Liban: Rośnie liczba ofiar izraelskich bombardowań

[2006-07-28 23:27:09]

Już 600 osób zginęło w następstwie izraelskich bombardowań - poinformował libański minister zdrowia Mohammad Chalifi.

Minister wyjaśnił, że 401 ciał ofiar izraelskiej kampanii znalazło się w szpitalach, lecz jak się ocenia, 150 do 200 ciał znajduje się wciąż pod gruzami.

Nie byliśmy w stanie ich wydobyć, gdyż tereny, gdzie zginęli, wciąż są pod ostrzałem - powiedział Chalifi. Libańskie władze podały w czwartek, że w następstwie działań izraelskich rannych zostało 1498 osób. 700-800 tysięcy ludzi zostało zmuszonych do ucieczki z domów.

Z kolei według izraelskich źródeł, do czwartku, w następstwie ataków rakietowych Hezbollahu na północne tereny Izraela, a także na skutek walk w południowym Libanie zginęło po stronie izraelskiej 50 ludzi, w tym 19 cywilów.

Waldemar Chamala



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Pile!
Piła, plac Konstytucji 3 Maja
2 maja (piątek), godz. 19.00
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


28 kwietnia:

1900 - Urodził się Maurice Thorez, francuski polityk komunistyczny, wieloletni lider Francuskiej Partii Komunistycznej (PCF) .

1946 - Reaktywowano związany z PPS Związek Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej.

1960 - W Wageningen zmarł Anton Pannekoek, holenderski astrofizyk, światowej sławy astronom, teoretyk marksistowski.

2013 - Enrico Letta z Partii Demokratycznej (PD) został premierem Włoch.

2017 - Ilir Meta, lider Socjalistycznego Ruchu Integracji (LSI), został wybrany przez Zgromadzenie Albanii na urząd prezydenta kraju.

2019 - Zmarł Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.

2019 - Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza (PSOE) zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych.


?
Lewica.pl na Facebooku