Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Waldemar Witkowski jedenastym kandydatem na prezydenta

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wydaje się, że to ciekawa kandydatura

Pytanie czy Witkowski wykorzysta pozostałe 2 tygodnie do ataku, zaistnienia w świadomości wyborców i walki o głosy, czy też zadowoli się formalnym faktem kandydowania i możliwością dopisania w cv "nandydat w wyborach prezydenckich 2020".

autor: west, data nadania: 2020-06-13 14:02:35, suma postów tego autora: 6709

"dopisania do CV"

on jest born 1953 więc żadnego CV nigdzie jak sądzę składać nie musi (w ogóle lub już).

autor: motyl, data nadania: 2020-06-13 16:32:32, suma postów tego autora: 2165

CV to życiorys, co tu ma do rzeczy czy musi składać lub nie

W każdym razie życiorys Witkowskiego w wikipedii zawiera sporo rzeczy które mu w życiu nie wyszły :-)

autor: west, data nadania: 2020-06-14 21:03:33, suma postów tego autora: 6709

Mnie dziwi, że Witkowskiemu nie rośnie nawet tu ...

Ale to pewnie efekt tego, że na portalu raczej przewijają się te same osoby czytające portal, które kogoś (w większości pewnie Biedronia) poparły już w sondzie i nie mają teraz opcji wyboru kandydata, nawet jeśli zmieniły swoją decyzje powiedzmy na Trzaskowskiego czy Witkowskiego. Plus oczywiście jacyś młodzi korwinowcy, których podnieca walka z "lewactwem" - uaktywnią się pewnie za 5 piąta, by narobić głosów Bosakowi - wszak informatycy i hakerka to od lat spory elektorat tamtego środowiska.
To jednak i tak dziwne, że ludzie z Unii Pracy tu nie wchodzą, jest ich chyba na tyle, żeby dobić do 5% poparcia w sondzie ?
Na koniec mam pytanie do tych, co wiedzą, co w trawie piszczy, czy Unia Pracy ma dzisiaj choćby tysiąc członków ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-06-15 09:59:47, suma postów tego autora: 1706

@west 2020-06-14 21:03:33

1. "cv to życiorys". tak, to oczywiste, życiorys, bieg vel obieg życia, lebenslauf, niemniej jednak między życiorysem jako takim a cv jako dokumentem (czy raczej quasi dokumentem, bo z tego co wiem żadnego zakotwiczenia prawnego toto nie ma) w praktyce zachodzi pewien odcień znaczeniowy, tak mi się przynajmniej wydaje. 2. "życiorys witkowskiego w wikipedii zawiera sporo rzeczy które mu w życiu nie wyszły". możliwie, nie wiem, nie wczytywałem się, raz, co mnie to może obchodzić, a dwa, nie czuję się też uprawniony do oceniania czyjegoś życia. ot, właśnie sam widzisz tutaj różnicę między tak rozumianym życiorysem, czyli np. notką encyklopedyczną, a tym całym (dla mnie głupawym) cv.

autor: motyl, data nadania: 2020-06-16 07:26:49, suma postów tego autora: 2165

...

Nie ma co się oszukiwać, te wybory będą za lub przeciw opcji obecnie rządzącej, kandydaci drugiego, a tym bardziej dalszych szeregów nie mają większego znaczenia. Choć w I turze mogą służyć pewnemu zaznaczeniu swoich poglądów, sympatii itp. Poza tym oprócz deklarowanego przez kandydata/-tkę przed wyborami programu - istotna wydaje się także konsekwencja w jego realizacji (pamiętamy rządy SLD-UP, pan Witkowski był wtedy wicewojewodą, nie słychać było, aby miał jakieś "ale" co do tamtych rządów - w tamtym bądź późniejszym okresie) oraz pewien minimalny chociażby etos społeczny. Wyborcy także na to patrzą i mimo całego balastu wad - na tym zyskiwało do tej pory PiS. Choć ostatnio, w związku z różnymi decyzjami zapadającymi "u szczytów" (tarcze antykryzysowe, afery), wydaje się, że przestało/przystopowało... Nie bez znaczenia jest także charyzma. Czy pan Witkowski albo pan Biedroń wydają się z tego punktu widzenia - abstrahując nawet od małych "na starcie" szans, przy panującym duopolu - dobrymi kandydatami? To już rozstrzygnie się przy urnach.

autor: wloczykijas, data nadania: 2020-06-16 12:29:42, suma postów tego autora: 886

...

Oczywiście - nobody's perfect, jednak kandydat na prezydenta - jak się wydaje - powinien przynajmniej stwarzać wrażenie kogoś w rodzaju "męża opatrznościowego".

autor: wloczykijas, data nadania: 2020-06-16 12:30:33, suma postów tego autora: 886

Dodaj komentarz