GUS: Spada bezrobocie i...liczba ofert pracy

[2006-08-24 21:00:35]

Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu 2006 roku 15,7 proc. – podał dzisiaj Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to spadek o 0,3 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ponad 2,0 proc. w skali ostatniego roku. W lipcu 2005 roku bezrobocie w Polsce wyniosło 17,9 proc.

W ubiegłym miesiącu w powiatowych urzędach pracy zarejestrowanych było 2.443,4 tys. bezrobotnych - o 44,2 tys. mniej niż w czerwcu 2006 roku i aż o 365,6 tys. osób mniej niż w lipcu 2005 roku.

Spadek bezrobocia nie jest jednak związany ze zwiększaniem się w kraju zapotrzebowania na pracowników. Na początku sierpnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że spadła liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy. W lipcu 2006 roku wyniosła ona 98,8 tys. ofert, czyli o 6,3 tys. mniej niż w czerwcu.

Paweł Kończyk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 kwietnia:

1890 - W Białej Krakowskiej (dziś dzielnica Bielska-Białej) doszło do demonstracji robotniczej. W wyniku starć z żandarmerią zginęło 11 osób.

1910 - W Tomaszowie Maz. urodził się Emanuel Mink, pseud. Mundek, działacz komunistyczny, stolarz, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej oraz francuskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Honorowy obywatel demokratycznej Hiszpanii.

1919 - W Krakowie rozpoczęły się: XVI Zjazd PPS, XV Kongres PPSD, XVI Zjazd PPS zaboru pruskiego. Zjazdy podjęły decyzję o połączeniu się w jednolitą Polską Partię Socjalistyczną; przyjęto zasadę parlamentarnej drogi do socjalizmu.

1941 - Urodził się Paavo Lipponen, polityk fiński, dziennikarz, działacz Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, 1995-2003 premier, od 2003 przewodniczący parlamentu.

1942 - Urodził się Étienne Balibar, francuski filozof marksistowski, profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre.

1999 - 16 osób zginęło w ataku lotnictwa NATO na stację radiowo-telewizyjną w Belgradzie.

2006 - Na Węgrzech odbyła się II tura wyborów parlamentarnych, w których zwyciężyła Węgierska Partia Socjalistyczna.


?
Lewica.pl na Facebooku