Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Konwencja programowa Lewicy "Recepta dla Polski"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Recepta

Z przyjemnością postrzegam odmienione oblicze lewicy w mediach i nawet w tym tekście. Może widok młodych kobiet lewicy daje takie wrażenie, albo faktycznie czuje się zmianę wizerunku i kursu formacji, której kibicuję.

*Recepta dla Polski* tutaj opisana (chyba tylko wycinkowo) daje takie wrażenie. Zresztą ogranicza się tylko do pięciu bloków programowych, ale główne postulaty w tych blokach są niezłe.
Można odnieść wrażenie, że lewica może wnieść wiele ciekawych inicjatyw do działań w kierunku ulepszania państwa, a tym samym bytu obywateli.

Ta recepta wygląda na zestaw suplementów do programu Nowy Ład przedstawionego przez PIS. Ten chce nakładów na zdrowie 7% PKB w *Recepcie* przyjęto nawet do 7,2% i to również jest realne.

*Politycy Lewicy chcą także, aby produkcja szczepionek odbywała się w Polsce.* To jakby wyjęte z moich wcześniejszych myśli.

*Lewica chce utworzyć dzienne domy opieki dla osób starszych.* Bardzo dobrze, można to rozszerzyć do opieki nad osobami z demencją. To od dawna funkcjonuje w Niemczech.

W sferze edukacji Lewica zgłasza ciekawe postulaty które wszystkie warte są poparcia, jeśli szkolny psycholog i program Młodzi Europejczycy nie będą służyć jakiejś indoktrynacji służącej stworzenu Nowego Człowieka.

Postulaty w kwestii pracy i wynagrodzeń wpisują się także w listę suplementów diety odżywczej PIS, bowiem podwyższenie progu opodatkowania do 30 tys rocznie stanowi sporą ulgę dla ludzi o niskich dochodach.
Podobnie w kwestii klimatu nie ma znaczących różnic.

*Lewica chce obniżenia stawki opłat za śmieci o 1/4*
To wygląda na pobożne życzenie. Tutaj potrzebny jest krajowy ramowy program wywozu i utylizacji śmieci z możliwością adatacji do warunków poszczególnych samorządów.

autor: Adrem63, data nadania: 2021-05-31 11:23:39, suma postów tego autora: 2298

"W Sieciechowie koło Radomia" kalendarium 6 czerwca

Sieciechów nie jest koło Radomia. Z Radomia jest tam jakieś 60 km. Czyli dalej i to relatywnie dużo dalej niż dla przykładu do leżącego już w (obecnym) woj. świętokrzyskim Skarżyska-Kamiennej (35 km). A tym samym również niewiele bliżej niż z Radomia do Kielc (67 km). "Koło Radomia" to można powiedzieć o np. Jedlińsku (10 km; bo już np. o Szydłowcu raczej nie bądź nie). Sieciechów jest miejscowością dość znaną. W sumie nie ma więc powodu podawać jej lokalizacji w odniesieniu do innych. Można napisać "w Sieciechów w Królestwie Polskim". Albo "w guberni radomskiej Królestwa Polskiego". Z większych miejscowości w sąsiedztwie są Kozienice (15 km) i Dęblin (11 km).

autor: motyl, data nadania: 2021-06-06 09:22:14, suma postów tego autora: 2154

Dodaj komentarz