
Dominikana: Abinader zaczyna drugą kadencję
[2024-08-18 22:47:04]
Prezydent Dominikany Luis Abinader rozpoczął 16 sierpnia swoją drugą, czteroletnią kadencję.
Podczas ceremonii, która odbyła się w Teatrze Narodowym w stolicy kraju Santo Domingo, ponownie zapewnił, że wprowadzi kontrolę nad migracją z sąsiedniego Haiti. Obiecał także dalszy wzrost gospodarczy kraju. W trakcie uroczystości mianowano 9 ministrów nowego rządu.
57-letni ekonomista Abinader, założyciel centrolewicowej Partido Revolucionario Moderno (PRM) odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach prezydenckich w maju tego roku, zdobywając 57,44 proc. głosów.
Dominikana należy do najbardziej stabilnych gospodarczo oraz najmniej dotkniętych inflacją państw regionu. Bezrobocie, które jeszcze w 2004 r. sięgało 20 proc., obecnie spadło do zaledwie 5 proc.
kd, wch
fot. Wikimedia Commons
|
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
-
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
-
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
-
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
-
Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
-
Poszukuję
-
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
-
Historia Czerwona
-
Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
-
Szukam książki
-
Poszukuję książek
Więcej ogłoszeń...
21 lipca:
1905 - Stefan Okrzeja, 19-letni bojowiec PPS, stracony na stokach Cytadeli.
1912 - W podczęstochowskich Wyczerpach urodził się Dionizy Konkiel, działacz robotniczy, w KZMP, KPP, a następnie w PPR.
1917 - Rosja: Powstanie rządu Aleksandra Kiereńskiego.
1923 - Urodził się Paul Xuereb, pisarz, polityk Maltańskiej Partii Pracy. W latach 1987-89 p.o. prezydenta Malty.
1944 - Powstał Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN). Przewodniczący: Edward Osóbka-Morawski, zastępcy: Wanda Wasilewska i Andrzej Witos.
1957 - Urodził się Stefan Löfven, szwedzki związkowiec, od 2014 premier Szwecji z ramienia socjaldemokratycznej SAP.
1966 - W Paryżu zmarł Julian Hochfeld, jeden z najwybitniejszych socjologów marksistowskich, członek PPS i ZNMS.
2007 - Pratibha Patil jako pierwsza kobieta została wybrana na urząd prezydenta Indii.
2012 - Zmarł Alexander Cockburn, amerykański dziennikarz i pisarz polityczny.
?