Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grecja: Porażka Syrizy w wyborach, MeRA25 w parlamencie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Syriza a MERA

Mimo wielu kompromitacji, przede wszystkim programowych, Syriza dostała ponad 30%. Przegrała wybory, ale niewiele w sumie straciła. W 2015 dostała 35,5%. Myślę, że dlatego mało straciła bo jej główny elektorat stanowi były elektorat socjaldemokratyczno-pragmatycznego PASOK (sam PASOK przepoczwarzył się w partię KERIMA czy jakoś tak).

"Sukces" MERA Warufakisa na miarę Razem z 2015 roku, mimo że gość w polityce działa dłużej niż Partia Razem. A więc cieniutko w stosunku do potencjału. Myślę, że dlatego, bo Tsipras ma pewną charyzmę, kontakt z ludźmi, natomiast Warufakis jest salonowym "radykałem"-intelektualistą i posiada duże poparcie, ale na zachodnich salonach lewicy, tam gdzie radykalizm przeszłości próbuje łączyć się z historią ideowej socjaldemokracji. Nie posiada zaś poparcia w Grecji, zapewne uważany za "jajogłowego", z powodu nie tylko jego ekonomicznej profesji (od początku niekończącego kryzysu niedobrze być ekonomistą w Grecji), ale i (humorystycznie rzecz biorąc) z powodu kształtu głowy.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-07-09 19:01:46, suma postów tego autora: 1705

@

"Ma 49 lat, jest synem byłego premiera Konstantinosa Mitsotakisa i absolwentem uniwersytetów Harvarda, Stanforda i Harvard Business School".

To trzeba rozumieć jakby siedział w Sztumie, Wronkach i Cieszynie, i będzie wami rządził.

autor: lemski, data nadania: 2019-07-13 21:26:18, suma postów tego autora: 368

Dodaj komentarz