NC+ się kaja. Polsat zyska?

[2013-04-14 23:29:33]

Zarząd NC+ przeprosił abonentów za swoje działania, ci jednak nie wierzą, by był to szczery gest. Nie jest jasne, czy fuzja dwóch marek telewizyjnych nie skończy się gigantyczną transfuzją ich klientów do konkurencyjnego Cyfrowego Polsatu.

O co chodzi? 21 marca połączyły się telewizja N i Cyfra +, tworząc nową platformę cyfrową pod nazwą NC+. Jej operatorem jest ITI Neovision, a prezesem Julien Verley. Dotychczasowi abonenci obu sieci byli zaskoczeni zmianami, a przede wszystkim oburzeni nową ofertą. Uznali ją za zbyt drogą, a nowe propozycje pakietów za niekorzystne. Dodatkowo poirytowało ich usuwanie krytycznych opinii na oficjalnym fanpage'u nowej platformy na Facebooku.

W rezultacie powstał profil „Anty NC+”, który szybko przerósł oficjalnego konkurenta. Na jego stronie tytułowej czytamy cytat (byłej już) wiceprezes NC+ Beaty Mońki: „Mamy wspólnie około 2,5 miliona klientów i nie oddamy ani jednego”. Dziś liczba „antyfanów” zbliża się do 100 tys. Klienci obu platform krytykują nową ofertę i sposób jej wprowadzenia, dzielą się również pomysłami, jak rozwiązać umowę z dostawcą telewizji cyfrowej.

Szefostwo NC+ od początku reagowało nerwowo, a jednocześnie pokazywało, że nie rozumie oburzenia. Prezes Verney publicznie dziwił się reakcji mediów i abonentów. Sprawą zainteresowały się media, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie leciały głowy kluczowych menedżerów, protest narastał, a w końcu prezes zaprosił twórcę profilu Anty NC+ na spotkanie, do którego jednak nie doszło.

W piątek zarząd NC+ opublikował płatne ogłoszenie na łamach największych dzienników w kraju. „Bardzo przeprosił” w nim abonentów i zapowiedział zmiany w ofercie. Wycofano się z budzącej największe kontrowersje przymusowej migracji dotychczasowych odbiorów na nową platformę. Sądząc po wpisach na Anty NC+ abonenci nie wierzą w te wyjaśnienia, a liczba antyfanów ciągle rośnie.

Specjaliści od PR-u krytykują komunikację nowej platformy, zarzucając jej niespójność i arogancję. Eksperci mówią, że na zamieszaniu wokół startu NC+ skorzystać może trzecia platforma, czyli Cyfrowy Polsat. Firma Zbigniewa Solorza nie podaje jednak informacji o tym, czy notuje obecnie nadzwyczajny przyrost abonentów.

Marek Tobolewski

Antygencja.pl


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 lutego:

1840 - W Deutz urodził się August Bebel, jeden z twórców i liderów niemieckiej socjaldemokracji.

1846 - Rewolucja krakowska: Rząd Polski ogłosił zniesienie poddaństwa i pańszczyzny, obiecał parobkom uposażenie z dóbr narodowych, a rzemieślnikom utworzenie warszatów narodowych.

1848 - Wiosna Ludów: we Francji wybuchła rewolucja lutowa.

1900 - Likwidacja drukarni "Robotnika" przez rosyjską policję.

1944 - Urodził się Ryszard Bugaj, polityk i ekonomista. Działacz opozycji w okresie PRL, współzałożyciel Solidarności Pracy (1990) oraz Unii Pracy (1992), przewodniczący UP w latach 1993–1997.

1948 - 58 osób zginęło, a 123 zostały ranne w zamachu bombowym w Jerozolimie, przeprowadzonym przez żydowską organizację terrorystyczną Irgun.

1949 - Zawieszenie broni w wojnie izraelsko-arabskiej.

1954 - Po raz pierwszy podano dzieciom szczepionkę przeciwko polio.

2014 - Matteo Renzi z Partii Demokratycznej został premierem Włoch.


?
Lewica.pl na Facebooku