Izrael: Proces za opublikowanie zdjęcia mordercy

[2009-06-26 08:41:27]

21 czerwca prokurator krajowy Izraela zadecydował o wszczęciu postępowania przeciwko izraelskiemu Kolektywowi Mediów Niezależnych (IMC) - Indymedia Izrael.

Powodem było zamieszczenie na stronie portalu zdjęcia żołnierza, który według świadków 17 kwietnia zastrzelił działacza pokojowego Bassama Abdallaha Abu Rahma. Autor postu opatrzonego nagłówkiem "morderca" apelował o zidentyfikowanie żołnierza i podanie jego nazwiska, by można go było postawić przed sądem.

Do zabójstwa doszło podczas pokojowego protestu działaczy antywojennych i lokalnej społeczności palestyńskiej w Bil'in, gdzie mur mający oddzielać Izrael i Palestynę odciął mieszkańców od należącej do nich ziemi.

Według izraelskich aktywistów, dochodzenie przeciw lokalnym Indymediom po raz kolejny dowodzi że Izrael jest państwem, w którym morderstwa Palestyńczyków przechodzą niezauważone i nie są kwestionowane, natomiast osoby, które ośmielają się kwestionować prawo morderców do wolności są wplątywane śledztwa i więzione.

Piotr Ciszewski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku