Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Anna Gutowska: George Eliot był kobietą

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

"Ciekawe, dlaczego nikt nie spiera się o to, czy Dickens lub Joseph Conrad byli przystojni?"

To jest dokładnie tak samo ciekawe jak brak rozważań i sporów odnośnie tego, dlaczego po niedzieli jest poniedziałek.

autor: motyl, data nadania: 2019-11-24 12:28:00, suma postów tego autora: 2165

"kobiecego piękna"

czegoś takiego nie ma. jest piękno dziewczęce. a i to też daleko i daleko nie w każdym przypadku. dziewczęce czyli tak gdzieś góra do 25. no z tego co wiem taka granica jest zwykle przyjmowana bo jeśli chodzi o mnie to widzę ją tutaj trochę niżej tak może 21-22.

---
Das niedrig gewachsene, schmalschultrige, breithüftige und kurzbeinige Geschlecht das schöne nennen konnte nur der vom Geschlechtstrieb umnebelte männliche Intellekt (Arthur Schopenhauer, w: Otto Weininger, Geschlecht und Charakter).

W luźnym tłumaczeniu. Owo stworzenie (tj. kobietę) niskorosłe i krótkonożne, o ramionach wąskich a za to o biodrach szerokich, nazwać pięknym mógł tylko męski intelekt (chwilowo) zamglony przez popęd.

btw. jeszcze może jedno z powyższego.

Der tiefstehende Mann steht aber noch unendlich hoch über dem höchststehenden Weibe.

czyli. nawet najniżej stojący mężczyzna stoi i tak nieskończenie wyżej od najwyżej stojącej kobiety.
---

autor: motyl, data nadania: 2019-11-29 14:17:24, suma postów tego autora: 2165

btw.

sorry za offtop. choć może nie tak też do końca. otóż szperając za chile trafiłem właśnie na coś co mnie powaliło (women in santiago march against harassment and abuse). nie wczytywałem się, ale chodzi tam o jakąś femimanifestację. biorące w niej udział kobiety są uzbrojone, w jakieś jakby maczety czy coś, generalnie sprawiają wrażenie jakby jakichś feministycznych grup paramilitarnych, trochę przywodzi mi to też na myśl niemieckie sturmabteilungen z okresu sięgania nsdap po władzę. teraz pytanie. co byście z nimi zrobili? bo mnie nasuwają się tutaj dwa rozwiązania (aut-aut). zatem. albo wgnieść toto czołgami w ziemię, utopić w morzu krwi, dosłownie zrobić z tego krwawą jatkę. albo wyłapać (jak hycle chapią wściekłe psy) i pozamykać w wariatkowie.

https://img.theculturetrip.com/1024x574/smart/wp-content/uploads/2018/05/migrar_toma2.jpg

https://theculturetrip.com/south-america/chile/articles/why-the-feminist-movement-is-amplifying-in-chile/

autor: motyl, data nadania: 2019-12-07 19:50:24, suma postów tego autora: 2165

Dodaj komentarz