PSL: Zwiększyć płacę za nadgodziny

[2006-07-07 17:45:46]

Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawiło propozycję nowelizacji Kodeksu Pracy w której chce zwiększyć dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych.

Projekt PSL przewiduje, że zwiększono by dodatki o 150 proc. wynagrodzenia za pracę w porze nocnej oraz w niedziele i święta nie będące dla pracownika dniami pracy oraz w dniach wolnych od pracy udzielanych pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto. O 100 proc. wzrosło by natomiast wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu oraz poza porą nocną.

Ludowcy chcą by uchylony został przepis, który dopuszcza ustalenie w układzie zbiorowym pracy, w regulaminie pracy lub w umowie o pracę innej liczby godzin nadliczbowych w roku kalendarzowym niż 150 godzin.

Zdaniem inicjatorów zmian w Kodeksie Pracy poprawi to warunki socjalne polskich rodzin i przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy.

Projekt PSL poparł NSZZ "Solidarność".

Szymon Martys



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 kwietnia:

1921 - Komisja Centralna Związków Zawodowych podjęła uchwałę o zerwaniu stosunków z KPRP i zwalczaniu komunistów w ruchu związkowym.

1947 - Założono Robotniczą Spółdzielnię Wydawniczą „Prasa” .

1974 - W Portugalii postępowi oficerowie skupieni wokół Ruchu Sił Zbrojnych dokonali zamachu stanu, w wyniku którego obalono rządy dyktatorskie (tzw. rewolucja goździków).

1975 - W Portugalii Partia Socjalistyczna wygrała wybory do Zgromadzenia Narodowego.

2004 - Socjaldemokrata Heinz Fischer został prezydentem Austrii.

2005 - Socjaldemokrata Jiří Paroubek został premierem Czech.

2009 - Socjaldemokraci i Zieloni wygrali przedterminowe wybory parlamentarne na Islandii.


?
Lewica.pl na Facebooku