Arabia Saudyjska: Administrator forum skazany na więzienie i chłostę
[2013-07-30 15:31:52]
Oprócz wymierzenia sprawcy kary więzienia i chłosty sędzia nakazał zamknięcie forum, uznanego przez sąd za godzące w wartości islamskie. Wycofano natomiast zarzut apostazji, która w Arabii Saudyjskiej karana jest śmiercią. 31-letni Badawi od czerwca 2012 roku przebywał w areszcie pod zarzutem popełnienia przestępstwa internetowego oraz nieposłuszeństwa wobec ojca, które w Arabii Saudyjskiej jest karalne. Saudyjscy sędziowie w swoich orzeczeniach opierają się bardziej na własnej interpretacji szariatu niż na zapisach kodeksu karnego czy precedensach. 89-letni król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, fundator operacji rozdzielenia bliźniaczek syjamskich z Janikowa Darii i Olgi Kołacz w 2005 roku, próbuje wprowadzić zmiany w systemie prawnym, jednak jego reformatorskie dążenia trafiają na opór ze strony wymiaru sprawiedliwości. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
27 lipca:
1794 - Przewrót 9 thermidora we Francji i aresztowanie Maksymiliana Robespierre'a.
1830 - Francja: Rewolucja Lipcowa. W dzień po tym jak król Karol X podjął decyzję o rozwiazaniu parlamentu, znacznym ograniczeniu praw wyborczych i zaostrzeniu cenzury, paryscy robotnicy i studenci wznieśli na ulicach barykady.
1904 - W Tomaszowie Mazowieckim urodził się Oskar Lange, wybitny polski ekonomista i polityk. W latach 1927-48 w PPS, następnie w PZPR.
1982 - Premier Indii Indira Gandhi przybyła z oficjalną wizytą do USA
1992 - Rozpoczęła się załogowa misja kosmiczna na statku Sojuz TM-15.
1993 - Cła nałożone przez USA na polską stal uczyniły jej eksport do tego kraju nieopłacalnym.
2012 - Ivica Dačić (SPS) został premierem Serbii.
?