Mike Gravel wykluczony z ostatniej debaty

[2007-10-31 14:20:37]

Były senator z Alaski, kandydujący obecnie do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej Mike Gravel został wykluczony z udziału w ostatniej debacie wyborczej, która miała miejsce 30 października w Filadelfii.

Oficjalnym powodem wg. organizatorów było "niskie poparcie" w sondażach oraz brak funduszy, zebranych przez niego na kampanię.

Wbrew tym twierdzeniom, Gravel wypada w sondażach lepiej niż niektórzy z kandydatów dopuszczonych do debaty (np. senatorowie Joe Biden z Delaware i Christopher Dodd z Conncticut, oraz kongresman Dennis Kucinich z Ohio), nie ustępując też im przesadnie w dofinansowaniu.

Według wielu opinii, wykluczenie Gravela jest posunięciem aparatu partyjnego. Były senator był przedtem wykluczony z pierwszej debaty w New Hampshire, ale na skutek udanego występu w Karolinie Południowej, decyzja została odwołana.

Podczas prawyborów w 2004 roku małe zasoby pieniężne oraz niskie poparcie dla kandydatów takich jak Kucinich, Carol Moseley Braun czy Al Sharpton nie stanowiło jakoś przeszkody w dopuszczaniu ich do dyskusji.

Niektórzy twierdzą, iż aparat partyjny zdecydował się o wykluczenie senatora z uwagi na jego niezależne stanowisko, dobre występy w poprzednich debatach, gdzie wypadł lepiej niż czołowi kandydaci, oraz brak powiązań z obecną "maszyną polityczną".

Krzysztof Pacyński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.

2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.


?
Lewica.pl na Facebooku