Kolejne fundusze dla uczelni o. Rydzyka

[2008-01-02 19:50:50]

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) współfinansuje "Politykę ochrony środowiska-kompensację przyrodniczą" – nowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) w Toruniu, uczelni związanej z dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem.

Studia, jak można się dowiedzieć z komunikatu o naborze słuchaczy na stronie internetowej toruńskiej uczelni, są rekomendowane przez ministra środowiska i współfinansowane w ramach programu "Wspieranie edukacji dla zrównoważonego rozwoju".

Dofinansowujemy studia podyplomowe "Polityka ochrony środowiska-kompensacja przyrodnicza" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Umowa o dotacji podpisana została 19 listopada 2007 r – poinformował rzecznik NFOŚiGW Krzysztof Walczak.

W przypadku WSKSiM w Toruniu, kwota dofinansowania to 1,2 mln zł na lata 2008-2011 i jest to połowa kosztów przedsięwzięć realizowanych w ramach programu. Rekomendacji projektowi udzielił poprzedni minister środowiska Jan Szyszko.

Władze uczelni nabrały wody w usta. Jedynie rektor uczelni o. dr Krzysztof Bieliński zechciał udzielić podstawowych informacji, ale zastrzegł tym samym, że o wysokości dofinansowania projektu przez NFOŚiGW oraz o liczbie słuchaczy na nowym kierunku studiów na razie nie będzie informować. Wiadomo tylko, że dwusemestralne studia podyplomowe będą dostępne dla absolwentów kierunków przyrodniczych z dyplomami licencjackimi, inżynierskimi lub magisterskimi. Koszt uczestnictwa w studiach wyniesie 1900 zł za semestr. Zajęcia mają rozpocząć się w marcu. Zaś o naborze na studia – według komunikatu – ma decydować kolejność zgłoszeń. Wśród dokumentów wymaganych od kandydatów wymienia się m.in. opinię proboszcza.

Program studiów ma się składać, oprócz wykładów i ćwiczeń, z zajęć terenowych, w czasie których słuchacze będą się wprawiać w rozpoznawaniu gatunków ptaków i gleb, a także poznawać przykłady inżynierii ekologicznej w środowisku leśnym i wodnym oraz inwestycji na obszarach Natura 2000. Na zakończenie nauki, w ramach prac dyplomowych, słuchacze będą przygotowywać projekty dotyczące kompensacji przyrodniczej przy realizacji konkretnych inwestycji na obszarze objętym programem Natura 2000.

Toruńska uczelnia oferuje kształcenie na następujących kierunkach: studia pierwszego stopnia - dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka; studia drugiego stopnia - polityka społeczno-ekonomiczna, komunikacja i dziennikarstwo polityczne; studia podyplomowe - dziennikarstwo, wykorzystanie funduszy unijnych, relacje międzynarodowe i dyplomacja, grafika komputerowa i techniki multimedialne, zastosowanie informatyki w dydaktyce.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej wspólnie z amerykańską Fundacją Cywilizacji Zachodniej ma otworzyć w tym roku prowadzone za pośrednictwem internetu studia licencjackie z kulturoznawstwa po angielsku.

Dawid Dobrowolski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


8 lutego:

1805 - Urodził się Louis Auguste Blanqui, francuski socjalista utopijny, działacz i rewolucjonista.

1858 - Urodził się Szymon Dickstein (Diksztajn), pseudonim Jan Młot, jeden z prekursorów polskiego ruchu socjalistycznego, działacz Wielkiego Proletariatu, popularyzator marksizmu, tłumacz pierwszego tomu „Kapitału”.

1894 - W Warszawie rozpoczął się II Zjazd PPS, który wybrał pierwsze kierownictwo partii, Centralny Komitet Robotniczy oraz postanowił wydawać pismo "Robotnik".

1905 - 3000 robotników strajkowało o w hucie Hantkego w Rakowie k. Częstochowy, domagając się m.in. 8-godzinnego dnia pracy i podwyżki płacy o 30%.

1919 - Wydano dekret uznający związki zawodowe za reprezentację ogółu pracowników.

1921 - Zmarł Piotr Kropotkin, rosyjski uczony i rewolucjonista, z racji arystokratycznego pochodzenia i znaczenia dla ruchu anarchistycznego przełomu wieków, zwany anarchistycznym księciem.

1924 - W Carson City w USA przeprowadzono pierwszą na świecie egzekucję w komorze gazowej.

1962 - Paryska policja zamordowała 9 związkowców z CGT uczestniczących w demonstracji przeciwko OAS i wojnie w Algierii.

1963 - Władze USA zakazały swoim obywatelom podróży na Kubę.

2008 - Partia Polska Lewica została zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie.


?
Lewica.pl na Facebooku