PPP o sytuacji pracowników służby zdrowia
[2006-08-25 11:01:21]
![]() Według Polskiej Partii Pracy jeszcze przed wejściem w życie ustawy zapewniającej podwyżki, niejasne sformułowania ustawowe powodują poważne komplikacje w szpitalach i przychodniach. Ugrupowanie dodaje, że rząd przedstawia wciąż nowe, często rozbieżne pomysły, odnośnie konstruowania przyszłorocznego budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia, co stawia pod znakiem zapytania możliwości realizacji zobowiązań finansowych wobec pracowników służby zdrowia. Zdaniem partii może to doporowadzić do sytuacji podobnej, jak z ustawą podnoszącą zarobki pielęgniarek o 203 złote, która została w znacznym stopniu niezrealizowana. Polska Partia Pracy pragnie zwrócić uwagę, iż obecne chętnie powtarzane przez rząd zapewnienia o ogromnych dodatkowych środkach finansowych, które w przyszłym roku mają zasilić służbę zdrowia, są tylko pustymi obietnicami, które w zamierzeniu mają spacyfikować i odsunąć w czasie protesty środowisk medycznych. Podobne cele przyświecały również uchwaleniu ustawy, przewidującej 30-procentowe podwyżki, która została wykorzystana propagandowo przez rząd. W praktyce podwyżka, która średnio ma wynosić 30 procent wynagrodzenia brutto będzie znacznie mniejsza, nie tylko ze względu na obciążenia podatkowe, ale również sposób jej wyliczania i podziału pieniędzy, pomiędzy poszczególne placówki - czytamy w dokumencie. Zdaniem lidera PPP ustawę, przyznającą od października podwyżki dla pracowników służby zdrowia skonstruowano w ten sposób, aby rozbić solidarność pomiędzy różnymi grupami zawodowymi w szpitalach i przychodniach. W oświadczeniu wezwano pracowników służby zdrowia i działające tam związki zawodowe do nie poddawania się naciskom i utrzymanie gotowości do wznowienia protestów. Szczególnie pielęgniarki, położne i niższy personel medyczny czeka wciąż trudna walka o realne podwyżki. Dotychczasowe działania rządu nie rozwiązały bowiem problemów służby zdrowia, a co najwyżej odsunęły w czasie kolejne protesty - dodano w stanowisku. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 lutego:
1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.
1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.
1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".
1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.
1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.
1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.
1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.
1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.
1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.
2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.
?