Warszawa: Zmarł Marek Szenborn

[2012-10-08 13:15:03]

W wieku 56 lat zmarł, po ciężkiej chorobie redaktor Marek Szenborn, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Fakty i Mity". Wcześniej pracował w rzeszowskich "Nowinach" oraz "Gazecie Wyborczej". Prowadził stałą rubrykę pt. "Głaskanie Jeża". Funkcję zastępcy naczelnego pełnił od 2002 r. We wrześniu br. roku ukazała się jego książka pt. Czarownice i heretycy. Tortury, procesy, stosy. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Born Web.

Na stronach tygodnika Fakty i Mity czytamy: Drodzy Czytelnicy. Z wielkim bólem zawiadamiamy Was o śmierci Redaktora Marka Szenborna, Naszego Przyjaciela, Zastępcy Redaktora Naczelnego „FiM” od 2002 roku. A wcześniej – wieloletniego dziennikarza rzeszowskich „Nowin” i „Gazety Wyborczej”, uhonorowanego wieloma nagrodami i dyplomami. Odszedł po ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 56 lat, pozostawiając żonę, dwóch synów, córkę i tysiące przyjaciół oraz czytelników. W tej chwili trwają przygotowania do kremacji i pogrzebu. Nie znamy jeszcze terminów, więc datę, godzinę i miejsce podamy zaraz po ustaleniach.

Przemysław Prekiel


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


1 lipca:

1867 - Portugalia: Zniesiono stosowanie kary śmierci.

1876 - Zmarł Michał Bakunin, rosyjski myśliciel, rewolucjonista. Uznawany za jednego z ojców anarchizmu, a ściślej - jego kolektywistycznej wersji.

1879 - Urodził się Léon Jouhaux, francuski działacz związkowy. Założyciel CGT-Force Ouvrierè . Współzałożyciel MOP i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych. 1951 Pokojowa Nagroda Nobla.

1921 - Chiny: Założono Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

1956 - Prasa radziecka opublikowała utajniony do tej pory, choć od dawna znany na Zachodzie, fragment testamentu Lenina ostrzegający przed samowładztwem Stalina.

1980 - Po podwyżkach cen żywności strajki w Lublinie i zablokowanie węzła kolejowego.

1994 - Jaser Arafat powrócił do Strefy Gazy po 27 latach spędzonych na wygnaniu.

2000 - Odbył się XXXVI Kongres PPS; przewodniczącym RN został Piotr Ikonowicz, a przewodniczącym CKW Cezary Miżejewski.

2019 - Laurentino Cortizo z Demokratycznej Partii Rewolucyjnej został prezydentem Panamy.


?
Lewica.pl na Facebooku