Białoruś: Kazulin nadal w areszcie

[2006-04-13 16:26:05]

Białoruskie służby więzienne poinformowały, że z aresztów zwolnione zostały wszystkie osoby zatrzymane w trakcie powyborczych protestów, jakie odbywały się w dniach 19-25 kwietnia. Informacje te potwierdzili działacze białoruskiej opozycji.

Jedyną osobą, która pozostała w areszcie jest Aleksandr Kazulin - były rektor mińskiego uniwersytetu i były kandydat na prezydenta Białorusi z ramienia socjaldemokratycznej partii "Hramada". Kazulin przebywa nadal w areszcie nr 8 w podstołecznym Zżodinie.

W sprawie Kazulin prowadzone jest obecnie śledztwo w związku z wydarzeniami z dnia 25 marca. Potrwa ono co najmniej 2 miesiące. Kazulinowi może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 6.

Wczoraj miński sąd odmówił wypuszczenia Aleksandra Kazulina z aresztu za poręczeniem pieniężnym.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


12 lutego:

1906 - We Lwowie rozpoczął swe obrady VIII Zjazd PPS, który zaaprobował taktykę lewicy partyjnej.

1921 - Urodził się Raniero Panzieri, włoski polityk, pisarz i teoretyk marksistowski, znany jako założyciel operaizmu.

1926 - Powstała lewicowa partia ludowa Stronnictwo Chłopskie; programowo zbliżona do PSL "Wyzwolenie"; prezes - Andrzej Waleron.

1970 - W izraelskim nalocie na zakłady metalowe koło Abu Zabal w Egipcie zginęło 70 osób.

1988 - Zmarł Witold Kula, historyk, w latach 1950–1986 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciel polskiej szkoły historii społeczno-gospodarczej.

1989 - Zmarł Thomas Bernhard, austriacki pisarz i dramaturg, uważany za jednego z najwybitniejszych reprezentantów literatury niemieckojęzycznej.

2008 - W USA zakończył się 3-miesięczny strajk scenarzystów.


?
Lewica.pl na Facebooku