Gniewczyna: Fabryka na skraju upadku
[2006-05-18 10:54:00]
![]() Fabryka Wagonów ma kilkadziesiąt milionów złotych długów. Powstały one na skutek zaległości pieniężnych kontrahentów Gniewczyny z tytułu wynagrodzeń za wykonane prace. Sytuację firmy pogorszyło jeszcze przejęcie jej przez słowackich właścicieli związanych z zakładami Tatravagonka. Obecnie Fabryka Wagonów w Gniewczynie nie dostaje żadnych większych kontraktów, przegrywając w przetargach z lepiej prosperującymi przedsiębiorstwami. Wraz z upadkiem Fabryki, pracę może stracić 700 osób. Gniewczyna jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu i największym w powiecie przeworskim. To dla nas prawdziwy dramat. Fabryka Wagonów jest jednym z głównych pracodawców dla mieszkańców Przeworska, w większości mężczyzn wykształconych w konkretnym kierunku. W przypadku upadku firmy będzie im bardzo ciężko znaleźć na naszym terenie inną pracę - powiedział w wywiadzie dla "Super Nowości" burmistrz Przeworska - Janusz Magdoń. Akcji obrony Fabryki podjęli się działacze funkcjonujących w Gniewczynie związków zawodowych. Wystosowali oni pismo do Ministerstwa Skarbu Państwa, apelujące o pomoc dla zagrożonego zakładu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
13 lipca:
1793 - W Paryżu został zamordowany Jean-Paul Marat, polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.
1859 - Urodził się Sidney James Webb, angielski ekonomista i reformator socjalny, członek Towarzystwa Fabiańskiego.
1908 - Po raz pierwszy w igrzyskach olimpijskich wzięły udział kobiety.
1917 - Brazylia: Po zabiciu przez policję anarchistycznego działacza robotniczego rozpoczął się trzydniowy strajk generalny w São Paulo.
1919 - Powołano do życia Komisję Centralną Klasowych Związków Zawodowych będącą największą w Polsce centralą związkową; przewodniczącym Wydziału Wykonawczego został Zygmunt Żuławski.
1941 - Na obszarze Czarnogóry i Sandżaku, z inicjatywy partyzantki komunistycznej wybuchło powstanie przeciwko profaszystowskim rządom.
1949 - Papież Pius XII wydał dekret grożący ekskomuniką katolikom należącym do partii komunistycznej, a nawet z nią współpracujących.
1954 - Zmarła Frida Kahlo, meksykańska malarka o lewicowych poglądach.
2003 - Zmarł Compay Segundo (właśc. Máximo Francisco Repilado Muñoz), kubański muzyk, gitarzysta i kompozytor
2007 - Pielęgniarki zapowiedziały, że w niedzielę 15 lipca zakończą protest przed KPRM i zlikwidują Białe Miasteczko, które powstało 19 czerwca.
2012 - W Warszawie zmarł Jerzy Kulej, wybitny polski bokser, dwukrotny mistrz olimpijski. Poseł SLD na Sejm RP w latach 2001-2005.
?