Radiowa "Trójka": Możliwość strajku

[2010-03-04 01:12:30]

Szef związku dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia Jerzy Sosnowski powiedział "Gazecie Wyborczej": Jeśli negocjacje z zarządem Polskiego Radia nie przyniosą porozumienia, będzie strajk. Stwierdził także: Jeśli wyczerpiemy wszystkie przewidziane prawem możliwości, to nie będzie innego wyjścia. Już pytaliśmy zespół, czy są na to gotowi i powiedzieli, że tak, choć oczywiście strajk to ostateczność.

Dziennikarze Trójki spotkali się z groźbami zwolnień dyscyplinarnych w razie strajku lub protestu na antenie ze strony dyrektora Jacka Sobali.

W oświadczeniu przysłanym Polskiej Agencji Prasowej dziennikarze Trójki piszą, że ich związek żąda odwołania ze stanowiska dyrektora Jacka Sobali, oraz przeprowadzenia konkursu na to stanowisko o transparentnych regułach, z obecnością obserwatorów - także obserwatorów ze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3 Polskiego Radia. (...). Kolejne postulaty to przywrócenie do pracy Magdy Jethon i Jerzego Sosnowskiego. Związek dziennikarzy Trójki domaga się również anulowania decyzji programowych i personalnych, podjętych przez dyr. Sobalę w lutym 2010 roku, czyli powrotu do pracy kolejnych dziennikarzy oraz przywrócenia zdjętych z anteny stałych programów.

Jethon pozostawała szefową Trójki do grudnia ub.r., gdy zastąpił ją Sobala. Przeciwko temu przetasowaniu protestowali dziennikarze Trójki oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Powrotu Jethon na stanowisko domaga się również minister skarbu Aleksander Grad.

Sosnowski skrytykował na łamach "Gazety Wyborczej" zatrudnienie w Trójce siedmiu nowych osób, podczas gdy równocześnie ciągle słychać opinie o konieczności radykalnego cięcia wydatków. Pierwszą z tych osób jest redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Kolejne to dziennikarz "Polityki" Daniel Passent, redaktor naczelny "Warsaw Voice" Andrzej Jonas oraz tacy dziennikarze "Rzeczypospolitej" jak Bronisław Wildstein, Marek Magierowski, Tomasz Wróblewski i Rafał Ziemkiewicz.

Paweł Michał Bartolik


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


15 lutego:

1910 - Urodziła się Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z ruchem socjalistycznym. Uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta. Uhonorowana tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata.

1959 - W Danii powstała Socjalistyczna Partia Ludowa (SF).

1971 - Władze PRL odwołały grudniowe podwyżki cen artykułów żywnościowych i podwyższyły najniższe płace.

1977 - Socjaldemokraci wygrali wybory parlamentarne w Danii.

1982 - Agatha Barbara z Partii Pracy została pierwszą kobietą-prezydentem Malty.

1999 - Kurdyjski przywódca Abdullah Öcalan został ujęty przez Turków.

2001 - Opublikowano wyniki sekwencjonowania ludzkiego genomu.

2003 - Przeciwko inwazji na Irak protestowano w 600 miastach na całym świecie. W tym największym w dziejach proteście antywojennym wzięło udział łącznie 8-30 mln ludzi.

2009 - W Wenezueli 54,4% głosujących w referendum opowiedziało się za zniesieniem limitu dwóch kadencji dla prezydenta.

2017 - Zmarła Alicja Jaszczuk, dziennikarka publikująca pod panieńskim nazwiskiem Alicja Stypuła, działaczka organizacji lewicowych i świeckich.

2018 - Khadga Prasad Oli z Komunistycznej Partii Nepalu został po raz drugi premierem.


?
Lewica.pl na Facebooku