FMS: Zaprosić Kołodkę na debatę Balcerowicz-Rostowski
[2011-03-18 12:14:58]
Federacja Młodych Socjaldemokratów w Warszawie stoi na stanowisku, że tak poważna debata nie może ograniczać się do udziału osób jednoznacznie prezentujących poglądy neoliberalne. Dlaczego do debaty nie został zaproszony wybitny i ceniony na całym świecie ekonomista, prof. Grzegorz Kołodko? Albo inni eksperci, którzy nie utożsamiają się z poglądami ministra Rostowskiego oraz prof. Balcerowicza? - czytamy w oświadczeniu młodzieżówki SLD. Prof. Leszek Balcerowicz próbuję za wszelką cenę wrócić do polityki, ale w nieco innej roli. Telewizja Publiczna umożliwia prof. Balcerowiczowi prezentację swoich radykalnych poglądów ekonomicznych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że jest to zgoda na prezentację de facto jednego punktu widzenia. Aby debata miała sens, powinno zaprosić się do niej również przedstawiciela krytykującego i przedstawiającego inny model gospodarczy, aniżeli ten neoliberalny - zauważają członkowie FMS. Debata Balcerowicz-Rostowski będzie transmitowana przez TVP1 w najbliższy poniedziałek (21.03.2011) o godzinie 20.20. Debatę poprowadzą: Tadeusz Mosz (TVP Info) i Jerzy Baczyński ("Polityka"). |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?