Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rząd PiS chce wypowiedzieć konwencję przeciw przemocy wobec kobiet

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wybory się skończyły ...

nie rozumiem więc, po co ta wojna, do której użyto ministerki Morląg. Ale wydaje mi się, że co nieco rozumiem, chyba po to, żeby zjeść elektorat Konfederacji i sprowadzić ją pod próg .. wyborczy ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-19 16:01:35, suma postów tego autora: 1703

.

"Rząd PiS chce wypowiedzieć konwencję przeciw przemocy wobec kobiet"

BARDZO BARDZO BARDZO SŁUSZNIE. I JESZCZE RAZ BARDZO.

nie? niesłusznie? no to przyjrzyjcie się temu tematowi BLIŻEJ.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-19 17:29:39, suma postów tego autora: 2165

"nie rozumiem" (rysz"

politologś i nie rozumiesz. może pis będzie dążył do wcześniejszych parlament-wyborów by przejąć elektorat tego tworu pn. konfederacja oraz przede wszystkim dobić gada (po-ko czy jak tam to g.wno się obecnie zwie). ale to imho gra bardzo ryzykowna. na miejscu (he he) JARKA by jej jednak chyba nie podejmował.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-19 17:36:52, suma postów tego autora: 2165

motyl

jak to nie rozumiem, rozumiem doskonale - co wyjaśniam w tym samym poście (dobicie Konfederacji)

II kontekst - to oczywiście straszenie Gowina: podskoczyłeś, to wyłuskamy kogoś z konfederacji czy PSL-Kukiz i pójdziesz się paść

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-20 12:25:20, suma postów tego autora: 1703

polski model rodziny -

- mąż bije żonę, żona bije dzieci, dzieci biją psa, pies nikogo nie bije - bo nie jest katolikiem...

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-21 13:49:30, suma postów tego autora: 411

@anangel666 21.7.13.49

owszem w środowiskach marginesu społecznego.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-21 15:35:50, suma postów tego autora: 2165

motyl'u

Margines? brak danych, bo w tym przypadku staty policyjne i z N. Linii są niewiarygodne kompletnie (np. liczbę gwałtów szacuje się na 10x większą niż liczba zgłoszeń).
Mieszkam w przeciętnym: regionie Polski, mieście i wśród przeciętnych ludzi; więc wyżej cenię własne postrzeganie; nawet nie ośmielę się zgadywać %-ów... ale ponad 50% jest na pewno.

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-21 16:28:35, suma postów tego autora: 411

"Mieszkam w przeciętnym: regionie Polski, mieście i wśród przeciętnych ludzi" (ab666)

każde miasto jest przeciętne każdy region jest przeciętny i ludzie też na ogół są przeciętni.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-22 19:03:24, suma postów tego autora: 2165

@ motyl

Twój komentarz jest nieprzecietną bzdurą. Nie po raz pierwszy.

autor: V.C., data nadania: 2020-07-22 23:19:01, suma postów tego autora: 1123

@V.C. 2020-07-22 23:19:01

Tak? A który? Bo tu jest ich kilka. Ten ostatni (technicznie tak by wyglądało). Czyli motyl 2020-07-22 19:03:24 verso abangel666 2020-07-21 16:28:35. Przeciętne miasto? Przeciętny region? Przeciętne w jakim sensie? Powiedzmy składu społecznego? Właściwie należałoby tutaj rzec składu społecznego, wziąć to w cudzysłów, ja osobiście żadnych podziałów społecznych, klasowych jak to wy ujmujecie, nie uznaję, zwłaszcza zaś w Polsce, przy ich braku. Tu ich nie ma. Choć oczywiście rozumiem, że lewica bardzo by ich chciała. Raz, miałaby o czym gderać czy biadolić, tak w swych opracowaniach socjologicznych, jak i w dysputach on line. A dwa, bo sama siebie lubi zaliczać do jakichś klas średnich (he, he). OK. Przeciętne miasto może w sensie wielkości. Co? Miast jest w Polsce coś koło tysiąca. Małe poniżej 20 tys. (TKA TLW TJE TSZ TKN WSZ WPY WLI WKZ WBR). Średnie 20-50 tys. (EKU ESI ERA EP ETM TSK TST TOS LPU WCI WS LC LZ BL BS CIN PGN RK RSA RP RJS RJA RMI RT RST KN SZA SZY SCI ZKO ZST DDZ DSW OB OK FNW). Duże ponad 100 tys. (EL TK WR SC PK DW FZ FG ZS, NO BI LU RZ GD CB CT CW). Przeciętne z nich wszystkich ma ok. 26 tys. (GUS). Abangel666 żyje w takim? Bo z tego co wiem mieszka ona w Radomiu. Czyli jakieś osiem razy większym od owego statystycznie przeciętnego (w sensie liczby ludności).

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 09:41:24, suma postów tego autora: 2165

"katolik" (ab666 21.7.13.49).

tak? katolikiem powiadasz? bo ja akurat miałem swego czasu do czynienia z protestantami tymi u nas czyli ewangelikami na śląsku cieszyńskim i na ogół były to wyjątkowe wręcz sk.rwysyny.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 12:45:30, suma postów tego autora: 2165

średnie 20-50 tys. motyl 2020-07-23 09:41:24

Errata. Średnie oczywiście nie 20-50 lecz 20-100 tys.

https://de.wikipedia.org/wiki/Kleinstadt
https://de.wikipedia.org/wiki/Mittelstadt
https://de.wikipedia.org/wiki/Grossstadt

PS. Skoro tak to wygląda w 80-milionowej RFN czy 60-milionowej Italii to tym bardziej ma (vel może lub pownno mieć) zastosowanie do znacznie mniejszej Polski.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 16:40:46, suma postów tego autora: 2165

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 13:31:23

"przemoc za przemoc
krótko i węzłowato. kobiety stosują przemoc psychiczną. należy im się za to w mordę."

oczywiście to zdanie jest powodem, dlaczego twój komentarz się tu nie pojawił tzn. ściśle określenie "w mordę" - paragrafami z mowy nienawiści cię tu nie będę straszył, bo są od tego inni, a i ty jesteś w tej kwestii medialnie poinformowany, tylko lubisz od czasu do czasu robić provo

tak coś czuję, sorry, muszę się odnieść tu do ciebie niejako osobiście, że ty jednak z kobietami miałeś problem, a przynajmniej z jedną - z jednej strony współczuję - skoro wywołało to u ciebie skutki psychiczne, z drugiej jednak strony powinieneś zadać sobie pytanie, co by ci z tego przyszło, gdybyś tej kobiecie rzeczywiście dał w mordę; ergo - może gniłbyś w więzieniu, a nie tu komentował

odniosę się jeszcze do nienormalnej, moim zdaniem, opinii wielu rodaków, że więźniom powodzi się itp. i wszystko mają pod nos w miejscach, gdzie odbywają wyroki - osobiście zrobiłbym takim rodakom małe reality show polegające na miesięcznym pobycie w więzieniu - widać kwarantanna koronowirusowa trwała zbyt krótko, żeby zniwelować powszechne zbyt dobre mniemanie o więzieniach - skoro niewola z pełną miską ma wciąż takie poważanie, to cóż się dziwić, że pracownicy w Polsce mają taką niechęć do samoorganizacji, w tym związkowej, i chęć do zapier.olu, bo pan biznesmen Janusz każe ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-23 16:47:29, suma postów tego autora: 1703

abangel666 & motyl

Abangel 666

"Margines? brak danych, bo w tym przypadku staty policyjne i z N. Linii są niewiarygodne kompletnie (np. liczbę gwałtów szacuje się na 10x większą niż liczba zgłoszeń)."

Nie sądzę, żeby liczba gwałtów była tak potężna, jak mawiasz. Choć na pewno jest większa niż liczba oficjalna. Stosujesz raczej w tym zdaniu przesadyzm, dobrze sprzedający się w mediach i w tak zwanej opinii potocznej ;-)

"Mieszkam w przeciętnym: regionie Polski, mieście i wśród przeciętnych ludzi; więc wyżej cenię własne postrzeganie; nawet nie ośmielę się zgadywać %-ów... ale ponad 50% jest na pewno."

Dobra, jeśli chodzi o przeciętne województwa, to stawiałbym na wielkopolskie, łódzkie i kujawsko-pomorskie - średnie zarobki, średnia urbanizacja, środek Polski, brak istotnych mniejszości narodowych. Myślę, że reszta województw w różnych aspektach odchyla się bardziej od średniej niż właśnie te województwa. Jeśli chcesz pociągnąć dalej, to przedstawię argumentację ...

motyl 1

"każdy region jest przeciętny"
no właśnie, że nie - wschód Polski i Galicja są dużo bardziej wiejskie i tradycjonalistyczne; ziemie odzyskane mają dużo większy problem z alkoholizmem i przemocą domową, a dużo mniejszy z tolerancją; tereny z dużymi aglomeracjami jak Mazowsze, Pomorze (Gdańskie) i Dln. Śląsk generują największe zarobki przy największych nierównościach materialnych między ludźmi i poszczególnymi częsciami tych województw. Woj. śląskie wyprzedza o całą długość pozostałe województwa, jeśli chodzi o urbanizację. Opolskie i podlaskie cechują się zaś o wiele bardziej złożoną etnografią (choć w wielu przypadkach np. na poziomie języka w domu bywa ona symboliczna niż realna) ...

motyl 2

"Przeciętne miasto? Przeciętny region? Przeciętne w jakim sensie? Powiedzmy składu społecznego? Właściwie należałoby tutaj rzec składu społecznego, wziąć to w cudzysłów, ja osobiście żadnych podziałów społecznych, klasowych jak to wy ujmujecie, nie uznaję, zwłaszcza zaś w Polsce, przy ich braku."

To skrajny subiektywizm. Podziały społeczne (stanowe kiedyś, klasowe obecnie - ale mniej więcej o to samo chodzi) zawsze istniały. Jako historyk nie możesz ich nie uznawać. Żeby historycy mogli za 100 lat opisywać i interpretować dzisiejszą rzeczywistość, to m.in. socjolodzy muszą ją badać (a także opisywać lub interpretować) już dziś. Będzie więcej materiałów źródłowych. Jako "humanista przede wszystkim" (mniej więcej tak kiedyś się określiłeś), to nie masz wyjścia. Brak podziałów społ. w Polsce ? Czekam na rozwinięcie ?

motyl 3

"tak? katolikiem powiadasz? bo ja akurat miałem swego czasu do czynienia z protestantami tymi u nas czyli ewangelikami na śląsku cieszyńskim i na ogół były to wyjątkowe wręcz sk.rwysyny."

No i to samo uprawiasz, tylko z innej strony. Tak jak polskim antyklerykałom zdarza się głupio krytykować katolicyzm, tak tobie w ten sam sposób zdarza się krytykować ewangelików. Bez konkretów, tylko jazda ogólnikami...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-23 17:17:07, suma postów tego autora: 1703

"ty jednak z kobietami miałeś problem" (rysz 2020-07-23 16:47:29).

oj zdziwiłbyś się. ale jednej rzeczywiście dałem kiedyś w ową m...ę (tak dobrze?).

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 17:43:33, suma postów tego autora: 2165

"ziemie odzyskane mają dużo większy problem z alkoholizmem i przemocą domową"

no i np. ze zdawalnością matur. co mnie osobiście wcale nie dziwi.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 17:50:30, suma postów tego autora: 2165

cd.

Tomasz napisał:
> Nie sądzę, żeby liczba gwałtów była tak potężna, (...) Stosujesz raczej w tym zdaniu przesadyzm, dobrze sprzedający się w mediach

1) Możliwe; w końcu tę informacje mam przecież z mediów :)
2) Możliwe; że masz rację; o Radomiu; że mało "przeciętny"... ostatnie wybory 55.5% do 44.5%, a w powiecie 75%-25%. To nie są przeciętne krajowe.

ale mam wierszyk; sprzed pół godziny; o przemocy w domu; więc w temacie artykułu:
_________

"Komentarz do dzisiejszych tv-wiadomości;
o 300 mld. dziury w tegorocznym budżecie,
piszę - nie bez złości;
o zabiciu dziecka niespełna rocznego;
wy patologiczne śmiecie
bez sumienia i rozumu własnego."

Kler już za chrzest chapnął kasę, zarobi też na pogrzebie,
500+ dla patologii, bo parafie są w potrzebie.
Lokalne wybory idą, więc i 500+ za mało,
dla pijaków-rozpłodników; z 1000+ by się przydało.

Czy te dzieci będą żyły? Czy też trafią do mogiły?
Pisiorom jest ważne żeby; kasa szła na chrzty, pogrzeby.
Więc rozdają budżet cały, inwestując w reprodukcje;
by trafione kaczą grypą; głosowało bydło ludzkie,

Do kościoła wprost z obory i głosować na Pisiory.
Patologii tej przyczyna: 500+ na "tanie wina".

(abangel; 2020.07.23)

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-23 18:10:07, suma postów tego autora: 411

"opolskie i podlaskie cechują się zaś o wiele bardziej złożoną etnografią" (tr)

nie ucz ojca dzieci robić. znam to wszystko. i dziesiątki innych podobnych rzeczy. nb. także ze zwykłej autopsji. byłem vel bywałem powiedzmy i w głogówku i w hajnówce. a także w puńsku. w niczym to nie zmienia owej przeciętności tych obszarów. w sensie ich odmienności od pozostałych. polska jest jednolita. pod każdym względem. zresztą nawet obecność w niektórych krajach europy rzeczywiście sporych miejscami autochtonicznych mniejszości narodowych niczego istotnego nie wnosi. poza jakimś tam ewentualnie lokalnym kolorytem. na ogół widocznym coraz mniej. albo na płaszczyźnie jakiejś nazwijmy to tak cepelii. świat jest globalny. i bardzo słusznie.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 18:18:33, suma postów tego autora: 2165

opolskie podlaskie

to że w podlaskim na jakichś tam obszarach żyją białorusini to może stanowić wyróżnik wewnętrzny tychże obszarów względem innych w tym województwie. nie stanowi natomiast niczego istotnego w skali kraju. w opolskim natomiast część ludności jedynie UWAŻA się za niemców. przy tym nierzadko nie potrafiąc sklekocić zdania po niemiecku. i bez argumentów w rodzaju że w prl tam nie uczono tego języka. bo jakby owymi niemcami byli to nie potrzebowaliby się go uczyć w szkole. znaliby go sami z siebie. z domu. z rodziny. z tradycji. nie? to proponowałbym poznać obszary w tej części europy gdzie rzeczywiście żyje mniejszość niemiecka (a nie osoby za taką się podające). na węgrzech tamtejsi niemcy gdzieś np. pod peczem mówią po niemiecku tak jak ja w tej chwili po polsku. jechać i porozmawiać z nimi.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 18:51:32, suma postów tego autora: 2165

tomasz_rysz:

"No i to samo uprawiasz, tylko z innej strony. Tak jak polskim antyklerykałom zdarza się głupio krytykować katolicyzm, tak tobie w ten sam sposób zdarza się krytykować ewangelików. Bez konkretów, tylko jazda ogólnikami".

Bynajmniej. Nie ma tu niczego takiego samego. Ona (Ab666) mówi, że ktoś tam kogoś bije, bo jest katolikiem, jeśli ewentualnie nie mówi tego wprost, to pośrednio, mianowicie, że nie bije (tylko) ów pies, bo on katolikiem nie jest. Innymi słowy swe jakieś tak obserwacje wiąże z katolicyzmem i zeń wywodzi negatywne postawy. Ja natomiast nie mówię o protestantyzmie jako takim, lecz o osobach tego wyznania, kilku czy kilkunastu, z którymi miałem ongiś do czynienia (i złe z nimi doświadczenia).

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 19:12:18, suma postów tego autora: 2165

"są od tego inni" (tr)

tak. to do "was" podobne. bardzo. donosicielstwo. kapusiostwo. zamykanie ust. straszenie paragrafami. ograniczanie dyskusji. itd. itp. i wy się dziwicie poparciu na poziomie błędu statystycznego?

autor: motyl, data nadania: 2020-07-23 19:53:09, suma postów tego autora: 2165

Motyl

Podlaskie i opolskie - właśnie to nieużywane języka niem. przez ślązaków opolskich i ograniczone do starszych ludzi posługiwanie się dialektami białorus. czy ukr. (nie wiem czy wiesz, że to złożona sprawa i że ukraińskie czasopismo kulturalne Na Narwiju i Buhu czy jakoś tak, też tam działa) uznałem za wyraz tego, że ta ich etniczność niepolska jest głównie symboliczna, deklaratywna, może cepeliczna, ale nie językowa, ewentualnie jeszcze dialektyczna (i religijna w przypadku prawosławnych).

Ziemie odzyskane, dużo by tu mówić. Ale to był taki krąg, głównie specyfika wsi. Pracownik PGR jak przedwojenny lub pańszczyźniany parobek. Status niższy nawet niż drobnego rolnika. Stąd alkoholizm wyższy, a wyniki maturalne niższe. Dlatego nie dziw, że galicyjska i kongresowiacka musi po prostu wychodzić lepiej. To samo widoczne we frekwencji wyborczej...

Były zabór pruski zaś też słabiej edukacyjnie niż średnia ogólnopolska. Trochę lepiej niż Pomorze zach. czy Mazury, ale gorzej niż Dln Śląsk. Przyczyny. PGR-ów również sporo. Na pewno więc środowisko robotników rolnych jako bardziej współczesnych parobków również zawężało ambicje w porównaniu z rodzinami rolników rozwijającymi swe gospodarstwa. A dlaczego Poznań i Wielkopolska gorzej niż Wrocław i Dln. Śląsk? Wrocław ustępuje na mapie kultury tylko Krakowowi i Warszawie. Poznań jest w tyle tutaj chyba z punktu widzenia merkantylnej mentalności tego miasta i regionu, odrzucającego ambicje intelektualne jeśli więcej można zarobić po zawodówce (grn Śląsk też po troszkę tak ma, ale przyczyny tam historyczno-ekonomiczne takiego podejścia są bardziej obiektywne).

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-24 00:31:08, suma postów tego autora: 1703

@tomasz_rysz

1. nie kolego, to nie jest ani żadna (tzw.) mowa nienawiści, ani nawoływanie na jej tle do przemocy. podyktowanej względem na rasę, narodowość, wyznanie, płeć, orientację seksualną itp. czymś takim byłoby, gdybym rzekł "bijcie kobiety, mężczyzn, czechów, żydów, luteran, kalwinistów, heteroseksualistów, homoseksualistów" (czy jakichkolwiek tam innych) dlatego, że są kobietami, mężczyznami, czechami, żydami, luteranami, kalwinistami, heteroseksualistami, homoseksualistami (itd.). niczego takiego nie mówię. ani nawet nie przeszłoby mi przez myśl. osobiście nie jestem za biciem kogokolwiek, bo i niby dlaczego miałbym być? akurat ja to z łbem nic nie mam. istotą mej wypowiedzi nie są żadne kobiety (mężczyźni, czesi, żydzi, luteranie, kalwiniści, heteroseksualiści, homoseksualiści). jest nią przemoc. to znaczy stosowanie owej przemocy przez kobiety (mężczyzn, czechów, żydów, luteran, kalwinistów, heteroseksualistów, homoseksualistów). i reakcja na nią. czyli owe przemoc za przemoc. i jedynie tutaj może występować jakaś kolizja z prawem. jak bowiem wiadomo monopol na przemoc na państwo.

2. nie mam żadnych problemów z kobietami, bo, i znów, dlaczego miałbym je mieć? na szczęście w ogóle nie mam problemów i w całym swym życiu w zasadzie nigdy ich nie miałem. gdyby jednak miał, to po prostu bym je rozwiązywał. a nie biadolił czy użalał się (co zdaje się jest immanentną cechą mentalności lewicowej). zresztą nie mogę mieć z nimi problemów także i stąd, że zasadniczo nie mam z nimi nic do czynienia (na płaszczyźnie stosunków tzw. męsko-damskich vel damsko-męskich). mnie kobiety nie interesują (ale nie, nie żem niby homo, jak być może wydedukowaliby sobie z tego niektórzy, dokładnie i wręcz odwrotnie). ja lubię dziewczyny (czyli tak gdzieś do 20). je zaś lubię nie tyle i nie tylko za ich przymioty nazwijmy to fizyczne, bo to rzecz oczywista, lecz także, a właściwie chyba przede wszystkich, za ich świeżość duchową, ich jak jedwab nieskażoność. nb. one też mnie chyba lubią.

alles klar? schon gut?

autor: motyl, data nadania: 2020-07-24 09:06:10, suma postów tego autora: 2165

motyl

"są od tego inni" (tr)
tak. to do "was" podobne. bardzo. donosicielstwo. kapusiostwo. zamykanie ust. straszenie paragrafami. ograniczanie dyskusji. itd. itp. i wy się dziwicie poparciu na poziomie błędu statystycznego?

Może środowisko "Nigdy więcej" się w takim czymś wyscpecjalizowało, ale TU nikt na Ciebie nie donosi.
Ja cię uczulam tylko na pewne kwestie. Wiele portali prowadzi ograniczenia w dyskusji, jeśli pojawia się jakaś pochwała pobicia lub zabicia kogoś. Onet w ogóle zrezygnował z prezentacji komentarzy po zabójstwie Adamowicza
Taka jest funkcja moderatora
A komentarzy, nie tylko pod tym artykułem, najwięcej od wielu lat, choć komentujących niewielu, ale jak sam zauważyłeś facebook zabił wewnątrzportalowe dyskusje

Poziom zaś komentarzy wyższy niż na takich portalach jak Wirtualna Polska, wPolityce, Interia, Forsal

O to trzeba dbać, więc niekiedy skrajne emocje trzeba ucinać

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-24 14:01:18, suma postów tego autora: 1703

motyl 2

miałem napisać "hejt", ale nie lubię tego słowa, w polskim wygląda jak parodia angielskiego hate - a "nienawiść" nienajlepiej wpasowywało się w kontekst - dlatego wyszła "mowa nienawiści"

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-24 14:03:01, suma postów tego autora: 1703

o religii i przemocy domowej


Kościół przez wieki kształtował polskie społeczeństwo i nadal to robi; choć już; na szczęście; jako nie jedyny. Ale monopol chciałby utrzymać.
Stąd mamy społeczeństwo takie jak mamy; przykłady:

mądrości ludowe
- jak się żony nie bije, to jej wątroba gnije
- kto syna miłuje rózgi nie żałuje

to podparcie "mądrości" z Biblii:
- Kto miłuje swego syna, często używa na niego rózgi (Syr 30,1-2"

papieże Jan23 i JP2 wydali instrukcję nakazującą pod (karę ekskomuniki)ukrywanie przestępstw seksualnych księży (np. pedofilskich - dotyczy też księży! jakby kto nie zauważył)
albowiem:
kościół też zaleca (KKK art. 2223) utrzymywanie patologicznych nawet związków w imię miłości chrześcijańskiej i przebaczenia - bo "co bóg złączył itd..."

mogę napisać o tym cn. mała broszurę... ale po co?
"nie powiem gdzie która ze stron świata leży,
mądremu to na nic - _głupi_ _nie_ _uwierzy_" (Jacek Kaczmarski)

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-24 19:05:15, suma postów tego autora: 411

"poznań wrocław" (tomasz_rysz 2020-07-24 00:31:08)

btw. jestem warszawocentryczny. to znaczy stolicocentryczny. rzecz jasna także w odniesieniu do innych niż polska państw. jako też w odniesieniu do innych niż państwo jednostek (zwykle niższych). województw. powiatów. gmin. o poznaniu, bydgoszczy, wrocławiu, szczecinie, kielcach, łodzi, lublinie, opolu, katowicach, krakowie, rzeszowie zasadniczo możemy porozmawiać w kontekście województw są one ich stolicami.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-24 19:39:11, suma postów tego autora: 2165

Prawda jest taka, że kobiety bywają równie brutalne co mężczyźni

Tyle tylko, że są słabsze fizycznie w razie nieporozumienia (narastającego często latami), to ona częściej ponosi fizyczne konsekwencje.

To nie znaczy, broń Boże, że należy wystąpić z konwncji.

autor: tarak, data nadania: 2020-07-24 20:22:38, suma postów tego autora: 3226

rety....

i co poczną ci którzy znowu nie będą wiedzieli do
której z 53 płci siebie zaliczyć... o zgrozo..co ten PIS wyprawia. A tak poważnie ,to kobiety słabsze fizycznie ale psychicznie potrafią większość z tych siłaczy zamienić w króliczki nie potrzebując do tego "konwencji" ,a reszcie wystarczy demokratyczne Państwo i sprawiedliwe Sądy..

autor: bambosz0, data nadania: 2020-07-25 21:17:03, suma postów tego autora: 1835

bambosz0 2020-07-25 21:17:03:

1" której z 53 płci siebie zaliczyć".

10/10.

2. "kobiety słabsze fizycznie ale psychicznie potrafią większość z tych siłaczy zamienić w króliczki".

c.peuszy pizd.usiów - tak.

autor: motyl, data nadania: 2020-07-26 08:53:29, suma postów tego autora: 2165

wg tej "konwencji" to tych plci

jest nawet 56... a ja wiem tylko o trzech ..żeńska, męska i chyba "nijaka" bo często myląca jak sie patrzy.. ja póki co to staram sie być w tej żeńskiej ale ci od konwencji to pewnie mają inne kryteria zaliczeń a nie ino dwie +1... Ale co ja tam wiem...
leciwa jestem to mogę już nie wiedzieć tego co nowe totalne wykształciuchy.

autor: bambosz0, data nadania: 2020-07-26 18:08:25, suma postów tego autora: 1835

@ bambosz

Nie wg konwencji, lecz wg kurator Barbary Nowak. Nie do wiary. Jak można tak zpisieć!

autor: V.C., data nadania: 2020-07-27 07:51:56, suma postów tego autora: 1123

@ bambosz

Jesteś już daleko na prawo od Bosaka. Za tobą i B. Nowak już tylko czarna ściana. https://www.donald.pl/artykuly/9VGvEZR5/kurator-barbara-nowak-konwencja-stambulska-wprowadza-co-najmniej-56-plci-bosak-nie-wprowadza?fbclid=IwAR22UnafIZxfVCaP3A3COn9iShK3lUVot0nB8sXldqIy45ok0SaWYKbJMRE

autor: V.C., data nadania: 2020-07-27 08:20:21, suma postów tego autora: 1123

sprawa jest od wieków oczywista...

nie ma płci 100%męskiej albo 100%żeńskiej... jak we Wszechświecie; nie ma ciała idealnie czarnego albo białego.
Do bieli i czerni, by było ciekawiej, jeszcze się inne kolory wtrącają; ja nie widzę problemu... problemy mają fanatycy religijni.

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-28 01:21:34, suma postów tego autora: 411

PIS nie wymyslił normalności

normalność dotychczas była w nas , czyli w większości normalnie żyjacych w naszej kulturze i obyczajowości z pewnymi różnicami wykształcenia, wychowania wynikającego z tradycji rodzinnych..ale "nowo ukierunkowani" muszą wszystko zmienić by sobie udowodnić że mogą być wielcy bo bez tego ich życie nie będzie nic warte. Jak zwykle im mniejsza wartość idei tym większa agresja.# lepsze jest wrogiem dobrego.
Każdą obsesję można leczyć podobno z dobrym skutkiem ale antypisizm trudno bo jest to formacja konkurencyjna i silna do bólu...

autor: bambosz0, data nadania: 2020-07-27 08:23:30, suma postów tego autora: 1835

abangel666,

Tak jak nie ma 100% niewierzących i wierzących w pobyt człowieka na księżycu, a także w 100% człowieczeństwo lewicowych przywódców i 100% wiedzy na nieistnienie siły wyższej określanej od wieków przez różnorakie religie
, wierzenia i ich opracowania "na piśmie"co nie wyklucza ani nie potwierdza tego istnienia.Walka z religią jest tak skuteczna jak walka z pogodą...Skuteczność wojującej ze wszystkim co nie jest 'lewicą" Lewicy ma niestety bardzo mizerne rezultaty. Agresja prowadzi tylko do utwardzania postaw. Nikogo agresją nie przekonacie szczególnie gdy robicie to nachalnie wyśmiewając marzenia człowieka o sprawiedliwości choćby po śmierci gdy innej za życia nie doświadczają. Dajcie im rękojmię tej sprawiedliwości teraz a religie przejdą do legendy.

autor: bambosz0, data nadania: 2020-07-28 09:18:38, suma postów tego autora: 1835

kilka uwag, również z Berlinem w tle

najpierw kilka uwag do piszących:

Bambosz : "wg tej "konwencji" to tych plci jest nawet 56"
- proszę się zastanowić - jeśli taka konkluzja byłaby co do tej konwencji, to na jej miejsce podpisania nie wybranoby Stambułu / nie przeszło by to w muzułmańskiej Turcji nawet bez Erdogana, no chyba że tylko na warunkach klęczących, że podpiszą, ale Turcja natychmiastowo wchodzi do UE - czy coś w tym stylu

V.C. "Nie wg konwencji, lecz wg kurator Barbary Nowak. Nie do wiary. Jak można tak zpisieć!"

Do wiary, hej do wiary. Spisieć nie jest tak trudno, jeśli jest 13-emerytura, kilka godzin słuchania przekazu informacyjnego tvp oraz otoczenie, które być może w przypadku Pani Bambosz może być bardzo na tak.

Ale tak, ewolucja Bambosz jest dziwna i tajemnicza, i myślę, że ma coś wspólnego z "13", choć trudna do zrozumienia, bo brakuje tu jakiejś wewn. logiki poparcia dla pis, która z kolei jest widoczna u ad-rem63 czy motyla. Bo jednak można się z nimi nie zgadzać, ale da się ich rozumieć.

W przypadku pani "bambosz" przemiana jest zaś nagła i "płaska"

Dobra, a na koniec o "tęczowych flagach", widniejących na wielu budynkach publicznych w Berlinie. U nos chopy i baby myślą, że to tylko homo, trans i podobnie. W Berlinie ta flaga to raczej flaga idei "jedności w różnorodności". Osobiście napotkana przeze mnie nie tylko na budynkach Uniw. Humboldta, ale i na miejskich instytucjach zajmujących się migracją, oraz na jednym kościołów. W Berlinie więc to również flaga idei pt. "mamy różne wiary, ale tego samego boga" czyli ekumenizmu ... (pewnie dałoby się i tu podciągnąć samego Ducha Św. - więcej np. tu: http://michael.odnowa.org/siedem-darow-ducha-swietego/)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-28 20:52:02, suma postów tego autora: 1703

V.C.

"Jesteś już daleko na prawo od Bosaka. Za tobą i B. Nowak już tylko czarna ściana.https://www.donald.pl/artykuly/9VGvEZR5/kurator-barbara-nowak-konwencja-stambulska-wprowadza-co-najmniej-56-plci-bosak-nie-wprowadza?fbclid=IwAR22UnafIZxfVCaP3A3COn9iShK3lUVot0nB8sXldqIy45ok0SaWYKbJMRE "

Było wiele momentów w mionionej kampanii wyborczej, kiedy Bosak wypadał najbardziej merytorycznie z całej jedenastki kandydatów. Potrafił schować emocje i emocjonalną wypowiedź zamienić w typ racjonalnego logicznie zdania. Myślę, ze to nie tylko kwestia dobrych doradców PR, ale też tego, że Bosak się wiele nauczył (może i dlatego, że ciągle naśmiewano się z niego, iż tyle studiów zaczął, ale żadnych nie skończył)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-07-28 20:59:00, suma postów tego autora: 1703

Tomaszu i Aban.......

Radykalizm jest dobry od 16 do 20 lat bo potem przychodzi doświadczenie i rozum.
Tak na marginesie to PISizm jest równie fajny jak inne ideologie. Zależy tylko co z tym zrobimy my sami. Nie ma "czystej" nie skażonej inną ideą formacji ,więc te insynuacje i przypuszczenia ( na mój temat)bedą tylko czczymi domysłami niezbyt zresztą mądrymi bo "obrycie się z Marksa i filozofów' ma jedną wadę nie jest receptą na zarządzanie nie tylko Państwa ale nawet małą grupą, bo życie jest zawsze mało przewidywalne i lubi zaskakiwać.

autor: bambosz0, data nadania: 2020-08-05 07:44:46, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz