Kobierzyce: Przeciwko wyzyskowi w Chung Hong
[2012-06-27 10:17:31]
Pracownicy domagają się podwyżek o 300 zł brutto, przywrócenia zlikwidowanego przez zarząd funduszu socjalnego, a także ograniczenia limitu nadgodzin. Dyrekcja fabryki nie wyraziła chęci kompromisowego rozwiązania konfliktu. Celowo przedłuża procedury negocjacyjne i grozi pracownikom, którzy wzięli udział w referendum strajkowym. 19-22 czerwca odbyło się w zakładzie referendum strajkowe w którym głosowało 54,9% zatrudnionych, spośród których 89,4% opowiedziało się za strajkiem. W najbliższych dniach związkowcy podejmą decyzję o rozpoczęciu akcji strajkowej. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem strajku w Chung Hong, OZZ "Inicjatywa Pracownicza" rozpoczyna ogólnopolską akcję protestacyjną mającą na celu wsparcie walki toczonej przez pracowników zakładu. W jej ramach planowane są działania mające skłonić głównego kontrahenta, władze gminy Kobierzyce oraz Agencji Rozwoju Przemysłu zarządzająca Strefą do zajęcia stanowiska na temat konfliktu. Związek wzywa wszystkich swoich członków i sympatyków, zaprzyjaźnione związki zawodowe i organizacje społeczne i polityczne do wsparcia pracowników Chung Hong Electronics Sp. z o.o. Wzory listów oraz adresy pod które należy je wysyłać zostały zamieszczone na tej stronie. Reportaż filmowy o sytuacji w fabryce Chung Hong |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?