Gorzów Wlkp.: Unia Lewicy także w Lubuskiem
[2004-11-08 15:05:30]
![]() Za główny cel lubuska UL postawiła sobie odnowę wizerunku lewicy w województwie oraz poprawę sytuacji życiowej mieszkańców regionu. Partie będą także dążyły do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Lubuska Unia Lewicy powołała dwa organy: Kolegium Kierownicze, które zajmie się realizacją zawartego porozumienia oraz Radę Programową, która baczniej przyjrzy się sytuacji finansowej województwa oraz warunkom życia jego mieszkańców. Rada będzie także pracowała nad propozycjami rozwiązań problemów ważkich dla województwa lubuskiego. Unia Lewicy wypowiedziała się w kwestii zatrzymania prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Tadeusza J. Nie do przyjęcia jest pogląd, jakoby na dłuższą metę było możliwe należyte sprawowanie funkcji organu wykonawczego samorządu przez osobę pozbawioną wolności, czy przez upoważnionego urzędnika nie pochodzącego z wyboru, a zatem pozbawionego legitymacji demokratycznej. - czytamy w specjalnym oświadczeniu. Liderzy Unii Lewicy zauważają także, że podobna sytuacja ma miejsce w Piotrkowie Trybunalskim (aresztowany jest prezydent Waldemar Matusewicz). Unia Lewicy przedstawiła również projekt Deklaracji Socjalistycznej, która miałaby stanowić jednocześnie podwaliny programowe porozumienia. Oparto ją na trzech hasłach: "Praca - Postęp - Solidarność". Czytamy w niej między innymi, że UL będzie się domagać skrócenia tygodnia pracy do 35 godzin, wprowadzenia pięciostopniowej skali podatku dochodowego (dodatkowe stawki 0 proc. i 50 proc.), przestrzegania praw pracowniczych, płacy minimalnej na poziomie 50 proc. średniej krajowej. W Deklaracji podkreślono , że istotne dla Lewicy muszą być także kwestie społeczne i światopoglądowe jak na przykład: realne zrównanie w prawach wszystkich obywateli, prawo do aborcji, neutralność światopoglądowa państwa, bezpłatna służba zdrowia czy ochrona środowiska naturalnego. Unia Lewicy chce ponadto doprowadzić do wyrzeczenia się udziału Polski w konfliktach zbrojnych oraz postawienia tamy liberalno-kapitalistycznemu globalizmowi. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
15 lutego:
1910 - Urodziła się Irena Sendlerowa, działaczka społeczna związana z ruchem socjalistycznym. Uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta. Uhonorowana tytułem Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata.
1959 - W Danii powstała Socjalistyczna Partia Ludowa (SF).
1971 - Władze PRL odwołały grudniowe podwyżki cen artykułów żywnościowych i podwyższyły najniższe płace.
1977 - Socjaldemokraci wygrali wybory parlamentarne w Danii.
1982 - Agatha Barbara z Partii Pracy została pierwszą kobietą-prezydentem Malty.
1999 - Kurdyjski przywódca Abdullah Öcalan został ujęty przez Turków.
2003 - Przeciwko inwazji na Irak protestowano w 600 miastach na całym świecie. W tym największym w dziejach proteście antywojennym wzięło udział łącznie 8-30 mln ludzi.
2009 - W Wenezueli 54,4% głosujących w referendum opowiedziało się za zniesieniem limitu dwóch kadencji dla prezydenta.
2017 - Zmarła Alicja Jaszczuk, dziennikarka publikująca pod panieńskim nazwiskiem Alicja Stypuła, działaczka organizacji lewicowych i świeckich.
2018 - Khadga Prasad Oli z Komunistycznej Partii Nepalu został po raz drugi premierem.
?