Obaj politycy działali w Sojuszu Lewicy Demokratycznej od momentu jego powstania. Wcześniej należeli do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
Odejście Leszka Millera z SLD skomentował na antenie telewizji TVN24 publicysta dziennika "Fakt" i były redaktor naczelny "Trybuny" Janusz Rolicki. Stwierdził on, że Leszek Miller jest głównym odpowiedzialnym za doprowadzenie Sojuszu do klęski i rozpadu i powinien się cieszyć, że nie został wcześniej z partii wyrzucony. Z Rolickim nie zgodził się Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny "Krytyki Politycznej", który stwierdził, że Millera nie można obciążać odpowiedzialnością za klęskę SLD i tryumf prawicy, bowiem Sojusz od początku swego istnienia był partią bezideową.
Zdaniem Sierakowskiego, Miller, paradoksalnie, jawił się na tle swojej partii jako osoba ideowa, ale jego idee były kompletnie nielewicowe. Z poglądem Sierakowskiego częściowo zgodził się Rolicki, dodając, że - jego zdaniem - przewodnią ideą Leszka Millera była władza.
1818 - W Warszawie urodził się Gustaw Ehrenberg, poeta i działacz tajnego Stowarzyszenia Ludu Polskiego.
1962 - W Warszawie zmarł rewolucyjny poeta Władysław Broniewski.
1968 - W Wietnamie zakończono operację "Tet".
1980 - W Brazylii została założona lewicowa Partia Pracujących (PT).
1983 - W Jerozolimie jedna osoba zginęła, a 7 zostało rannych w wyniku eksplozji granatu rzuconego przez prawicowego ekstremistę podczas demonstracji lewicowego ruchu pokojowego Pokój Teraz.