Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Religijne NATO

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

błąd autora

O wiele większym zagrożeniem jest bezcelowe wydawanie 2% polskiego PKB na zbrojenie się, na którym korzystają firmy zagraniczne oraz kult militaryzmu i łatwego dostępu do broni palnej głoszony przez Konfederację i część PiS, który może dać łatwą przewagę prawakom w potencjalnej wojnie domowej, niż ... NATO.

Jeśli NATO zacznie obalać prawicowe reżimy, to jestem za, ba mogę być wyjątkowym orędownikiem tej instytucji

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-19 18:25:44, suma postów tego autora: 1414

Pisze pan Rysz: O wiele większym zagrożeniem jest bezcelowe wydawanie 2% polskiego PKB na zbrojenie

No nie, panie Rysz, zbrojenie się dziś takich państw satelickich jak Polska, jest rzeczywiście czystym idiotyzmem i stratą pieniędzy ( biorąc pod uwagę potęgę militarną potencjalnego przeciwnika) ale walka o państwo świeckie, całkowicie niezależne od jakiejkolwiek religii, jest znacznie ważniejsze, bo to walka z totalitaryzmem religijnym, który jedynie ideologią różni się od totalitaryzmu marksistowskiego.
Cel pozostaje zawsze ten sam - zniewolenie człowieka.

Kościołowi Katolickiemu udawało się to przez 1500 lat ( od Teodozjusza I) i polubił sam siebie w tej roli, ale obecnie większość owieczek dość ma tego strzyżenia i określiła swój stosunek do niego jednym, ale jakże celnym, słowem: spier...aj.

autor: tarak, data nadania: 2020-11-19 21:58:39, suma postów tego autora: 2898

"celnym, słowem: spier...aj" (tarak)

owszem, celnym i trafnym, dla marginesu społecznego, strategicznego sojusznika lewicy, nie, nie strategicznego i nie sojusznika, jak zawsze mi się wydawało, to jest po prostu lewicowy target, zresztą czy kiedyś było inaczej? pal już nawet licho symbolicznie ujmując 1944, bo tu rzecz jest więcej niźli oczywista, i nie wiem, czy ktokolwiek co tego tego może mieć wątpliwości jakiekolwiek, ale powiedzmy coś wcześniej, jakieś przedwojnie czy inna rewolucja 1905.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-20 17:50:50, suma postów tego autora: 1998

@ motyl

Biedne ucho wrażliwego yntelektualysty motyla, cierpiącego z powodu zwykłego, codziennego języka przeciętnego Polaka.

Jesteś zupełnie odklejony od rzeczywistości. Jeśli "margines" w ogóle głosuje to głównie na PiS, a nie na żadną lewicę. A jakież to elyty yntelektualne popierają PiS, oprócz partyjnych?

autor: V.C., data nadania: 2020-11-20 18:37:10, suma postów tego autora: 1016

Dodaj komentarz