Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lewica protestuje przeciwko represjom wobec uczniów i studentów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dobrze, że protestują, tylko gdzie banery ?

Kiedy nie masz baneru, to jakby ciebie nie było. Dochodzi do postrzegania tego jako konfliktu PO/KO - PiS (z odłamkami Konfederacji), w efekcie czego na konflikcie zyskuje KO/PO. Członkom parlamentarnej i nie tylko lewicy polecam wyciągnąć banery z szafy, bo przez dwa dni je widziałem, a potem chyba się już wielu nie chce

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-10 11:21:58, suma postów tego autora: 1414

czy ktoś przypomni?

- jak się nazywała działalność władzy polegająca na kontrolowaniu, zbieraniu informacji i represjonowaniu pracowników szkół i uczniów za poglądy niezgodne z linią przewodnią? o ile pomnę było to słowo (słowa?)popularne w okresie stalinowskim.

autor: abangel666, data nadania: 2020-11-17 10:20:46, suma postów tego autora: 360

najlepszym komentarzem

jest ta mnogość komentarzy....

autor: bambosz0, data nadania: 2020-11-21 13:45:24, suma postów tego autora: 1824

.

nie śledzę tych spraw, mam po prostu swoje, to i nie wiem, ale podobnież ten rynsztok ponownie zanieczyszcza ulice, jak dwa czy trzy niedziele temu, no, teraz to raczej próbuje, prawda eta ili niet?

autor: motyl, data nadania: 2020-11-21 19:36:12, suma postów tego autora: 1998

"gdzie banery?" (tr)

jakie? to znaczy jakiej treści? "s-pie.dalaj" czy "wy-pie.dalaj"? choć, hm, z drugiej strony, przy pomocy tych prefiksów można rzeczywiście modyfikować przekaz. pamiętam pocz. lat 90. jestem w warsztacie samochodowym z polonezem. mechanik: "tu można (coś tam) przy-pie.dolić, tam do-pie.dolić, gdzieś znowu indziej coś może się u-pie.dolić". radził sobie. porozumiewał się.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-22 17:26:44, suma postów tego autora: 1998

Dodaj komentarz