Kolumbia: AUC zawieszają demobilizację
[2005-10-22 23:25:39]
Stanowisko AUC w tej sprawie zaprezentował Ernesto Baez, jeden z członków ekipy negocjacyjnej, która od lipca 2004 prowadzi rozmowy pokojowe z przedstawicielami prawicowego rządu prezydenta Alvaro Uribe. Według kolumbijskiej prasa bezpośrednią przyczyną decyzji AUC było formalne aresztowanie Diego Murillo alias "Don Berna", członka sił paramilitarnych, podejrzewanego o organizację przemytu znacznych ilości kokainy USA. Zwraca się uwagę, że aresztowanie Murillo i osadzenie go w zakładzie karnym Combita może oznaczać zgodę władz kolumbijskich na jego ekstradycję, o co wnioskuje amerykańska prokuratura. Liderzy AUC podejmując decyzję o zawieszeniu procesu demobilizacji oddziałów zbrojnych dali jednoznacznie do zrozumienia, że nie pójdą na dalsze ustępstwa oraz nie zgodzą się na kolejne zmiany warunków procesu pokojowego. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami do końca br. broń złożyć miało ok. 15 tys. członków grup paramilitarnych. Media podkreślają, że konsekwencją decyzji władz, jak i kierownictwa AUC może być kolejny impas w rozmowach pokojowych z tym ugrupowaniem, które stanowią jeden z kluczowych elementów polityki wewnętrznej obecnego rządu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
24 lutego:
1813 - W Warszawie urodził się Henryk Michał Kamieński, pseud. Filaret Prawdowski, ekonomista, filozof, publicysta, teoretyk ruchu rewolucyjno-demokratycznego (Związek Narodu Polskiego), pisarz filozoficzny i ekonomiczny.
1848 - W wyniku rewolucji lutowej abdykował król Francji Ludwik Filip I. Proklamowano II Republikę Francuską.
1905 - W Warszawie miała miejsce pierwsza akcja zbrojna bojowców PPS w rewolucji 1905.
1942 - W Kalkucie urodziła się Gayatri Chakravorty Spivak, indyjska teoretyczka i krytyczka kultury, inspirująca się dekonstrukcjonizmem, feminizmem, marksizmem i postkolonializmem
1944 - Urodził się Ivica Račan, założyciel i lider Socjaldemokratycznej Partii Chorwacji, premier Chorwacji w latach 2000-2003.
2008 - Wybory prezydenckie na Cyprze wygrał komunista Dimitris Christofias.
2008 - Raúl Castro zastąpił oficjalnie swego brata Fidela na stanowisku prezydenta Kuby.
?