Palestyna: "Nie" dla zniszczenia Izraela

[2006-01-31 01:41:41]

73 proc. Palestyńczyków chce aby nowo wybrany rząd, składający się w większości z członków ugrupowania Hamas, odrzucił hasła nawołujące do zniszczenia Izraela wynika z badań opublikowanych przez arabską telewizję Al-Dżazira. Sondaż na który powołuje się stacja został przeprowadzony przez "Near East Consulting Institute" z siedzibą w Ramallah.

84 proc. pytanych na Zachodnim Brzegu i Strefie Gazy chce układu pokojowego z Izraelem a 86 proc. pytanych chce aby Mahmoud Abbas był dalej palestyńskim prezydentem. Z kolei Izraela.

Z kolei jeden z przywódców Hamasu Mahmud Zahar w wywiadzie dla telewizji CNN zadeklarował, że jego ugrupowanie jest w stanie zagwarantować Izraelowi długoterminowe zawieszenie broni jeśli ten uzna granicę z 1967 roku oraz uwolni palestyńskich więźniów politycznych.

Zapytany czy Hamas jest w stanie zaprzestać wzywania do zniszczenia Izraela Zahar odpowiedział, że rozmowa nie tyczy przyszłości lecz teraźniejszości.

Bartosz Machalica


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


14 lutego:

1895 - W Stuttgarcie urodził się Max Horkheimer, niemiecki filozof i socjolog, jeden z twórców neomarksistowskiej szkoły frankfurckiej.

1919 - W wyborach parlamentarnych w Gruzji mienszewicy zdobyli 81 proc. głosów.

1920 - W Chicago powstała League of Women Voters (LWV).

1931 - Zarządzenie ministra spraw wewnętrznych o rozwiązaniu PPS-Lewicy.

1946 - Rząd Clementa Attlee (Partia Pracy) znacjonalizował Bank of England.

2021 - Wybory parlamentarne w Kosowie wygrała lewicowa partia Vetëvendosje.


?
Lewica.pl na Facebooku