Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gaza: Izraelskie wojsko strzela do bezbronnych cywilów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ten wypadek z zamordowanymi zakładnikami żydowskim przez wojsko izraelskie, jasno ukazuje cele ...

...jakie stawiają sobie władze państwowe Izraela, bo skoro strzelali do własnych bezbronnych obywateli, to równie cynicznie traktują Palestyńczyków i na nic tu zapewnienia o zwalczaniu Hamasu -- to jest zaplanowane ludobójstwo pod pretekstem wojny z uzbrojonym przeciwnikiem.
A dlaczego to robią?-- bo mogą.

autor: tarak, data nadania: 2023-12-18 15:26:55, suma postów tego autora: 3265

...

Tymczasem w polskich głównonurtowych mediach jesteśmy szczegółowo informowani o sytuacji na Ukrainie, a o tej w Palestynie - raczej zdawkowo i na drugim planie. Wygląda to na planową eksterminację/wypędzenie ludności palestyńskiej na południe i w stronę pustyni, na zasadzie - wynoście się albo was zabijemy. Tyle że pustynia nie daje perspektyw na normalne życie, a może nawet przeżycie... Można ją przebyć, stronę np. Egiptu lub innych krajów ościennych, ale czy wszystkim się to uda? Społeczność międzynarodowa, zwłaszcza ta euroatlantycka, wciąż dość nieśmiało odnosi się do zbrodniczych i ludobójczych poczynań nacjonalistycznego rządu Netanjahu.

"(...) żołnierze izraelskiej armii omyłkowo zabili trzech obywateli Izraela porwanych do Strefy Gazy po ataku Hamasu z 7 października." - A to Palestyńczycy ze Strefy Gazy nie są obywatelami Izraela...? Bo to, że są mieszkańcami, a teraz właściwe tułaczami, drugiej albo trzeciej kategorii - to niewątpliwe.

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-12-18 17:23:28, suma postów tego autora: 930

Papież Franciszek nazywa działania armii Izraela terroryzmem

Tam giną - z rąk izraelskiej armii - nie tylko żydowscy zakładnicy Hamasu (wojna pożera własne dzieci), nie tylko muzułmańscy w większości Palestyńczycy, ale również nieliczni chrześcijanie zamieszkujący Strefę Gazy. Skomentował to papież Franciszek:

"(...) powiedział w niedzielę wiernym, że w Strefie Gazy "bezbronni cywile są celem bombardowań i ostrzału". — Zdarzyło się to nawet na terenie parafii Świętej Rodziny, gdzie nie ma terrorystów, ale rodziny — mówił podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. (...)

W ten sposób Franciszek odniósł się do sobotnich informacji o tym, że izraelscy żołnierze wkroczyli na teren jedynej katolickiej parafii w Strefie Gazy i strzelali do osób wychodzących z kościoła. W parafii tej schroniły się po wybuchu wojny Izraela z Hamasem chrześcijańskie rodziny.

ć
Zwracając się do 22 tys. wiernych, przybyłych w południe na plac Świętego Piotra, papież powiedział: "Dalej otrzymuję z Gazy bardzo smutne i bolesne informacje. Bezbronni cywile są celem bombardowań i ostrzału, a to zdarzyło się nawet na terenie parafii Świętej Rodziny, gdzie nie ma terrorystów, ale rodziny, dzieci, osoby chore i z niepełnosprawnościami, zakonnice".

Tragiczna pomyłka izraelskiej armii. Nowe informacje o zabitych zakładnikach
W ten sposób Franciszek odniósł się do sobotnich informacji o tym, że izraelscy żołnierze wkroczyli na teren jedynej katolickiej parafii w Strefie Gazy i strzelali do osób wychodzących z kościoła. W parafii tej schroniły się po wybuchu wojny Izraela z Hamasem chrześcijańskie rodziny.

W ataku zginęły dwie kobiety, matka i córka, zastrzelone przez snajpera. Rannych zostało siedem osób. Strona izraelska uzasadniła atak rzekomą obecnością wyrzutni rakietowej na terenie parafii.

Franciszek mówił wiernym: "Matka i jej córka, Nadha Khalil Anton i córka Samar Kamal Anton zginęły, a inne osoby zostały zranione przez strzelców wyborowych, kiedy szły do łazienki".

— Zniszczony został dom sióstr Matki Teresy, trafiono generator prądu. Ktoś powiada: to terroryzm, to wojna. Tak, to jest wojna i terroryzm — oświadczył Franciszek."

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-franciszek-o-strefie-gazy-bezbronni-cywile-sa-celem-bombardowan/wyem36k

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-12-18 17:28:39, suma postów tego autora: 930

...

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art39590151-human-rights-watch-izrael-chce-zaglodzic-cywilow-w-strefie-gazy

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-12-19 06:50:49, suma postów tego autora: 930

Bez wsparcia USA

tak okrutna pacyfikacja nie była by możliwa, to tylko pokazuje kompletną degenerację hegemona i bloku zachodniego, coraz bardziej izolowanego od tzw. globalnego południa

autor: czerwony93, data nadania: 2023-12-19 14:37:44, suma postów tego autora: 2749

Obchody Świąt w Betlejem odwołane...

https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,182657,30536709,boze-narodzenie-w-betlejem-odwolane-pastorzy-i-ksieza-nie-chca.html

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-12-22 19:58:09, suma postów tego autora: 930

Parafrazując Theodore'a Rossevelta

"Może i Izrealczycy to łobuzy, ale to nasze łobuzy".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2024-02-10 22:33:42, suma postów tego autora: 6197

Dodaj komentarz