Warszawa: KPiORP organizuje demonstrację "Łapy precz od Kodeksu Pracy"
[2008-05-19 17:34:41]
![]() Organiztorem akcji będzie KPiORP, Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80", Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność 80" - Konfederacja, Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, Związek Rybaków Polskich oraz organizacje skupiające emerytów i lokatorów. Bogusław Ziętek poinformował, że wysłane zostały listy z zaproszeniem do wzięcia udziału w proteście do Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność", Forum Związków Zawodowych, a także do Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Listy mają być także skierowane do mniejszych związków zawodowych. Mają się odbyć również rozmowy na temat zaangażowania w manifestację Związku Zawodowego "Stoczniowiec", Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP i związków pracowników komunikacji w Warszawie. Protest rozpocznie się o godz. 13.00 na Placu Defilad i przebiegać będzie obok Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Obrony Narodowej i Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Zaplanowano transport ze Śląska, Krakowa, Mielca, Lublina, Wałbrzycha, Wrocława, Poznania, Konina, Szczecina, Koszalina, Gdańska, Białegostoku, Bydgoszczy, Łodzi, Kielc, Głogowa i Bełchatowa. Ustalono osoby odpowiedzialne za przygotowanie petycji do poszczegółnych urzędów oraz odpowiedzialne za kontakt z poszczególnymi środowiskami zaangażowanymi w manifestację (ochrona zdrowia, pracownicy hipermarketów, kolejarze, lokatorzy, emeryci i renciści). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
11 lutego:
1900 - W Charkowie została założona podziemna Rewolucyjna Partia Ukrainy (RUP).
1916 - W USA Emma Goldman została aresztowana za wykład o kontroli urodzeń.
1937 - Po uznaniu związku zawodowego United Auto Workers Union przez zarząd firmy, zakończył się strajk okupacyjny w zakładach General Motors.
1941 - Zmarł torturowany przez hitlerowców Rudolf Hilferding, austriacki ekonomista, polityk i publicysta, jeden z teoretyków austromarksizmu.
1948 - Zmarł Siergiej Eisenstein, wybitny radziecki reżyser, scenarzysta, montażysta, operator filmowy, scenograf filmowy i teatralny oraz teoretyk filmu.
1981 - 8 robotników zostało zostało napromieniowanych po wycieku wody z układu chłodzenia w elektrowni atomowej Sequoyah 1 w stanie Tennessee.
1990 - Po 27 latach spędzonych w więzieniu Nelson Mandela wyszedł na wolność.
2006 - Wiceprezydent USA Dick Cheney postrzelił na polowaniu teksańskiego biznesmena Harry'ego Whittingtona.
2007 - W Portugalii odbyło się nieważne z powodu niskiej frekwencji referendum w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego.
2011 - Po wielodniowych manifestacjach ustąpił prezydent Egiptu H. Mubarak.
?