Włochy: Protest taksówkarzy

[2006-07-16 23:20:14]

W wielu miastach Włoch zapanował w piątek chaos z powodu kolejnego protestu taksówkarzy. Taksówkarze nie chcą się zgodzić na wprowadzoną przez rząd liberalizację w tej branży, polegającą na zniesieniu ograniczeń w dostępie do licencji.

W Rzymie całkowicie zablokowana została autostrada łącząca miasto z głównym lotniskiem Fiumicino. Zablokowane było także centrum w rejonie Piazza Venezia, gdzie tuż przed północą zaczął się protest taksówkarzy. Mniej lub bardziej dokuczliwe zakłócenia w ruchu kołowym występują w większości włoskich miast.

Taksówkarze zerwali rozmowy na temat wprowadzenia w życie liberalizacji w sektorze. Nie chcą zgodzić się na najnowszą propozycję ministra handlu i przemysłu, aby właściciel jednej licencji mógł posiadać dwie taksówki. Wcześniejszy projekt rządowy przewidywał zniesienie jakichkolwiek ograniczeń w dostępie do licencji.

Nowe przepisy miały uporządkować sytuację. Obecnie licencje wydają bezpłatnie władze komunalne. Funkcjonuje jednak czarny rynek, na którym ich cena sięga nawet 200 tysięcy euro.


Waldemar Chamala



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


?
Lewica.pl na Facebooku