WZZ "Sierpień 80" i PPP w obronie polskich rybaków
[2010-02-03 13:17:52]
Powinnością polskich partii politycznych jest teraz zażądanie od swoich europejskich frakcji parlamentarnych natychmiastowego wysłania protestu do władz Parlamentu Europejskiego, który to zezwolił na emisję szkodliwego filmu. Z żądaniem wyjaśnień powinny wyjść również polskie władze, które przecież mają różne agendy polityki zagranicznej i dyplomacji - czytamy w wezwaniu podpisanym przez wiceprzewodniczącego PPP, Szczepana Kasińskiego. Jego zdaniem przesłaniem filmu nie jest troska o ekologię, ale chęć robieniem polityki i biznesu. Autorami filmu są bowiem Szwedzi, którzy w ten sposób o interesy własnego przemysłu połowowego i przetwórczego. Wielce smuci fakt, że politycy Zielonych i ALDE nie znajdują zrozumienia dla ciężkiej pracy, widocznie nigdy sami jej nie zaznali. Jednak to nie uprawnia ich w żadnym stopniu, ani politycznym, ani moralnym do realizowania właśnie w ten sposób swoich partykularnych interesów partyjnych i biznesowych - głosi oświadczenie Polskiej Partii Pracy. Z kolei WZZ "Sierpień 80", który posiada swoje struktury związkowe w rybołówstwie wystosował protest do przedstawicieli Europejskiej Frakcji Zielonych, Rebeccy Harms i Daniela Cohn-Bendita. Film "For Cod's Sake" jest nie tylko tendencyjny, ale również ma charakter rasistowski. Polscy rybacy nie są ani kłusownikami, ani alkoholikami to świadomi ludzie kochający morze. Mógł się o tym przekonać wasz członek Carl Schytler w poprzedniej kadencji Euro Parlamentu w czasie Public Hearing "Fisheries on the Baltic Sea" (...) Dziwi nas fakt, jak szwedzcy Zieloni unikają tematu niszczenia ekosystemu Bałtyku przez połowy paszowe. Widać ich ekologiczna wizja świata kończy się tam, gdzie zaczynają się duże pieniądze szwedzkich firm i międzynarodowych koncernów paszowych! Statki te pływają głównie pod szwedzką banderą, wiec Frakcja Zielonych milczy o tych połowach! - czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego "Sierpnia 80", Bogusława Ziętka i pełnomocnika związku ds. rolnictwa i rybołówstwa, Jakuba Puchana. Związkowcy zażądali przeprosin dla polskich rybaków. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
12 lutego:
1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.
1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.
1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.
1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.
1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.
1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.
2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.
?