GUS: Coraz mniej nowych mieszkań

[2011-11-19 20:23:32]

Według wstępnych danych Głównego Urzędu Statystycznego w okresie styczeń-październik 2011 r. oddano do użytkowania 100,8 tys. nowych mieszkań, czyli o 7,8 proc. mniej niż w 2010 r. i o 22,6 proc. mniej w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r.

W bieżącym roku najbardziej spadła liczba mieszkań wybudowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe. W okresie dziesięciu miesięcy 2011 r. oddały one do użytkowania 2,4 tys. mieszkań, to jest aż o 43,5 proc. mniej niż przed rokiem. Bardzo spadła też liczba nowych mieszkań zakładowych, komunalnych i społecznych czynszowych. W bieżących roku wybudowano ich zaledwie 3,6 tys., czyli o jedną trzecią mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nieznacznie wzrosła jedynie liczba mieszkań wybudowanych przez inwestorów indywidualnych. (o 1,5 proc.).

Nieco wzrosła natomiast liczba mieszkań, których rozpoczęto budowę. W okresie dziesięciu miesięcy br. rozpoczęto budowę 141,7 tys. mieszkań, czyli o 1,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia - do 156,2 tys. mieszkań, czyli o 5,8 proc.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


21 lutego:

1848 - Karol Marks i Fryderyk Engels opublikowali "Manifest komunistyczny".

1904 - W Warszawie odbyła się demonstracja antywojenna (w związku z wojną rosyjsko-japońską), zorganizowana przez PPS. Dała ona początek trwającym przez cały rok wystąpieniom antywojennym, organizowanym przez PPS, SDKPiL i Bund w różnych ośrodkach Królestwa.

1907 - Urodził się Wystan Auden, angielski poeta. Wyjechał na hiszpańską wojnę domową, by wspierać wojska republikańskie.

1919 - Skrajny prawicowiec zastrzelił Kurta Eisnera, lewicowego premiera Bawarii.

1928 - Urodził się Michael Harrington, amerykański politolog, socjalista, założyciel Democratic Socialist.

1934 - Zmarł Augusto Sandino, przywódca nikaraguańskiego ruchu partyzanckiego. W latach 1927-1932 kierował powstaniem przeciwko interwencji wojskowej USA. Zamordowany przez gwardię narodową.

2004 - Na kongresie w Rzymie została założona Europejska Partia Zielonych.

2012 - Członkinie grupy Pussy Riot zorganizowały podczas nabożeństwa w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela happening wymierzony w premiera Władimira Putina i prawosławnych duchownych.


?
Lewica.pl na Facebooku