Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pandemia koronawirusa (stan na 15.04.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Kalendarium 15 kwietnia

15 kwietnia 1999. "Powstał Sojusz Lewicy Demokratycznej". No, niezupełnie, nie jest to do końca prawidłowe, SLD bowiem wtedy nie powstało, lecz uległo przekształceniu z koalicji partii, skupionej wokół SdRP, koalicji również parlamentarnej, w jakiej to formie działałi we wcześniejszych latach, w jednolitą partię polityczną. Notka powinna to jakoś ujmować. Ewentualnie powinno być sprecyzowane powstanie owego SLD jako owej (jednolitej) partii politycznej. Teraz tak. Nie mówię tego dla czepiania się. Czy coś w tym stylu. Nie należy więc tego brać za złe (czyli też i bardzo po polsku, po pieniacku). Odwrotnie. Mówię to w dobrej wierze. Takie uwagi, ewentualne ich zastosowanie w przyszłości, imho ulepszy ten wasz lewicowy portal. Jeszcze może, jeśli oczywiście można, drobna refleksja. Osobiście mam pewną sympatię dla SLD z lat 90. W sumie może nie powinien. Żadnych realnych ku temu powódów bowiem nie mam. Ale tak jakos subiektywne. Owszem Olo podał mi kiedyś łapę na spotkaniu wyborczym. A potem z ramienia gazety w której robiłem oraz własnej w jej ramach inicjatywy wysłałem mu jako przewodniczącemu SdRP egzemplarz naszego powstałego wtedy pisma nb. takze z życzeniami powodzenia w wyborach na prezydenta. No ale to nie te powody tej mej historycznej sympatii do SLD. OK. Schluss damit.

autor: motyl, data nadania: 2021-04-15 17:10:49, suma postów tego autora: 2165

motyl

>Jeszcze może, jeśli oczywiście można, drobna refleksja.<
Pewnie można skoro nie upominają, że nie na temat, ale to zrozumiałe na portalu gdzie nie można założyć własnego wątku, a ciekawe tematy z życia społ polit. do dyskusji nie pojawiają się na stronie, albo z opóźnieniem.

>Osobiście mam pewną sympatię dla SLD z lat 90. W sumie może nie powinien. (itd.)
Dlaczego nie, taki rys osobisty zawsze mile widziany. Zbliża uczestników do wiedzy who is who.

>No ale to nie te powody tej mej historycznej sympatii do SLD.<
Alles klar motylu, twoje wahania obrazują syndrom nazywany w mowie potocznej *jajakobyły* :).
Z SLD mam to samo.

autor: Adrem63, data nadania: 2021-04-26 10:42:54, suma postów tego autora: 2307

Dodaj komentarz