Wenezuela: Chávez nie jest w śpiączce – informuje jego zastępca
[2013-01-02 23:16:13]
![]() Maduro jednoznacznie potępił i zdementował informacje prawicowych mediów, jakoby Chávez nie obudził się ze śpiączki. Pogłoski te określił jako dzieło ludzi "chorych psychicznie", przetwarzane bez szacunku dla prezydenta i jego rodziny. Z powodu choroby Cháveza odwołano w Caracas oficjalne obchody Nowego Roku. Wcześniej wenezuelscy ministrowie uczestniczyli we mszy świętej w intencji powrotu prezydenta, do zdrowia odprawionej w Pałacu Prezydenckim. 58-letni Chávez jest u władzy od 1999 r. i został wybrany na czwartą kadencję w październiku. Ma on zostać zaprzysiężony na nową kadencję 10 stycznia, jednak nie wiadomo, czy będzie w stanie uczestniczyć w uroczystościach. Istnieje wiele pytań o to, co wydarzy się wspomnianego dnia. Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, Diosdado Cabello, powiedział ostatnio, że w przypadku nieobecności głowy państwa ceremonia zaprzysiężenia na kolejną kadencję będzie opóźniona. Opozycja twierdzi jednak, że takie posunięcie byłoby niekonstytucyjne. Jak przypomina bowiem wenezuelska prawica, nowe wybory powinny być ogłoszone w ciągu 30 dni od planowanej inauguracji prezydenckiej kadencji, o ile elekt nie weźmie w niej udziału. Fot. Wikimedia Commons |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?