by na pu­zo­nie,
Na klar­ne­cie grał po trosz­ku
I na fle­cie, i na roż­ku,
I nie wie­dział nikt już z Dwi­kóz,
Czy gra Fi­kus, czy mu­zy­kus.

...

autor: JJC, data nadania: 2019-05-30 22:41:23, suma postów tego autora: 1582

Tak abyś się nie czepiała... to errata JJC

Jeszcze troszkę może do 100 dociągnę... Pierniczysz baje ten portal nigdy nie był dla mnie a często był przeciw - dzięki Tobie ...ale cóż norodówki tak mają, łżą jak najęte :) a Hyjdle są wzorem erudycji oraz języka.

autor: JJC, data nadania: 2019-05-30 22:44:10, suma postów tego autora: 1582

o jakiego "słoika" Hyjdla chodziło Tobie?

może o

"Słoika warszawskiego" patrz http://warszawa.naszemiasto.pl/tag/kto-to-jest-sloik.html

Dementuję takie info , że jestem jakimś "słoikiem" - moją Małą Ojczyzną jest i będzie do końca Trójmiasto w w województwie pomorskim.

autor: JJC, data nadania: 2019-05-30 23:48:27, suma postów tego autora: 1582

mała ojczyzna

Ta (tzw.) mała ojczyzna to coś typowe dla kultury ("kultury"?) niemieckiej. (Die) Heimat vs. (das) Vaterland. U nas takiego czegoś nie ma. I bardzo bardzo słusznie. Jestesmy krajem i państwem unitarnym. Te małe ojczyzny próbuje się u nas dziwnie lansować. Sztucznie. No, teraz może juz mniej. Ale np. za rządów (chodzi o rząd dusz) UD-UW było to bardzo promowane. Hm, ciekawe dlaczego. Quiz bono? Oczywiście idea malej ojczyzny, owej Heimat, to nic innego jak prowincjonalizm i zaściankowość. I to w najczystszej postaci. Ot, idealny zatem składnik kultury naszego zachodniego sąsiada. W Italii czegoś takiego w zasadzie nie ma. A mogłoby. Wziąwszy pod uwagę tameczne stati preunitari. No, ale trudno porównywać Włochy, kolebkę cywilizacji i człowieczeństwa, z czymś tak w owym układzie żenująco marnym jak Niemcy.

autor: motyl, data nadania: 2019-05-31 17:53:46, suma postów tego autora: 2165

dlaczego nie ma Małych Ojczyzn w RP? chrzanisz motylu

dlaczego nie ma Małych Ojczyzn w RP? chrzanisz motylu
***Ta (tzw.) mała ojczyzna to coś typowe dla kultury ("kultury"?) niemieckiej. (Die) Heimat vs. (das) Vaterland. U nas takiego czegoś nie ma. ***

Dlaczego tak nienawidzisz Nas Polaków i Polski - motylu czyli srasz we własne gniazdo ? :(, :( :( Bufonie porąbany.

Często piszesz tu na lewica.pl źle o nas Polakach motylu i mojej Wielkiej Ojczyźnie.
Mojej Ojczyzny nie kojarzcie czytający ten post z PIS Landem .

Dodatkowo zabraniasz mi motylu mieć Małą Ojczyznę Trójmiasto. Sorry - czyli przepraszam ...RP Ci jakaś krzywdę uczyniła... czy tak jest jak zwykle u Ciebie ? ...Nie chcę ale muszem...

Gardzisz Polska kulturą ... sakramencki pieronie motylu :(

Polska Kultura to też B .Prus z flagowym Faraonem , H. Sienkiewicz , I. Krasicki, C.K .Norwid, inżynier I. Domejko, C.K. Norwid, Z. Kraśiński , M. Curie-Skłodowska , M. Kopernik, A. Wolszczan, F.Chopin,
Polscy Reżyserzy Filmowi - https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polscy_re%C5%BCyserzy_filmowi ,
Współcześni kompozytorzy np. HENRYK MIKOŁAJ GÓRECKI „SYMFONIA PIEŚNI ŻAŁOSNYCH” https://www.youtube.com/watch?v=akty_qCBzVs ,
Krzysztof Penderecki https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Penderecki i np.
Krzysztofa Penderecki "Siedem bram Jerozolimy" https://www.youtube.com/watch?v=TbkW2PN1Xp8 ,
Krzysztof Penderecki - Agnus Dei https://www.youtube.com/watch?v=QPcbNBkR6LY

Śląska szkoła kompozytorów - W skład szkoły zalicza się ich wychowanków: Wojciecha Kilara, Jana Wincentego Hawela, Ryszarda Gabrysia, Witolda Szalonka, Józefa Świdra, Henryka Mikołaja Góreckiego, a także ich wychowanków: m.in. Eugeniusza Knapika czy Aleksandra Lasonia. np. Wojciech Kilar, "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy https://www.youtube.com/watch?v=dOJ7OHIgne8, Wojciech Kilar - Greatest Soundtracks https://www.youtube.com/watch?v=EG6FxXd9phI itd, itd, itd...

Knapik - "Blessing gentle breeze" (WarsawPhilh Orchestra and Choir, Kaspszyk) https://www.youtube.com/watch?v=HGSBJimFgKA

to tylko kilkanaście przykładów durny bufonie motylu...

Na dobranoc polecam moją ulubioną Polską Pieśniarkę

Antonina Krzysztoń - Śmiechu mój https://www.youtube.com/watch?v=ppu_baAnYr4

autor: JJC, data nadania: 2019-06-01 01:49:26, suma postów tego autora: 1582

@jjc 1.che.

No dobrze, ale co ten pan Derecki ma wspólnego z ideą heimatu? Err. nie qui lecz cui (bono).

autor: motyl, data nadania: 2019-06-01 08:16:12, suma postów tego autora: 2165

Antonina Krzysztoń - Śmiechu mój

Najgorsze pewnie nie jest. Ale to klimaty na pewno nie moje. Tu masz coś was mich beruehrt. Sorry za disco polo. Za ten straszny obciach.

https://www.youtube.com/watch?v=SB6-dBqFl0U

autor: motyl, data nadania: 2019-06-01 13:40:43, suma postów tego autora: 2165

"dlaczego tak nienawidzisz" (jjc)

Odpowiedź jest w sumie bardzo prosta. Ty ją "kochasz" (czy coś w tym stylu). Bo ona coś tam ci daje. Emeryturę. Jakieś tam sanatoria (ty je kiedyś tu masz wspominane). Mnie natomiast nie daje ona nic. Nie mam tedy za co ją lubić. Jest jednak więcej. Nie tylko nic mi nie daje. Ale od czasu do czasu próbuje mnie odradać bądź odraść (z tego co tam trochę mam, a mam bez żadnego jej udziału). To chyba stanowi wystarczający powód do nienawiści. Nicht wahr? Czym innym natomiast jest stosunek do ogólnie mówiąc kultury czy mentalności tego kraju. Tu trudno mówić o nienawiści, bo to wskazywałoby jednak i mimo wszystko na jakieś odczucie, choćby i skrajnie negatywne. Tu tymczasem może być i jest wyłącznie obrzydzenie.

autor: motyl, data nadania: 2019-06-01 14:29:09, suma postów tego autora: 2165

a może byś tak dla odmiany motylu

napisał coś z własnego "przemyślenia" i jeśli ci się uda na bieżący temat choćby z kurtuazji dla autora.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-01 22:17:34, suma postów tego autora: 1835

@bambosz 1 czerwca

Rzeczywiście tak interesują cię moje jak to nazwalas przemyślenia? I autora czego? Newsa? Krótkie notki informacyjne nie są objęte prawem autorskim.

autor: motyl, data nadania: 2019-06-02 00:12:52, suma postów tego autora: 2165

Motyl...ale jakiś ciężki-nielotny

.e
poddaję się.. miałam nadzieję że to takie przejściowe zachłyśnięcie się "wielkością " świata...pisz dalej bo chyba już tylko tu niektórzy czytają ( jeszcze) twe doniosłe uwagi.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-02 11:08:26, suma postów tego autora: 1835

@bambosz 2.06. 11.08

I tak, i nie. Istotnie. Nie mam za grosz drygu do głupawego dowcipkowania. A chyba też do szybkich ciętych ripost. Nie mam i nie mam zamiaru w tym się ewentualnie ćwiczyć. Krótko mówiąc w rozumieniu takich jak ty, tzn. w waszym pojmowaniu inteligencji, rzeczywiście nie jestem lotny (he, he). Co do tego natomiast czytania. Nie wiem. Nie szukam wśród ludzi atencji, uwagi, poważania, walidacji (bo chyba cos też i w to uderzasz). Ale parę godzin temu przeglądalem katalog mojej WBP dla zarezerwowania sobie na jutro paru świeżych pozycji. Przy okazji tegoż wszedłem też na moje nazwisko (zresztą robię tak bardzo często; swoja drogą o tym dość specyficznym zwyczaju wspomnina też gdzieś Norman Davies). Konkretnie zaś wszedłem na jedną z pozycji, ostatnio, czy może raczej ostatnią z wydanych. Egzemplarzy tego tytułu ta biblioteka (wypożyczalnia) ma trzy. Dwa z nich są akurat wypożyczone. Tak że reasumując chyba nie tylko tu "jestem czytany". Tak mi się przynajmniej wydaje. Ty z kolei cos ostatnio cierpisz do mnie. Kiedyś tak nie miałaś. Kompletnie nie znam tegoż przyczyn. Choć oczywiście też i nie dociekam ich.

autor: motyl, data nadania: 2019-06-02 21:03:40, suma postów tego autora: 2165

motyl... ja Ciebie czasami lubiłem ale...

stajesz i stałeś się nudny motylu ... zarozumialec oraz ciut narcyz :)
Przepraszam, że jak Befer Ciebie strofuję...nie tylko wukrzasz Bambosz0 ale czasami i mnie.
Proszę rozwiń swe kolorowe skrzydła motylu ...a nie ?

autor: JJC, data nadania: 2019-06-03 18:11:00, suma postów tego autora: 1582

szanowny jacku jcc

Kiedy Jacku wreszcie zrozumiesz, że jeśli nie zmienisz stylu wypowiedzi, to ciągle będziesz się ośmieszał. Nie ma sensu przywoływać twórców kultury w Polsce, skoro większość na tym forum jest na tyle rozgarnięta, że ich zna, a niektórych z nich ceni. Oczywiście są zawsze liczni artyści, którzy są pompowani, a talentu nie mają za grosza, ale mają grosz jako wynik popularności, takiej skleconej ze szczętów robienia komuś "wielkości" na modłę polaka-katolika-szlachcica i elementów anglosaskich. Są jeszcze mi nieznani artyści jak ta Pani na końcu (choć może gdybym włączył link, to akurat ją bym rozpoznał), ale niech sobie żyją, nie trzeba wszystkich znać.

Popracuj nad stylem swej wypowiedzi. Nie naburmuszaj się. Jeśli już podchodzisz do czegoś emocjonalnie, zmniejsz temperaturę. Żeby to nie wyglądało jak fochy, bo tak często to wygląda.Życzę ci wyciągnięcia nauki z moich rad

Miłego wieczoru

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-06-03 19:49:04, suma postów tego autora: 1704

"zarozumialec oraz ciut narcyz" (jjc)

nie wiesz człowieku co mówisz (jak zresztą w wielu innych sprawach). a dodatkowo najprawdopodobniej nie znasz znaczenia tego drugiego słowa (dziś nb. bardzo modnego).

autor: motyl, data nadania: 2019-06-04 12:35:13, suma postów tego autora: 2165

Nie da rady, ryszu... ten gość tak ma, niestety (*_*)

Jest niereformowalny. Wie najlepiej, bo zna "czołówkę" kulturalną, naukową, polityczną i inną, i itp, i itd, nawet jeśli wybiórczo... i ma "belferską" misję douczać "nieuków", którzy nie doczytali tego, co on..., a doczytał przecież niewiele...

Natomiast kiedy weszłam w motyle disco, to się załamałam. Muza i tekst na "porządnym" disco polowym poziomie. Ale te mięśnie mięśniaków, pachy z bobrami, tatuaże, opuszczone galoty, wyrzuty nóg i inne łamańce... czyżby motyl był z kochających inaczej?
Żaden obciach, normalna norma, ok. 5-7% populacji... hm...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-04 16:36:03, suma postów tego autora: 152

jasne tomaszu ja kato lewak...

i się ośmieszam ...
Ja jestem szczery Tomaszu zaż do bólu a piszę często tu nie dla was Koledzy wykształciuchy ale ewent. dla młodych co by tu zbłądzilili...szukając prawdziwej Lewicy buahaha :) .

Bo przykre ale dziś w szkole- Edukacji jest troszkę dużo propagandy... sorry a Śląską Szkołę Muzyków znałeś bądź znasz?

Ja kato lewak jestem na swój sposób dumny z historii i kultury Polskiej...czytaj uważnie ...a dokonania Ignacego Domeyki znałeś bądź znasz...?
Dlatego ten mój krótki post w obronie kultury Polski.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-04 20:46:02, suma postów tego autora: 1582

zaczęłaś już kopać grrób dla portalu lewica.pl

Hyjdla alfa i omega polskiej lewicy...sorry napisz coś od siebie abym mógł bym Ci bić brawo ... a nie pisać w stylu, że byli tu tacy kiedyś Mickiwicze czy Norwidy Prawdziwej Lewicy :).

autor: JJC, data nadania: 2019-06-04 20:52:51, suma postów tego autora: 1582

Dzięk Tomaszu za krytykę ....

***Miłego wieczoru

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-06-03 19:49:04, suma postów tego autora: 1016
*** Też miłego Tomaszu wieczoru bo to co sądzi o mnie Hyjdla to mi... :).


Posty napisałem Tomaszu nie po to by się ośmieszyć... a dlatego bo ostatnio wkurza mnie ciągle motyl który opanował tu prawie całkowicie komenty - motyl nihilista oraz często anty polonus.

Ma On coś ma wspólnego czasami z Reblem2 ... sorry Rebel2 Ty przynajmniej pracujesz czasami nad sobą :). U motyla zaś ostatnio w komentach nihil novi :(

autor: JJC, data nadania: 2019-06-04 21:03:47, suma postów tego autora: 1582

przepraszam Hyjdla

****autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-04 16:36:03, suma postów tego autora: 10***
Ty zawsze muszisz być wredna do tych co inaczej myślą niż Ty ?. Naisz coś o kulturze RP skoro znasz ją od podszewki... chętnie poczytam.
Sorry to Ty nauczyłaś mnie gdy tu blogowałem w komentach pod moimi artykułami szczególnie gdy pisałem o Edukacji w RP którą znam na wylot, że ad personam a nie ad vocem uprawiasz :).

Po pierwsze Pax ...nie rozpoczynam z Tobą wojny o ino przypominam.
Po drugie jestem od 2010 roku troszku wierny temu portalowi choć on mnie za to nie głaszcze :).

autor: JJC, data nadania: 2019-06-04 21:10:59, suma postów tego autora: 1582

przypominam też JJC to kiedyś był jacekx

Ad vocem Tomasza Rysza ***Oczywiście są zawsze liczni artyści, którzy są pompowani, a talentu nie mają za grosza, ale mają grosz jako wynik popularności, takiej skleconej ze szczętów robienia komuś "wielkości" na modłę polaka-katolika-szlachcica i elementów anglosaskich. Są jeszcze mi nieznani artyści jak ta Pani na końcu (choć może gdybym włączył link, to akurat ją bym rozpoznał), ale niech sobie żyją, nie trzeba wszystkich znać.***
Zdziwię Cię ale jakiś czas interesowałem się polską muzyką pieśni współczesnej chcez to zajrzyj po link tematu który prowadziłem na portalu CU, CD i inne zapalne choroby jelit

CU, CD i inne zapalne choroby jelit
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=17821&sid=71305ea09114b2c6854b7dc985a22fc2&fbclid=IwAR1d3uK5-hf64c0fC-KbdlSC7zPaFced6oY2tGiua8VQzb_DRqr-uNMU6BY

autor: jacekx, data nadania: 2019-06-04 21:24:49, suma postów tego autora: 3088

Koleżanki i Koledzy z lewica.pl

sorry... wszystkim którym dopiekłem


Na przepraszam dedykuję Wam i Wszytki innym piosenkę mojego ulubionego zespołu

https://www.youtube.com/watch?v=J88lFkoXEQU

Nie wiem ale chyba zamilknę i usatysfakconuję tym tych którzy chcą kopać grób temu portalowi.
Cześć

autor: jacekx, data nadania: 2019-06-04 21:32:17, suma postów tego autora: 3088

Pokój Wszystkim na lewica.pl

od kato lewaka i troszkę ślicznych nut...

Leo Rojas - Now I Feel Alive... https://www.youtube.com/watch?v=XvrEj1CVGmU

autor: jacekx, data nadania: 2019-06-04 21:34:59, suma postów tego autora: 3088

Koleżanki i Koledzy piszący na lewica.pl...

Przepraszam milknę na jakiś czas i ucieszę pewnie tym tu niektórych :) :(

autor: jacekx, data nadania: 2019-06-05 14:48:49, suma postów tego autora: 3088

Wczoraj dowiedziałam się,

że bezrobocie w RP na koniec maja br. wyniosło 5,4% (pięć koma cztery!) i było najniższe od 1989 czyli jaśnie panującego nam "miszcza" Balcerka (5%). Potem leciało na pysk i mordę, i złamany kark...

Podziwiam "miszcza" erraty, że chce mu się polemizować i żegnać, dyskutować i żegnać, fandzolić, przepraszać, ponownie obrażać żegnając,... by mając kręgosłup z gumy, uważać się mędrca i "aŁtorytet".
Młódź, do której on pisze, a która tu ew. tu zagląda (w co wątpię) pewnie skręca się ze śmiechu...
Niech p. Cygański odszuka swoich byłych abiturientów, założy kółko JJC, które da odpór nienawistnikom... przejmie portal, blogi, moderatorów... może finanse i sponsorów... i "lewica" w portkach SLD ZATRIUMFUJE!!!
Do dzieła MISZCZU!!
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-07 16:14:41, suma postów tego autora: 152

Riposta - Do dzieła Hyjdla vel Hyjdelka

***
Niech p. Cygański odszuka swoich byłych abiturientów, założy kółko JJC, które da odpór nienawistnikom... przejmie portal, blogi, moderatorów... może finanse i sponsorów... i "lewica" w portkach SLD ZATRIUMFUJE!!!
Do dzieła MISZCZU!!
.
autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-07 16:14:41, suma postów tego autora: 16
***

A propo Narodowcy z klonem Republiki Weimerskiej to Twoja Droga miła Pani Hyjdla

ale to już przerabiano z marnym skutkiem :),
:(, (: ...

chociaż spokałem się z takim stwierdzeniem, że wszystkie drogi w tym też te pokrętne prowadzą do PANA.
Do dzieła Janno vel Hyjdla.

Tak przy okazji dla Pani jestem jacekx ewent JJC a Kolega Cygański mogę być dla przyjaciół i znajomych na lewica.pl tu...a na to tu trzeba zasłużyć :(.
Tchórzliwa Pani pod hipsterskim logo.

Jak Pani ujawni swe nazwisko...to możemy jak równy z równym konwersować po nazwiskach :).

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 16:45:44, suma postów tego autora: 1582

ile nienawiści w tych postach Hyjdli vel Hujdluni

istna Hyjdla na miotle... lub jak kto woli istna Polska Tatcher na... :)
***
Wczoraj dowiedziałam się,
że bezrobocie w RP na koniec maja br. wyniosło 5,4% (pięć koma cztery!) i było najniższe od 1989 czyli jaśnie panującego nam "miszcza" Balcerka (5%). Potem leciało na pysk i mordę, i złamany kark...
*** cytuję miszczunię Hyjdlunię.. :), :)

Rozumiem, że Pani zaczęła jako gospodyni portalu zaczęła tu sprzątać na lewica.pl . Tak przy okazji kiedyś komentowała tu Pani Nana...macie wiele wspólnego z sobą.
Rozumiem też , że sprzątanie zaczęła Pani od JJC.
Ciekawe kto będzie następny... :), :)

Po tym poście...proponuję między nami pakt o nieagresji.
Bez komenta...

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 16:58:02, suma postów tego autora: 1582

Dla Pani Joanny po takim poście ***xxx ***

Po tym poście z wpisem poniżej...proponuję między nami pakt o nieagresji.
Bez komenta...

***
Podziwiam "miszcza" erraty, że chce mu się polemizować i żegnać, dyskutować i żegnać, fandzolić, przepraszać, ponownie obrażać żegnając,... by mając kręgosłup z gumy, uważać się mędrca i "aŁtorytet".
***

Ile złości i jadu? Proponuję podłączyć się do sieci energetycznej będzie z tego jakiś pożytek...:), :).

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 17:07:44, suma postów tego autora: 1582

Muzyka ponoć łagodzi obyczaje...


Tu dwa songi... https://www.youtube.com/watch?v=ppu_baAnYr4

https://www.youtube.com/watch?v=J88lFkoXEQU

Tak przy okazji...
Nienawiść i złośliwości niczego nie budują a wiele rujnują, ale dla niektórych celem jest PIS Land :).

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 17:15:51, suma postów tego autora: 1582

Do tematu... TE % wskaźniki bezrobocia mają zaletę

bo... podają wartości bezrobocia na podstawie danych od bezrobotnych którzy zgłosili swoje bezrobocie... :)

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 17:21:15, suma postów tego autora: 1582

GUS

to organ państwowy ...

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 17:22:21, suma postów tego autora: 1582

errata JJC

errata JJC

ile nienawiści w tych postach Hyjdli vel Hyjdluni


istna Hyjdla na miotle... lub jak kto woli istna Polska Tatcher na... :).

Sorry poniosło mnie... a właściwie niech se będzie jaka chce jest przecież demokracja ...

Pętanie się Polaków identyfikujących się jako lewicowcy od tzw. Prawdziwej Lewicy do Kukiza czy Narodowców zaprzecza jakiejkolwiek lewicowości i ja ciągle w moim kraju czuję się jak w wariatkowie :(. Sam też już zaczynam wariować.

Lewica narodowa ? Socjalny PIS .
Czy coś takiego może egzystować ?



Męczy mnie też jedno . Obecna władza jak i tzw. Prawdziwa Lewica , Wiosna, Razem itd. stają się hamulcowymi rozwoju RP.
Dlaczego ?
Prawdziwa Lewica, Wiosna, Razem itd. tak w rzeczywistości wzmacniają swoimi działaniami PIS.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-07 23:26:10, suma postów tego autora: 1582

...ratunku bo się pozabijają...

..tak czasem słowo zabija..ale czy warto wykłócać się o formę? Tu każdy "orze jak może"z większym lub mniejszym entuzjazmem..a tu czynu brak. Wszak po to tu sie spotykamy by coś przedyskutować, dodać nadziei lub zwyczajnie odreagować to co sie nie udało. Jesteśmy rozdarci bo trafiliśmy na następne zmiany...Zmiana ustroju w Państwie to jak mała wojna. przeżyłam ich kilka ( rocznik "bolka" niestety) więc mój ogląd jest dość szeroki i widząc to obijanie się od ściany do okna ,od okna do drzwi i na nowo można mieć tego dosyć.Jedno nas może tylko wyzwolić z tego obijania się o problemy to czystość intencji w trosce o najbliższych ..tak tak motylu o rodzinę,przyjaciół a nawet o sąsiadów i ich dzieci nawet gdy to są "Polskie bachory". mamy jako jednostki niewielkie pole manewru ale jak nas więcej podobnie myślących to można czasem coś zmienić wymuszając na leniwych myślowo politykierach( celowo ich tak nazywam)jakieś pozytywne zmiany. Wtedy nieważne są ich intencje by to wykonać ważne jest wykonanie. Dlatego po oporze do 500+ zmieniłam zdanie bo te dzieci potrzebują pieniędzy TERAZ..by jechać na wakacje często pierwszy raz w życiu, mieć nowe ubranie a nie z lumpeksu.. pójść na lody "do prawdziwej lodziarni i siąść przy stoliku z rodziną" to jest ten plus... A że to Jest kupowanie głosów..wierzcie mi politycy zawsze kupują nas za coś..a ile ich "bonów" ma wartość zakupu?..jestem bezpartyjna bo PRL owski ZMS upadł z "z komuną(?) a SD pewnie też albo dogorywa w kąciku zapomnienia.Moje preferencje są jak najbardziej lewicowe ale mając męża z wieloletnim stażem od PZPR po SLD poznałam różne stadia tej formacji i różnych ich przywódców..(kilku osobiście) a byli różni i wg mojej oceny to najlepiej oceniam L.Millera do okresu ogórkowego co było już jego klęską i ...dobrze.. spuśćmy zasłonę milczenia.L M miałby szanse dużo większe na dobre rządzenie gdyby nie Kwaśniewski którego SLD wyniosła na Prezydenta a ten się wyniósł z opcji lewicowej bez mrugnięcia powieką wykonując tylko ruchy pozorowane by ugrać II kadencję. Kwaśniewski był prawdziwym grabarzem Lewicy jego kunktatorstwo opłaciło sie tylko jemu i małżonce w udawaniu damy. Pomóżmy zatem temu który ma zapał ale brak mu pomocników z doświadczeniem i stażem partyjnym bo sami młodzi pełni hurra optymizmu często gubią się w politycznych gierkach starych wyjadaczy konfitur i dobrze było by ostrzegać młodsze koleżeństwo przed "minami"

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-08 08:50:14, suma postów tego autora: 1835

bamboszo, gdybyś mogła piasać czytelniej,

stosować "enter", byłabyś bardziej zrozumiała. Czytam cię zawsze z uwagą, mimo iż twoje poglądy nie zawsze mi pasuję.

To, że jesteś rocznik bolka, w żaden sposób cię nie deprecjonuje. Sama jestem rocznik Wiesława (podobnie jak Ikonowicz). Myślałam, że jestem tu najstarszą staruchą. Kiedyś była tu Albisia, ale pewnie wykorkowała.
Trzymaj się i rozwjaj!
(*_*)vc

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-08 14:46:07, suma postów tego autora: 152

masz rację bambosz0

chyba mnie zrozumiesz :), :) ...:(

autor: JJC, data nadania: 2019-06-08 22:55:48, suma postów tego autora: 1582

Tak przy okazji bambosz0 w liceum... w Sopocie

Byłem przewodniczącym szkolnego ZMS od spraw propagandy lata 70/80 XX wieku... Spotkałem się wówczas z komentarzem równolatka uważaj, bo Ciebie jeszcze ktoś na czerwonym krawacie ...
Na UG należałem do SZSP ...jako członek SZSP oprócz grupy Kolegów z NZS brałem udział w strajku tuż przed stanem wojennym.

Pamiętam nas 80 na styropianach na Wydziale MAT-FIZ-CHEM...gdy wszystkie Akademiki na przeciw UG lśniły światłami okien tych, którzy w strajku nie brali udziału.
Startowałem też do Wydziałowego Komitetu Strajkowego a i chyba otarłem się o niego, ale zabrakło mi wtedy chyba 2 głosów. Później w czasie tego strajku z ulotkami kubłem kleju plakatowałem Gdańsk.

Pamiętam Rektorem UG był wówczas profesor astrofizyki R. Głębocki https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_G%C5%82%C4%99bocki

autor: JJC, data nadania: 2019-06-08 23:13:52, suma postów tego autora: 1582

Pudełko, wyzwolony marksisto...

Te debilki miały więcej rozumu, od razu wlazły na wyższy szczebelek, przy okazji oszczędzając na czerwonym śliniaku.
Teraz zrozumiałeś podtekst?
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-11 11:29:53, suma postów tego autora: 152

pewnie każdy ma osobliwe "doświadczenia " z czsów młodości

Wasze Hyjdli i JJC niewiele inne bo zawsze na drodze są jacyś tacy niby fajni ale to oni idą po grzbiecie kolegów bo tak łatwiej sięgnąć do słoika z konfiturami. Ostatnio czytałam o "robieniu kariery naukowej" w naszych uczelniach - włos się jeży. Młodzi zdolni mają szansę raczej na los Syzyfa niż dojście do tytułów pomimo talentu popartego ciężką pracą. Te mityczne "Granty" to wg mnie są wielkim sponsoringiem dla zasłużonych -zasuszonych intelektualnie uczelnianych władców.
Wasze spotkanie z Nauką też nie ma ciągu dalszego bo chyba tylko wielka determinacja każe młodym pozbawiać się prawdziwego życia dla murów w których straszą feudalni "Zwyczajni i nie"a Wam przynajmniej udało się uniknąć tego bycia poddanym.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-11 17:03:40, suma postów tego autora: 1835

Biedny ten Sopot i UG...

W moim liceum, któremu dyrektorował stary porządny komuch, dominowało harcerstwo (70%). Do "krawaciarzy" należało w mojej klasie cztery istoty: repetent, który dotrwał do 4. klasy, matury nie zdał. Klasowy "belmondo", którego po półroczu wywalono i dwie idiotki, też repetentki. Jedna zaliczyła I klasę, poległa na II, przeniosła się na wieczorówkę (jedną klasę zaliczyła w 3 lata). Druga nie zaliczyła I klasy po raz drugi i potem sprzedawała bilety w kiosku. Taki był potencjał intelektualny "krawaciarzy". My mieliśmy świetną harcówkę, super dyskoteki, na które walili krawaciarze, obozy, rajdy, kuligi, strzelnicę... a oni krawaty-śliniaki, które chowali w popłochu po każdej "rewolucji" i 1 maju...
Na studiach było to samo. Po "Gaudeamus" cztery debilki popędziły zapisać się do PZPR. Co by przetrwać. Nie znam ich losów, olałam te głupawe studia po 3. semestrze, zaliczonym.
.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-10 01:10:37, suma postów tego autora: 152

pudło Pani na miotle

czytaj uważnie...ZMS i kontynuacja SZSP a nie PZPR zaś co do szczytowania intelektem ty żeś tu Pani... :)

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 00:01:07, suma postów tego autora: 1582

bambosz0 proszę ciut wyjaśnij...co chciałaś przekazać?

Bambosz0 proszę ciut wyjaśnij...Co chciałaś przekazać?

***
Wasze Hyjdli i JJC niewiele inne bo zawsze na drodze są jacyś tacy niby fajni ale to oni idą po grzbiecie kolegów bo tak łatwiej sięgnąć do słoika z konfiturami.
....

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-11 17:03:40, suma postów tego autora: 1621
***

Jak na razie moim zdaniem doświadczenia JJC i Hyjdli chyba we wszystkich obszarach są różne...
To tak jakby porównywać klimat Bieguna z klimatem Równika a może klimat Pól Elizejskich z klimatem otchłaniami piekła:) .




autor: JJC, data nadania: 2019-06-16 16:52:14, suma postów tego autora: 1582

masz rację

***
Pudełko, wyzwolony marksisto...
...

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-11 11:29:53, suma postów tego autora: 28***

Jestem wyzwolonym ale katolickim marksistą :)

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:46:13, suma postów tego autora: 1582

do hyjdli

szczerze mówiąc to nie wiem czy to powód do chwalenia sie, że zaszczulisce kolegów i koleżanki z ZMS że "chowali krawaty" . Nawet jeśli to nie były osoby inteligentne albo karierowicze, to może trzeba było samemu wstąpić w szeregi i pomóc wzmacniać system robotniczy, a nie jeździć na kuligi i dyskoteki. To teraz w kraju byłoby zerowe bezrobocie

autor: Robot-nick, data nadania: 2019-06-21 14:40:28, suma postów tego autora: 11

Żartujesz, robot-nicku?

Mam sobie wybić oko, by zasilić szeregi ociemniałych? czyli wstąpić "wstąpić w szeregi i pomóc wzmacniać system robotniczy"?
Uważasz, że ci karierowicze po to wiązali czerwone krawaty, aby "wzmacniać system robotniczy"? Nie, wielu z nich chciało wyprzeć swoje robotniczo-chłopskie korzenie, zostać "wykształciuchami", by z teczkami w rękach wycierać różne korytarze, pokonując kolejne "schody" kariery, często na czworakach. Jeden z moich licealnych krawaciarzy został nawet prezydentem mojego miasta, inny - nawet "wolnej" Polski. Niestety, obaj się rozpili...
Bezrobocie rosło za "krawaciarzy" Balcerka i Kwacha. Taka "skaza" w życiorysie, czy ryt "robotniczy"?

Nie, nie zaszczuliśmy 'kolegów i koleżanki z ZMS że "chowali krawaty"'. Krawaty chowali, bo mieli resztki samokrytycyzmu i wstydu. Nikt ich także za krawat nie wyrzucał z harcówki (*_*), wiele harcerek nawet tańczyło z nimi "przytulanko" (*_*). Ja wolałam drużynowego (*_*). Mogli też załapać się na rajd: przykryć krawat "kangurką", założyć 20-to kilogramowy plecak, zzuć lakierki, obuć trapery, zasuwać po górach cały dzień, czasem nocą... Nie, nie, nie..., to się nie zdarzyło, oni tacy jacyś cherlawi byli (*_*)
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-23 11:31:54, suma postów tego autora: 152

Hyjdla

cyt.
wielu z nich chciało wyprzeć swoje robotniczo-chłopskie korzenie, zostać "wykształciuchami",

no cóż, jak jedyni ludzie skłonni "budować system" to karierowicze o niskich pobudkach, to nie dziwne że system skończył tak jak skończył
szkoda że wśród budujących zabrakło normalnych ludzi, może dziś nasz świat wyglądał by inaczej

autor: Robot-nick, data nadania: 2019-06-27 14:24:28, suma postów tego autora: 11

pierniczysz androny Hyjdelka jak zwykle :)

Pierniczysz androny Hyjdelka jak zwykle :)

***Nie, nie zaszczuliśmy 'kolegów i koleżanki z ZMS że "chowali krawaty"'. Krawaty chowali, bo mieli resztki samokrytycyzmu i wstydu. Nikt ich także za krawat nie wyrzucał z harcówki (*_*), wiele harcerek nawet tańczyło z nimi "przytulanko" (*_*). Ja wolałam drużynowego (*_*). Mogli też załapać się na rajd: przykryć krawat "kangurką", założyć 20-to kilogramowy plecak, zzuć lakierki, obuć trapery, zasuwać po górach cały dzień, czasem nocą... Nie, nie, nie..., to się nie zdarzyło, oni tacy jacyś cherlawi byli (*_*)
***
u nas na UG to członkowie SZSP zapierniczali z 40 kg plecakami po Karpatach masywach Piryn, Riła a cherlawi to byli często Ci z NSZ .
Mam dość Twoich mądrości o Gwiazdo prawdziwej Lewicy i przenoszę się na Facebooka.

Czasami tu zajrzę ... Koleżanki i Koledzy z Lewicy, ale zasadniczo nic tu po mnie ...
Gdy tacy z mopkami jak Hyjdelka tu szaleją :( to jest dla mnie gorzej nawet gdyby Rebel2 opanował portal lewica.pl.

Ja krawata nie chowałem ... no pasaran
Zajrzę tu na trochę po wyborach do Sejmu: z tarczą albo na tarczy.
Pozdrawiam Komentujących na lewica.pl

autor: jacekx, data nadania: 2019-06-27 00:56:40, suma postów tego autora: 3088

40 kg plecak karpaty piryn riła (jacekx 27 cze 00.56)

Świetna sprawa. Nb. chorowałem kiedyś trochę i na Bułgarię, głównie właśnie na te je zachodnie strony. Riłski manastyr, Stanke Dymitrow, Widyń. Pzdr. A do FB nie przykładaj overly dłużej wagi.

autor: motyl, data nadania: 2019-06-27 16:37:56, suma postów tego autora: 2165

Pisałam o HARCERSTWIE i ZMS,

a nie o SZSP i NZS, użytkowniku dwojga ksyw.
Harcerstwo (skauting) to organizacja apolityczna, kładąca nacisk na tężyznę fizyczną, rozwój intelektualny i przede wszystkim kultywowanie PATRIOTYZMU.
ZMS, przybudówka PZPR, to kuźnia młodych "kadr" dla PZPR-u, nastawiona na "budowę" wypaczonego socjalizmu i utrwalania "władzy ludowej" narzuconej nam przez ZSRR i trzymanej za mordę przez służby specjalne.
Czujesz bluesa?
O SZSP i NZS powiem jedynie, że są to hybrydy i mutanty polityczne.

Co do 20-kilogramowych plecaków... Jak dziewczyna 15-19-letnia o wzroście 1,56 m i wadze 45-48 kg miała narzucić sobie na plecy 40. Zebździłabym się. Koledzy na pewno nosili cięższe plecaki, bo byli silniejsi i zabierali rzeczy, przeróżne rzeczy, przydatne całej grupie. Namiotów nie nosiliśmy, nocowaliśmy w schroniskach.
Wiadomo, że studenty udźwigną więcej niż licealiści, rozumiesz różnicę?

Kiedy jeździłam na rajdy z PTTK, nosiłam plecak o wiele cięższy, bo brało się również prowiant. Nie zawsze była możliwość zjedzenia posiłku na trasie. Poza tym "sztuka pakowania plecaka" nauczyła mnie, na całe życie, minimalizmu. Jak zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy, a nie na przykład ekstra spódnicę na wieczornicę przy ognisku.
Tyle, i dej mi już spokój, OK?
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-30 16:26:38, suma postów tego autora: 152

A teraz eksperyment !

Niech każdy bezrobotny o stażu pracy ponad 1 rok (nie tylko po umowie o pracę, ale będący z rodziny z ponad dwuhektarowym gospodarstwie , pracujący wcześniej na zleceniu lub o dzieło lub prowadzący swą firmę (bieda-firmę, skoro wylądował na bezrobociu) ma prawo do zasiłku. Niech zapanuje równość obywatela do bycia bezrobotnym i prawa do zasiłku. Wtedy jeszcze raz policzmy bezrobocie ...

Surowe warunki zostania bezrobotnym, a zwłaszcza prawa do zasiłku i powszechne o-Krusowienie powoduje, że nie ma tych 5,4 %, ale coś więcej, pytanie czy trochę, czy znacznie ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-07-01 22:26:14, suma postów tego autora: 1704

A Hyjdelka to specjalistka...

od prawdziwego mopa prawdziwej lewicy buahaha.
Ze wściekicy w komentarzach uważaj by Ci się krzywda nie stała :) dobrze radzę.

Dość na dzisiaj i tak z duźo tu się rozpisałem. Na Faceboku Koleżanki i Koledzy całkiem przyzwoicie...Normalni ludzie... a tych nie.. można zgłosić do moderacji i o dziwo ona działa :)

autor: JJC, data nadania: 2019-07-02 00:36:04, suma postów tego autora: 1582

a ty się odpiernicz od sprzątania na tym portalu...Hyjdelka

***Tyle, i dej mi już spokój, OK?
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-30 16:26:38, suma postów tego autora: 6***

Też mi daj spokój ... a tu se pisz do woli...w końcu Redaktorzy się wkurzą i Ciebie tu zbanują :(

autor: JJC, data nadania: 2019-07-02 00:47:05, suma postów tego autora: 1582

Żłosny mizogin...

Wyzwolony chrześcijański marksista, gardzący sprzątaczkami... Hm... "Lewicowiec" "ośmieszający" Hyjdlę, bo jest kobietą, na dodatek inteligentną, w przeciwieństwie, do JJC i jacekxxx...
Ostatni raz miałam mop w ręku ok. 12 lat tamu. Teraz mam od tego facetów. Ja natomiast uwielbiam gotować i MYĆ GARY!!! UWIELBIAM!!! Robię to codziennie. Nazywaj mnie więc, mizoginie lewicowy - GARNKOTŁUKIEM.
Ulżysz se. Potem leć na zebranie LSD i dupcz o wolności, braterstwie i równości... tylko zabierz kanapki, które ci połowica naszykuje...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-02 19:01:48, suma postów tego autora: 152

Świerny eksperyment, ryszu...

bezrobocie skoczyłoby wówczas o 100%.
Brak zasiłków dla bezrobotnych to skandal. Tu się Unia nie wpieprza i nie interesuje. Jesteśmy kolonią europejską.
Gdyby nie tania, wykwalifikowana polska siła robocza, to Niemcom i innym "staro unijnym" udziałowcom, PKB leciałby na łeb na mordę...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-02 19:14:49, suma postów tego autora: 152

wystawiasz sobie cenzurę sama Kobieto wzwolona***

***Żłosny mizogin...
Wyzwolony chrześcijański marksista, gardzący sprzątaczkami... Hm... "Lewicowiec" "ośmieszający" Hyjdlę, bo jest kobietą, na dodatek inteligentną, w przeciwieństwie, do JJC i jacekxxx..***

Koleżanki i Koledzy z Lewicy różnych orientacji...szkoda tu wracać do komentarzy jak królować tu chce kobieta inteligentna :).
Jeszcze troszkę jadu a on sam Ją zabije... nie gardzę sprzątaczkami a jedynie określam stan politycznej mądrości...dlaczego się wkurzasz " kobieto inteligentna" przecież określam Ciebie jako Margaret Thatcher "prawdziwej lewicy"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_Thatcher

autor: JJC, data nadania: 2019-07-03 23:56:29, suma postów tego autora: 1582

jacek jcc

Jacku, odłóż belferskość i frazy typu bu-aha-ha. Nie można kopiować w ten sposób byłego prezydenta W., który również stosował tego typu plusy dodatnie i ujemne. Ok, teraz przeczytaj to, co poniżej:

A teraz napisz mi w 10 punktach, na czym ma polegać twój socjaldemokratyczny marksizm chrześcijańsko-wyzwolony ? Proste punkty, jak 10 przykazań, bez powtarzania się, ok ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-07-04 18:40:15, suma postów tego autora: 1704

Kolego Tomaszu lubiłem i lubię Twoje wpisy.

Tomaszu lubiłem i lubię Twoje wpisy...
Tylko, dlatego Ci odpowiem...Miałem kiedyś taki dekalog spisany musiałbym poszukać...Było to dostępne na starej stronie sld.org.pl.

Postanowiłem tu na lewica.pl nie komentować póki tu będzie komentowała Kobieta Wyzwolona...Stać tą Wyzwoloną Kobietę jedynie na inwektywy...Wolę na Facebooku pisać, bo tam na inwektywy można zareagować zgłosić do moderacji i o dziwo to działa :).

Ona Wyzwolona przekazuje tylko swoje emocje a wiedzy politycznej za grosz...taka prawdziwa przedstawicielka prawdziwej kanapowej lewicy.
Ja jestem rzeczywistym politykiem od lat szukającym swojego miejsca w Gdańsku od Unii Pracy przez KPEiR, Centrolewicę RP, ZNP do obecnie działającej SLD.

Nie widzę tu we wpisach Taraka czy Adrema63 i choć się z nimi nie zgadzałem to ich wpisy miały jakość. Lubiłem też wpisy lewicowca, i Leja.
Tomaszu postaram się te 10 przykazań marksisty chrześcijańskiego gdzieś poszukać i je przypomnieć.

Kato lewica w Europie istniała w przeszłości i mam przeczucie, że jeszcze się odrodzi w Europie - Europie przyszłości. Jestem też fanem Nowego Rzymu a także Teologii Wyzwolenia .

Nienawiść przedstawicieli lewicy w RP do Kato lewicy jest dla mnie nie zrozumiała tak jak do Teologii Wyzwolenia.
Sorry, ale artykuły w Kontakcie, choć nie jestem aż tak bardzo zainteresowany LGTB ...są ciekawe i mądre - za grosz brak w nich jadu nienawiści do Ludzi - bliźnich tak jak to jest u przedstawicieli "prawdziwej lewicy".

Bełkot prawdziwych lewicowców, którzy nie rozumieją geopolityki jej wpływu na losy narodów i państw w tym RP mnie wkurza .
Nie zamierzam dyskutować czy spierać się z nimi szkoda na to czasu...
Kieruję Koleżanki i Kolegów z Lewicy do Magazynu Kontakt ... Sami oceńcie czy nie mam racji -> http://magazynkontakt.pl/ - Oświadczam też nie jestem z tą grupą związany ... Ja jestem samotnym żeglarzem marksistą chrześcijańskim zabłąkanym w RP.

autor: JJC, data nadania: 2019-07-08 23:40:49, suma postów tego autora: 1582

stary nik i 10 przykazań marksisty chrześcijańskiego

Chciałeś Tomaszu to i znalazłem...

I przykazanie

Chronimy istniejące oraz inicjujemy i współtworzymy nowe miejsca pracy.

II przykazanie

Przeciwstawiamy się prześladowaniom, wykluczaniu i dyskryminacji.

III przykazanie

Dążymy do tego by w sprawach społecznych wzbudzających kontrowersje obywateli państwo konsultowało się z nimi poprzez referenda.

IV przykazanie

Tworzymy równe szanse edukacyjne dzieciom oraz młodzieży bez względu na miejsce urodzenia i status społeczny .

V przykazanie

Żądamy od pracodawców by pracownicy uzyskiwali prawa pracownicze wynikające z charakteru zatrudnienia czy wykonywanego zawodu i każdy pracownik po zaliczeniu stażu był zatrudniany na umowę o pracę .

VI przykazanie

Walczmy o to by posiadanie mieszkania było prawem obywatela.

VII przykazanie

Walczmy o to by godna starość była prawem obywatela i najniższa renta czy emerytura były odbiciem jakości i złożoności wykonywanej pracy.

VIII przykazanie

Walczmy o to by obywatele mieli prawo do świadomego macierzyństwa i wychowania swoich dzieci bez indoktrynacji ze strony państwa czy religii .

IX przykazanie

Dążymy do tworzenia sprawnych służb socjalnych których rolą byłaby marginalizacja nędzy i wykluczenia w państwie.

X przykazanie

Dążymy do zainicjowania tworzenia polskich służb socjalnych przy polskich placówkach dyplomatycznych na całym Świecie wspierających polskich emigrantów których dotknęła na obczyźnie nędza czy wykluczenie

autor: jacekx, data nadania: 2019-07-08 23:51:28, suma postów tego autora: 3088

ja nikogo nie kopiuję Kolego Tomaszu

Do L.W mi tak daleko wyznaniowo jak do Dalajlamy :)

autor: JJC, data nadania: 2019-07-09 01:43:59, suma postów tego autora: 1582

"Ja jestem

RZECZYWISTYM POLITYKIEM od lat szukającym swojego miejsca w Gdańsku od Unii Pracy przez KPEiR, Centrolewicę RP, ZNP do obecnie działającej SLD".
Toż teraz ino Ojro Parlament!!! Podobnie jak Miller, występujący w ZMS, PZPR, SdRP, LSD, Lid, Samoobrona, znowu w LSD...
Powodzenia!!!
(*_*)
Ale, ale... czytam dalej:
"Ja jestem samotnym żeglarzem marksistą chrześcijańskim zabłąkanym w RP"...
???
Zmień morze, statek, albo lekarza...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-07-18 17:32:37, suma postów tego autora: 152

Kobieto Wyzwolona

Mi moi Lekarze wystarczają...niestety chodzimy do różnych lekarzy psychiatrów...bo mój mi pomaga :)

autor: JJC, data nadania: 2019-07-20 02:33:24, suma postów tego autora: 1582

nic tu po mnie...

Nic tu po mnie...
Kobieta Wyzwolona tu nadal Królową "prawdziwej lewicy" :)

autor: JJC, data nadania: 2019-07-20 02:58:28, suma postów tego autora: 1582

może nowego mopa?

Może nowego mopa?
Kobieto Wyzwolona...bo w słowie poza bluzgami, szkalowaniem oraz nienawiścią na niewiele Ciebie stać :).
Chodzi mi o argumenty...

Kobieto Wyzwolona proszę nie ośmieszaj się...sprzątaj dalej bo tylko to dobrze potrafisz .

Chociaż zapisz się Kobieto Wyzwolona (wszak tak się sama nazwałaś) do PIS tam takich Kobiet Wyzwolonych mnóstwo...takie np. PROf X z kanapkami na ławach sejmowych.

Brak tylko takiej Kobiety Wyzwolonej z mopem :(

autor: JJC, data nadania: 2019-07-20 02:17:53, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz