Warszawa: Otwarty Stół Mieszkaniowy w najbliższy wtorek

[2012-05-11 23:58:42]

W najbliższy wtorek o godz. 17 w siedzibie "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej 8/10 odbędzie się debata "Warszawski Otwarty Stół Mieszkaniowy" na temat warszawskiej polityki mieszkaniowej. Wezmą w niej udział m.in. prezydentka Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka, poseł SLD Ryszard Kalisz, Antoni Wiesztort z kolektywu Syrena i Katarzyna Rakowska z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Organizatorami debaty są "Gazeta Wyborcza" i Fundacja im. Roberta Schumana.

Zdaniem organizatorów debaty "coraz więcej osób i środowisk niepokoi się konsekwencjami zwrotów warszawskich kamienic byłym właścicielom i ich następcom prawnym. Pozbawieni ochrony prawnej lokatorzy są usuwani, pod presją podnoszonych bez ograniczeń czynszów, czasem z użyciem nacisków i gróźb. Dawni właściciele i spadkobiercy narzekają z kolei na niejasne kryteria zwracania nieruchomości i ciągnące się latami postępowania. Ich roszczenia blokują miejskie inwestycje(...). Sądy przyznają zwroty ogródków jordanowskich, parków, szkół".

Jak deklarują, "głównym celem debaty jest szukanie rozwiązań z udziałem wszystkich stron sporu: władz Warszawy, lokatorów i ich przedstawicieli, reprezentantów dawnych właścicieli, a także urbanistów i prawników".

Osoby deklarujące swój udział w debacie proszone są o kontakt pod adresem debata.mieszkania@gazeta.pl.

Krzysztof Pacewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku