"Bez Dogmatu" protestuje przeciwko wyborom Miss Polonia SGGW
[2013-04-23 21:04:15]
Oficjalne materiały organizatora znajdują się na stronie: www.wawalove.pl/Miss-SGGW-2013-zdjecia-sl8963/foto_3 oraz www.tvpw.pl/videos/616/Miss_SGGW. Redakcja zwraca uwagę, że kandydatki na zdjęciach i pokazach prezentowane są w jednoznacznie seksualnych pozycjach i kontekstach, a uczestniczki „z premedytacją prezentowane są jedynie jako obiekty seksualne – jednostki pasywne i o nikłej inteligencji”. W opinii „Bez Dogmatu” konkurs powiela szkodliwe, szowinistyczne schematy, które upokarzają kobiety – regulamin wymaga, aby kandydatki stawiły się na castingu w butach na obcasach, w choreografii studentki tańczą w bieliźnie wokół ubranego mężczyzny, a komentujący imprezę chłopak sugeruje, że warto było przyjść na wybory, gdyż miał okazję odbyć stosunek z jedną z dziewczyn. W podsumowaniu listu redakcja wyraża ubolewanie, że państwowa uczelnia organizuje tego typu imprezę. Podpis pod listem protestacyjnym można złożyć tutaj: http://www.activism.com/pl_PL/petycja/protest-przeciw-wyborom-miss-sggw/43594 |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
13 lutego:
1921 - Moskwa: Pogrzeb Piotra Kropotkina, jednego z głównych ideologów anarchizmu, przerodził się w ostatnią legalną demonstrację anarchistyczną. Wkrótce potem bolszewicy aresztowali większość anarchistycznych działaczy.
1930 - Powstała Komunistyczna Partia Wietnamu.
1961 - Władze separatystycznej kongijskiej prowincji Katanga ogłosiły śmierć Patrice'a Lumumby.
1991 - 403 irackich cywilów zginęło, gdy amerykańska bomba zniszczyła schron w Bagdadzie.
1996 - W Nepalu wybuchła zbrojna rebelia maoistów w celu obalenia monarchii i wprowadzenia na jej miejsce ustroju komunistycznego.
2008 - Laburzystowski premier Australii Kevin Rudd wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym publicznie przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. "skradzionego pokolenia".
?