Szef WZZ "Sierpień 80" w KWK "Wujek-Śląsk" o sytuacji w kopalni
[2009-09-22 13:26:02]
![]() Na pytanie jak związki zawodowe będą walczyć o poprawę losu górników (przypomniana została sytuacja z kopalni "Szczygłowice", gdzie działało wówczas 12 związków zawodowych, i 11 z nich wydało wspólne oświadczenie w obronie pracodawcy i jednocześnie obciążające WZZ "Sierpień 80") Kasiński powiedział: Bardzo mi przykro, że tamci koledzy w kopalni "Szczygłowice" stanęli po stronie pracodawcy, pytanie dlaczego tak postąpili powinno być skierowane tylko i wyłącznie do nich. Ale nasz związek zrobił wszystko co można było - dostarczyliśmy wszelkie dowody, żeby do tej sytuacji nie doszło. Tak samo było na "Bielszowicach" czy "Halembie". Przepisy i życie górników są dla nas najcenniejsze i one powinny być przestrzegane. Nie może być tak, że co trzy lata nastąpi tragedia w której będą następne ofiary. Dość tego! Powinni włodarze zdawać sobie z tego sprawę posuwają się z dnia na dzień coraz dalej. Pytam się tylko ile ofiar trzeba, aby zająć się konkretnie sprawą i wybić z głowy taką mentalność szefów kopalń, że liczy się węgiel i jeszcze raz węgiel a nie liczy się życie górnika. My w związku robimy wszystko, aby nie dochodziło do takich sytuacji, ale nie mogę się wypowiadać za inne związki zawodowe. Powstało dziś u nas pismo, gdyż jesteśmy bardzo zbulwersowani sytuacją kiedy sztab nas nie informuje, że dowiadujemy się wszystkiego z mediów a do nas żadne informacje nie dochodzą. W piśmie prosimy o spotkanie, wyznaczyliśmy osobę do przekazywania informacji, jeżeli nie dojdzie do tego będziemy niestety rozmawiać przez media. Co byłoby ze szkodą - dodał szef "Sierpnia 80" w "Wujek-Śląsk". Szczepan Kasiński skomentował również słowa wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który stwierdził na antenie radia RMF FM, że z całą surowością trzeba traktować tych, którzy nie dopełnili obowiązków, jak i tych, którzy podnoszą fałszywy alarm Pan premier Pawlak mógłby coś w tym temacie powiedzieć jakby ten wybuch, te zdarzenia miało miejsce przy kombajnie, albo na polu, a nie na kopalni, gdyż trzeba mieć trochę pojęcia o górnictwie, o tym co jest na dole,a nie mylić to cały czas z szybami. Jestem niezadowolony z prowadzenia górnictwa przez wicepremiera Pawlaka, jestem zszokowany, że dzisiaj został odwołany zespół do spraw bezpieczeństwa górniczego, gdyż chciałem na własne uszy usłyszeć to co opowiada tu i tam - powiedział Kasiński. Pytany czy ta tragedia w ogóle zmieni podejście do tematu bezpieczeństwa w górnictwie, odpowiedział: Mimo wszystko nie możemy założyć rąk i nic nie robić. My będziemy cały czas apelować i podnosić te tematy i nie dać im umrzeć śmiercią naturalną. Nie zawsze pan Pawlak będzie rządził bądź Tusk, mam nadzieję, że kiedyś wybierze się innych ludzi, którzy te tematy rozumieją . |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?