Wrocław: Konferencja prasowa WZZ "Sierpień 80" i Inicjatywy Pracowniczej
[2007-04-06 09:55:27]
Jarosław Urbański z OZZ Inicjatywa Pracownicza z Poznania mówił nt. powstania i założeń wspólnej inicjatywy ustawodawczej obu związków. Ustawa nasza trafiła właśnie do Sejmu, do trzech komisji zajmujących się prawem pracy. Lada dzień posłowie mają się tym zająć - zapewnił Urbański. Nowelizacji ulec ma ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Intencją projektu jest ukrócenie powszechnego procederu łamania podstawowych praw pracowniczych pracowników tymczasowych - mówił związkowiec. W Polsce liczba pracowników tymczasowych przekracza 100 tysięcy osób. O łamaniu praw pracowniczych pracowników zatrudnionych na pozakodeksowe umowy cywilnoprawne mówił Patryk Kosela z WZZ "Sierpień 80" w Głogowie. Zgłosiły się do nas panie sprzątające w Hucie Miedzi Głogów zatrudnione przez firmę Impel, a ściślej przez dwie podległe jej spółki. Poskarżyły się, że aby dostać pracę, w stosownym oświadczeniu musiały zrzec się swoich praw pracowniczych, tj. prawa do urlopu czy do wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy - opowiadał Kosela. Mamy problem z uzyskaniem pozwolenia na legalność manifestacji, jaką planujemy 19 kwietnia pod siedzibą firmy Impel we Wrocławiu. Jednego dnia policja wyraziła na nią zgodę, a w 24 godziny po wydaniu opinii pozytywnej, wydała negatywną. Władze miasta muszę mieć świadomość tego, że jeśli nie wydadzą pozwolenia na legalną manifestację na 1,5 tys. osób, to my zorganizujemy tę akcję nielegalnie na 5 czy 6 tys. - zapewniała Ewa Trojanowska z KPiORP. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
12 lutego:
1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.
1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.
1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.
1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.
1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.
1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.
2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.
?